Diecezje
Bp Piotrowski: misjonarze miłością leczą i zbawiają świat
Od dwóch tysięcy lat, z różnych stron całego świata, w jego odmiennych kulturach, językach i obyczajach, do Jezusa – narodzonego z Maryi w Betlejem – podążają niezliczone rzesze ludzi, tak jak zapowiadał to piewca adwentowej nadziei, prorok Izajasz – mówił dzisiaj bp Jan Piotrowski w bazylice katedralnej, przewodnicząc Mszy św. i powierzając Bogu całe dzieło misyjne Kościoła.
Lublin: druga rocznica śmierci bp. Ryszarda Karpińskiego
W poniedziałek 5 stycznia w Archikatedrze Lubelskiej abp Stanisław Budzik sprawował Eucharystię z okazji drugiej rocznicy śmierci bpa Ryszarda Karpińskiego (1935-2024), byłego biskupa pomocniczego archidiecezji lubelskiej. Homilię wygłosił ks. dr Krzysztof Kwiatkowski, proboszcz archikatedry, dawny sekretarz biskupa Karpińskiego.
Orszak Trzech Króli – największe uliczne jasełka
Pod hasłem „Nadzieją się cieszą” w Warszawie, tak jak w ponad 900 miejscowościach w całej Polsce, odbył się Orszak Trzech Króli. Barwny korowód jasełek opartych na ewangelicznym opisie Objawienia Pańskiego, kolędując, przeszedł trasę od Pomnika Kopernika do Placu Zamkowego. W wydarzeniu wziął udział prezydent Karol Nawrocki z małżonką.
Bp Jamrozek: kto prawdziwie spotkał Boga, już nie wraca na starą drogę
Mędrcy poszli inną drogą do swojej ojczyzny. Spotkanie z Panem ich przemieniło, oni stali się nowymi ludźmi – powiedział bp Stanisław Jamrozek w bazylice archikatedralnej w Przemyślu podczas Eucharystii rozpoczynającej tradycyjny Orszak Trzech Króli.
Maniowy: spotkanie opłatkowe Fundacji Dunajec Pomoc Polakom na Wschodzie
Kopią studnie w… Europie, odbierają dzieciom karabiny, a dają instrumenty. Wożą całe tiry z pomocą Ukrainie. Fundacja Dunajec podsumowała na spotkaniu opłatkowym ostatni rok swojej działalności.
Paulini zapraszają…na pustynię – od dziś „Pawełki”
Aby wspólnie wyjść na… pustynię – paulini już od dziś zapraszają na „Pawełki”, czyli nowennę do św. Pawła Pierwszego Pustelnika, od którego imienia wzięli nazwę Zakonu i zaczerpnęli swoją duchowość. Nabożeństwo odprawiane będzie codziennie o godz. 18.00 w kaplicy dedykowanej Pustelnikowi z Teb. Potrwa do wigilii uroczystości Patrona paulinów – 14 stycznia.
Bp Romuald Kamiński prosi o modlitwę i duchowe wsparcie
Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński zwrócił się do duchowieństwa i wiernych diecezji z prośbą o modlitwę i duchowe wsparcie. W najbliższych dniach duchowny nie będzie realizował zaplanowanych obowiązków duszpasterskich z powodu konieczności pogłębionej diagnostyki medycznej oraz zaleconego odpoczynku.
Diecezja kielecka świętuje Objawienie Pańskie – orszaki, jasełka i kolędowanie
„Zachęcamy, aby dzieci przebrały się w barwne stroje kolędowe, a każdy Król miał swój orszak” – podkreśla ks. Marek Tazbir, zapowiadając jubileuszowy Orszak Trzech Króli w Szańcu. Podobne wydarzenia, łączące modlitwę, kolędowanie i widowiska bożonarodzeniowe, odbędą się w wielu parafiach diecezji kieleckiej w uroczystość Objawienia Pańskiego.
Szczecin: 16. Orszak Trzech Króli – kolędowanie i zbiórka charytatywna
Już po raz szesnasty ulicami Szczecina przejdzie Orszak Trzech Króli. „Szczecin stanie się miastem aniołów” – zapowiedział w Radiu Plus ks. Michał Mikołajczak, dyrektor Centrum Edukacyjnego Archidiecezji-Szczecińsko-Kamieńskiej.
Orszaki Trzech Króli w mniejszych i większych miejscowościach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (zapowiedź)
W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami większych i mniejszych miejscowości diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przejdą Orszaki Trzech Króli, którym w tym roku towarzyszy hasło „Nadzieją się cieszą”. W Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli i Zielonej Górze wiernym w drodze do betlejemskiego żłóbka towarzyszyć będą księża biskupi.


