Diecezje
Kielce – rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
Obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji kieleckiej zainaugurowano w niewielkiej cerkwi św. Mikołaja Cudotwórcy. Organizatorem wydarzenia była parafia Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Nieszpory w cerkwi zgromadziły chrześcijan różnych wyznań, z przewagą wiernych prawosławnych.
Bydgoszcz – „Kolędy narodów” z Mate.O. i przyjaciółmi
Bazylika Królowej Męczenników w Bydgoszczy była 17 stycznia miejscem diecezjalnego kolędowania z Mate.O. Tytuł wydarzenia – „Kolędy narodów” – nawiązywał do hasła trwającego roku duszpasterskiego „Uczniowie-Misjonarze”.
Ostrów Wielkopolski – „Kolędujmy z weselem”
W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się koncert „Kolędujmy z weselem” w wykonaniu chórów i orkiestry z diecezji kaliskiej. Wierni zgromadzeni w świątyni wspólnie z chórzystami śpiewali kolędy. Kolędowanie poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem ks. prał. Tomasza Ilskiego, delegata biskupa kaliskiego.
Bydgoszcz – diecezjalny przegląd kolęd i pastorałek scholi i zespołów dziecięcych
Siedemdziesiąt osób wzięło udział w diecezjalnym przeglądzie kolęd i pastorałek „Śpiewajmy Narodzonemu” zorganizowanym przez duszpasterstwo dzieci. Wydarzenie zgromadziło 17 stycznia w Szkole Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy dziecięce i młodzieżowe zespoły muzyczne z różnych parafii, ich opiekunów, rodziny oraz przybyłych gości.
Bydgoszcz – jubileuszowy turniej oazowy o puchar sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego
Blisko pięćdziesięciu zawodników, tworzących sześć drużyn, wzięło udział w dwudziestym oazowym turnieju piłki nożnej halowej o puchar sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Drużyny walczyły 17 stycznia w Zespole Szkół Katolickich – Pomniku Jana Pawła II w Bydgoszczy.
Bielsko-Biała – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji bielsko-żywieckiej
W diecezji bielsko-żywieckiej rozpoczęły się obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jak zapowiada ks. prof. Józef Budniak, diecezjalny referent ds. ekumenizmu, od 18 do 25 stycznia br. wierni różnych wyznań chrześcijańskich będą gromadzić się na wspólnej modlitwie, nabożeństwach i spotkaniach ekumenicznych.
Hołd dla żołnierzy Armii Krajowej z Wołynia
We Wrocławiu uczczono pamięć żołnierzy Armii Krajowej walczących na Wołyniu. W Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na Gądowie odbyły się uroczystości z okazji 82. rocznicy rozpoczęcia akcji „Burza” oraz sformowania 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej – jednej z największych i najważniejszych jednostek polskiego podziemia zbrojnego w czasie II wojny światowej.
Prymas Polski: miłość jest jedynym sposobem zwyciężania zła
Nie ma innego sposobu zwyciężania zła i grzechu, jak tylko za pomocą miłości – przypomniał abp Wojciech Polak w Inowrocławiu, gdzie 18 stycznia przewodniczył Mszy św. w intencji śp. kard. Józefa Glempa w 13. rocznicę jego śmierci. – Uczniowie Jezusa muszą przejść szkołę miłości i przebaczenia – powtórzył za prymasem.
Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych
W sobotę, 17 stycznia, w parafii Ducha Świętego w Mielcu odbyło się diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych. Czas ten pełen był radości, wymiany doświadczeń i przede wszystkim dziękczynienia za kolędowanie, włożony trud, świadectwo wiary, a także za ofiarność wiernych, którzy pragną materialnie wesprzeć realizację 36 projektów misyjnych na całym świecie. Uroczystościom towarzyszył biskup tarnowski Andrzej Jeż.
Bp Kiciński: bez wstrząsu duchowego życie zakonne prędzej czy później przestanie istnieć
W kaplicy sióstr jadwiżanek we Wrocławiu bp Jacek Kiciński wygłosił wykład formacyjny dla sióstr zakonnych archidiecezji wrocławskiej w ramach roku duszpasterskiego „Uczniowie misjonarze”.


