Diecezje
Abp Depo: troska Kościoła nigdy nie oznacza rezygnacji z prawdy w imię jakiegoś pluralizmu i demokracji
– Macierzyńska miłość i troska Kościoła nigdy nie oznacza rezygnacji z prawdy w imię jakiegoś pluralizmu i demokracji – mówił abp Wacław Depo w czwartek, 5 września, w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Metropolita częstochowski uczestniczył w inauguracji nowego roku szkolnego.
Abp Ryś sprawował uroczystą Mszę św. u Misjonarek Miłości
– To, że masz mało lub nie masz nic, nie zwalnia cię z dawania – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Mszy św. sprawowanej w uroczystość św. Matki Teresy z Kalkuty w łódzkim domu Najświętszego Serca Jezusowego. W Eucharystii obok sióstr i blisko 150 podopiecznych, którymi się na co dzień zajmują, uczestniczyli także kapłani, wolontariusze oraz zaprzyjaźnieni z Misjonarkami Miłości łodzianie.
Abp Ryś do katechetów: chrześcijaństwo musicie pokazywać samym sobą
– Czy macie ochotę zacząć od nowa skoro – ku radości wszystkich – skończyły się wakacje? Czy ten nowy rok, który już nastaje, wzywa was do nowości w zaangażowaniu? Mam nadzieję, że tak! – mówił do katechetów abp Grzegorz Ryś. – Nie przekonacie młodych, jeśli nie pokażecie im tego sobą. Trzeba tę lekcję najpierw samemu przerobić! – wskazał metropolita łódzki.
Bp Nitkiewicz: troska ekologiczna powinna zaczynać się od troski o człowieka
Troska ekologiczna powinna zaczynać się od troski o człowieka, o jego życie, o jakość tego życia – wskazywał dziś w Sandomierzu bp Krzysztof Nitkiewicz podczas uroczystości 25-lecia Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).
Święty Krzyż: jutro rozpoczynają się tygodniowe uroczystości odpustowe
Siostry, ojcowie i bracia zakonni, leśnicy, małżonkowie oczekujący dziecka i rodzice, kapłani, młodzież, rolnicy, sadownicy i ogrodnicy, osoby chore i starsze – wezmą udział w Pielgrzymce Osób Konsekrowanych i Tygodniowym Odpuście Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego, który odbywać się będzie w dniach 7 – 15 września na Świętym Krzyżu.
XIX Międzynarodowy Marsz Sybiraków w Białymstoku
Ulicami Białegostoku przeszedł XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru. Według organizatorów wzięło w nim udział ok. 12 tys. osób – członkowie Związku Sybiraków z kraju i zagranicy, liczna młodzież z białostockich szkół oraz młodzież ze szkół noszących imię Sybiraków z całej Polski. Celem marszu jest utrwalanie pamięci o tragicznych losach Polaków zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX w. – jest on znakiem pamięci polskiej Golgoty Wschodu.
Jarosław Jakimowicz uczył niepełnosprawnych gry aktorskiej
Jak wygląda casting? Czy trudno zagrać napad na bank? – odpowiedzi na te pytania rozwiał w Białej Podlaskiej Jarosław Jakimowicz. Aktor kultowego filmu „Młode Wilki” poprowadził w Caritas Diecezji Siedleckiej warsztaty filmowe z osobami niepełnosprawnymi.
Prezydent Bydgoszczy wyjaśnia powody ograniczenia ruchu wokół katedry
– Organizacja ruchu na Starym Rynku i przyległych uliczkach została szeroko skonsultowana z mieszkańcami. Bydgoszczanie jednoznacznie wypowiedzieli się, że chcą by Stare Miasto było obszarem dla pieszych i rowerzystów, podobnie jak to jest w większości dużych miast – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bydgoszczy, odnosząc się do listu bp. Jana Tyrawy skierowanego do Prezydenta Miasta. Rzecznik podkreśla, że prezydent na list odpowie.
Płock: nowe propozycje duszpasterskie dla młodzieży
Msza św. niedzielna o godz. 20.15 „Ostatnia w mieście”, kawiarenka „Święty Spokój” i rekolekcje dla maturzystów, to niektóre z propozycji duszpasterskich, adresowanych do młodzieży z diecezji płockiej. Przedstawiono je podczas spotkania księży odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieży i ministrantów w diecezji. Spotkaniu przewodniczył bp Mirosław Milewski.
Abp Kupny zaprasza diecezjan do czuwania na Jasnej Górze
Nawet 5 tys. wiernych spodziewają się organizatorzy kolejnej pielgrzymki duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej do Częstochowy. Całonocne czuwanie przed Jasnogórską Ikoną rozpocznie się 20 września o 18.30 Mszą św., której będzie przewodniczył abp Józef Kupny. Pasterz Kościoła wrocławskiego skierował do wiernych zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu.


