Diecezje
Na Zielonogórskie Uwielbienie licznie przyszły duże rodziny
Już po raz dziewiąty przy Kościele Duch Świętego w Zielonej Górze w Boże Ciało odbyło się Zielonogórskie Uwielbienie. Wieczorem duży plac przy największej świątyni w mieście wypełniły osoby w każdym wieku. Uwielbiać Boga przychodzącego do człowieka przyszły wielopokoleniowe rodziny.
Kard. Grzegorz Ryś do kapłanów w 25-lecie święceń: Życzę Wam świeżości
– Żeby podejmować dzieło, jakikolwiek dobry czyn, jak mówi Paweł, to to wszystko, w jaki sposób Bóg do nas docierał, musi w nas być świeże – mówił kard. Grzegorz Ryś, który w katedrze na Wawelu sprawował Mszę św. dla kapłanów obchodzących 25. rocznicę swoich święceń.
Wieliczka: uwielbienie Przed Najświętszym Sakramentem we franciszkańskich ogrodach
Wieliczanie i przyjezdni zwieńczyli Boże Ciało obecnością na specjalnym koncercie. Solne Uwielbienie odbyło się już po trzynasty.
Wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium w Bardzie
Już jutro, 6 czerwca, z Nowej Rudy wyruszy 301. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. Tradycja noworudzkiego pielgrzymowania do Barda sięga XVII wieku i od kilkunastu lat ponownie wpisuje się w duchowy pejzaż Dekanatu Nowa Ruda.
Tłumy mieszkańców na Głogowskim Wieczorze Chwały w centrum miasta
Już po raz dziesiąty w Boże Ciało odbył się Głogowski Wieczór Chwały. W tym roku to modlitewne wydarzenie odbyło się na głównym rynku Starego Miasta. Zaproszenie do udziału w jubileuszowej inicjatywie przyjęli artyści znani z wielu projektów muzyki chrześcijańskiej.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w diecezji płockiej
Bp Szymon Stułkowski podczas obchodów w Płocku, a bp Mirosław Milewski w Rypinie przypominali, że w centrum uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie stoją tradycje i zwyczaje, lecz Chrystus obecny w Eucharystii – pokarm na drodze do wieczności i źródło nadziei dla współczesnego człowieka.
Leon XIV pobłogosławił uczestników koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”
Papież przekazał pozdrowienie i błogosławieństwo organizatorom i uczestnikom 24. koncertu uwielbieniowego „Jednego Serca Jednego Ducha”, który w uroczystość Bożego Ciała odbył się w Rzeszowie. Zawierzył ich wstawiennictwu świętych Karola Acutisa i biskupa Józefa Stanisława Pelczara oraz bł. Karoliny Kózkówny, „którzy prowadzili życie głęboko eucharystyczne”.
Bp Buzun: każda rodzina potrzebuje siły duchowej
– Każda rodzina potrzebuje siły duchowej, aby zwycięsko przejść przez różne trudne doświadczenia, a także przeciwstawić się różnym prądom usiłującym zniszczyć jej istotę i odebrać jej radość Ewangelii – mówił bp Łukasz Buzun, który 4 czerwca przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Uroczystość połączono z 29. rocznicą pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalisza.
Eucharystia jest największym wydarzeniem na ziemi
„Msza Święta nie jest tylko wspomnieniem. Nie jest symbolem ani zwykłym spotkaniem ludzi. Eucharystia jest największym wydarzeniem, jakie dokonuje się na ziemi. W niej naprawdę obecny jest Jezus Chrystus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek” – mówił abp Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce, na zakończenie procesji Bożego Ciała w Poznaniu, która przeszła ulicami miasta z sanktuarium Bożego Ciała do katedry.
Zakończył się Kongres Eucharystyczny Diecezji Ełckiej
W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 4 czerwca, zakończył się trwający od 28 marca 2024 r. Kongres Eucharystyczny Diecezji Ełckiej. Oficjalne uroczystości odbyły się na placu św. Jana Pawła II w Ełku. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św., której przewodniczył i homilię wygłosił kard. Gerhard Ludwig Müller, a koncelebrowali abp Mirosław Wachowski, Nuncjusz Apostolski w Iraku, bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy diecezji ełckiej oraz księża posługujący w Ełku.


