Diecezje
Kard. Ryś podczas ingresu: kiedy mówimy o Maryi, widzimy Kościół
Wszyscy w Kościele współtworzymy dom, za który jesteśmy odpowiedzialni – powiedział kard. Grzegorz Ryś w homilii podczas swojego ingresu do katedry na Wawelu. W wygłoszonym słowie metropolita krakowski ukazał Kościół jako wspólnotę pełną łaski, zakorzenioną w Słowie Bożym, Maryi oraz w misji ewangelizacyjnej i synodalnej, do której Duch Święty wzywa wspólnotę wierzących.
Bp Orchowicz: Bóg przychodzi w nasze nieidealne dziś
Bóg przychodzi do świata nieidealnego, do naszego niepoukładania, nieprzygotowania, zdenerwowania, zabiegania. Chciejmy się z nim spotkać w takim właśnie naszym dziś, bez czekania na idealny moment, który pewnie nigdy nie nadejdzie – mówił bp Radosław Orchowicz do członków duszpasterstw archidiecezji gnieźnieńskiej.
Caritas Diecezji Radomskiej podsumowała rok i wręczyła Złote Kule
– Miłość jest fundamentem wszystkiego, co się dokonuje w Caritas – powiedział bp Marek Solarczyk podczas spotkania z pracownikami i wolontariuszami Caritas Diecezji Radomskiej. W trakcie uroczystości wręczono Złote Kule w dwóch kategoriach: współpraca i darczyńca. Statuetki wręczył bp Marek Solarczyk.
Komunikat Kurii i wypowiedź Prokuratury ws. ks. Krzysztofa Dukielskiego
Kuria Diecezji Radomskiej wydała komunikat w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej publikacjami medialnymi dotyczącymi księdza Krzysztofa Dukielskiego. Poznaliśmy także wypowiedź Prokuratury Okręgowej w Radomiu.
„Gwiazdka dla DPS w Górnie” – finał akcji Katolickiego Radia VIA
„Dzięki Państwa otwartym sercom te święta staną się dla podopiecznych DPS-u w Górnie naprawdę wyjątkowe” – powiedział dyrektor Radia VIA ks. Jakub Nagi podczas finału akcji charytatywnej „Gwiazdka dla Domu Pomocy Społecznej w Górnie”, zorganizowanej przez Katolickie Radio VIA.
Paczki z pomocą żywnościową Caritas Diecezji Rzeszowskiej na Boże Narodzenie
Tutaj, w Caritasie, zawsze mi pomogą” – powiedziała jedna z osób korzystających z przedświątecznej pomocy Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przed Bożym Narodzeniem rzeszowska Caritas przygotowała paczki żywnościowe dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
IX Wigilia Miłosierdzia Caritas w czterech miastach regionu
W czterech miastach archidiecezji lubelskiej odbędzie się IX Wigilia Miłosierdzia Caritas. Przy wigilijnym stole w Lublinie, Chełmie, Puławach i Krasnymstawie spotkają się osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej: ubodzy, samotni, chorzy i osoby w kryzysie bezdomności. Wydarzenie ma pomóc w godnym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia tym, którzy często pozostają bez wsparcia i rodzinnego zaplecza. Organizatorzy przewidują udział ok. 1100 osób.
Bielsko-Biała: Msza św. dziękczynna z okazji 25-lecia Szpitala św. Łukasza
Msza św. dziękczynna z okazji 25-lecia Szpitala św. Łukasza w Bielsku-Białej była centralnym punktem świątecznego spotkania z założycielami oraz pracownikami placówki. Eucharystii przewodniczył biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel, który wygłosił także homilię.
Licheń Stary: Międzynarodowy Kongres Maryjny dla Polski i Polonii
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych – świeckich i duszpasterzy (szczególnie młodzież, studentów, rodziny oraz osoby zawodowo zajmujące się pomocą rodzinie) – z każdego zakątka świata, do przybycia do sanktuarium w Licheniu na Międzynarodowy Kongres Maryjny dla Polski i Polonii pt. „Z Matką Słowa, chodźmy życie od-budować”. Odbędzie się w dniach 22-24 maja 2026 r. w Licheniu Starym.
Ingres kard. Grzegorza Rysia do katedry wawelskiej – wydarzenie ważne także dla diecezji bielsko-żywieckiej
Uroczysty ingres kard. Grzegorza Rysia, nowo mianowanego arcybiskupa metropolity krakowskiego, będzie wydarzeniem o doniosłym znaczeniu w szczególny sposób również dla wspólnoty diecezji bielsko-żywieckiej. Jest ona związana z kardynałem Rysiem poprzez jego pierwszą kapłańską posługę w Kętach.


