Diecezje
Abp Kupny: Objawienie Boga zawsze coś burzy
W uroczystość Objawienia Pańskiego w parafii pw. św. Jacka Odrowąża we Wrocławiu Msz świętej przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny. W homilii podkreślił, że Epifania nie jest jedynie wspomnieniem wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, ale rzeczywistością, która „dokonuje się dziś – w Kościele, w świecie i w sercu każdego człowieka”.
Bp Muskus: Jezus zabijany jest dzisiaj przez to, że boimy się różnic między nami
Nie ma mądrości bez otwarcia na zmiany, bez pokory, która mówi, że wciąż wiemy za mało, wciąż potrzebujemy szukać prawdy – mówił bp Damian Muskus OFM w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie-Nowej Hucie. Hierarcha przewodniczył uroczystości Objawienia Pańskiego na zakończenie cyklu Epifania organizowanego co roku przez posługujących w Nowej Hucie pallotynów.
Kielce: wielotysięczny orszak przeszedł ulicami miasta
Kilka tysięcy osób wzięło udział w widowiskowym orszaku Trzech Króli, który dzisiaj przeszedł ulicami Kielc i dotarł na Mszę św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem bp. Mariana Florczyk. Wspólne kolędowanie na pl. Jana Pawła II zakończyło świąteczne spotkanie.
Żywiec: Msza św. i IX Orszak Trzech Króli pod hasłem „Nadzieją się cieszą”
Na żywieckim rynku odbył się 6 stycznia br. dziewiąty Orszak Trzech Króli – barwne widowisko religijno-kulturowe, które zgromadziło licznie mieszkańców miasta oraz gości z regionu. Wydarzenie połączyło ewangeliczne przesłanie Objawienia Pańskiego z bogactwem beskidzkiej tradycji.
Orszak Trzech Króli świadectwem wiary Kalisza
Po Mszy św. w kaplicy św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kaliszu pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Łukasza Buzuna wyruszył Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta do kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika (kościół ojców franciszkanów), gdzie odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Gold Band z Technikum im. św. Józefa w Kaliszu i solistek ze Szkoły Podstawowej „Jagiellończyk”.
Objawienie Pańskie w diecezji włocławskiej. Tysiące wiernych w Orszakach Trzech Króli
W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, wierni diecezji włocławskiej licznie włączyli się w obchody święta, uczestnicząc w Orszakach Trzech Króli organizowanych na terenie diecezji. Centralnym wydarzeniem był XIV Orszak Trzech Króli we Włocławku, który po raz kolejny stał się publicznym świadectwem wiary i radosnego przeżywania tajemnicy objawienia się Boga całemu światu.
Bp Bryl: przed kim ja klękam?
– Droga mędrców zakończyła się pokłonem przed Nowonarodzonym. A przed kim ja klękam? Kto jest moim panem? – mówił w święto Trzech Króli biskup kaliski Damian Bryl do członków bractw kurkowych z diecezji kaliskiej zgromadzonych na dorocznym spotkaniu noworocznym. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kościele św. Tekli w Dobrzycy.
Polsko-ukraiński charakter Orszaku Trzech Króli w Lublinie
W tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Lublinie nie zabrakło Ukraińców objętych rzymskokatolickim duszpasterstwem. Zanim barwny pochód wyruszył z placu Zamkowego, wierni zgromadzili się w kościele św. Wojciecha na Podwalu.
Wśród uczestników były rodziny uchodźców wojennych, wśród nich także dzieci urodzone już w Polsce. Dla najmłodszych Ukraińców katechezę o narodzeniu Jezusa Chrystusa poprowadził ks. Grzegorz Draus. Był wspólny śpiew kolęd, recytacja wierszy i świąteczne upominki.
Abp Przybylski: Wróćcie do swoich domów odmienieni!
Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpoczął się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Koszutce. Wspólnej modlitwie przewodniczył abp Andrzej Przybylski, metropolita katowicki.
Bp Kaleta: dzisiaj Bóg objawia tajemnicę Narodzenia poganom
Dzisiaj Bóg objawia tajemnicę Narodzenia Bożego poganom, których reprezentują Mędrcy ze Wschodu – mówił w Bilczy bp Andrzej Kaleta, członek Komisji ds. Misji w KEP. Przewodniczył on Mszy św. tamtejszym w kościele św. Kazimierza i witał przybywający Orszak Trzech Króli.


