Diecezje

05 sierpnia 2019 | 02:37

Jasna Góra: z Rzeszowa dotarła najstarsza pielgrzymka rowerowa

Moc modlitwy i wspólnoty jest potężna zapewniają uczestnicy najstarszej pielgrzymki rowerowej z Rzeszowa na Jasną Górę. Zaczęło się od jednego pątnika, który 40 lat temu przyjechał podziękować za wybór Jana Pawła II i jego pierwszą pielgrzymkę do Polski. Dziś przyjechało 295 osób.

04 sierpnia 2019 | 21:43

100-lecie parafii w Gródku

Dziękczynnej Mszy świętej w 100. rocznice powstania parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gródku przewodniczył w niedzielę biskup drohiczyński Piotr Sawczuk. Hierarcha przypomniał w homilii, że parafia ma korzenie unickie.

04 sierpnia 2019 | 19:00

Uroczystą Eucharystią w katedrze rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Toruńska

– Niech trasa pielgrzymkowa będzie wspaniałą lekcją właściwej hierarchii wartości. Niech nas uczy, że w drogę zabieramy tyle, ile jest konieczne, że wszystko, co jest nadmiarem, jest balastem, który potrafi nas opóźnić, a nawet zniwelować nasze dobre zamiary. Niech trud pielgrzymi będzie dla nas szkołą życia i miłości – powiedział bp Wiesław Śmigiel do pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. W toruńskiej katedrze zgromadziło się blisko 1, 5 tysiąca pielgrzymów z diecezji toruńskiej i pelplińskiej, którzy podczas Mszy św. modlili się o potrzebne łaski na trud wędrówki do tronu Jasnogórskiej Pani.

04 sierpnia 2019 | 18:56

Blisko 1400 osób wyruszyło w sandomierskiej pielgrzymce na Jasną Górę

Blisko 1400 osób wyruszyło dzisiaj w 36. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę. Idą oni w grupach z Janowa Lubelskiego, Sandomierza, Stalowej Woli i Ostrowca Świętokrzyskiego. Hasłem przewodnim wędrowania są słowa: „Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami”.

04 sierpnia 2019 | 18:31

Przewodniczący episkopatu i prezydent Polski na obchodach 100-lecia Związku Podhalan

Abp Marek Jędraszewski odprawił w niedzielę 4 sierpnia w nowotarskim kościele NSPJ Mszę św. w intencji 100-lecia Związku Podhalan, w Eucharystii wziął udział prezydent Polski. Andrzej Duda spotkał się też z góralami na miejskim Rynku, gdzie przyznał swój protektorat 6 góralskim organizacjom oraz odznaczył pośmiertnie działaczy Związku Podhalan.

04 sierpnia 2019 | 17:01

Łódzcy diakoni z abp. Rysiem w Ziemi Świętej

– Ten wyjazd był dla mnie okazją do poznania i zobaczenia na żywo tego, czego uczyłem się w seminarium, w czasie ostatnich pięciu lat formacji – tłumaczy ks. Konrad Sulmirski. – Jest to nie tylko łaska, która spotkała mnie i moich braci, ale także doświadczenie olbrzymiej wiedzy biblijnej i historycznej, którą nieustannie – podczas całego wyjazdu – dzielił się z nami ksiądz arcybiskup Ryś – zaznacza.

04 sierpnia 2019 | 16:36

Arturo Mari spotkał się z mieszkańcami Częstochowy

Arturo Mari, fotograf Jana Pawła II, 3 sierpnia spotkał się z mieszkańcami Częstochowy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Spotkanie prowadził Krzysztof Witkowski, dyrektor i założyciel muzeum. Gościem spotkania był również o. Jerzy Tomziński – paulin, który w tym roku skończy 101 lat życia.

04 sierpnia 2019 | 15:52

Mikołów – pierwsza rocznica koronacji obrazu Matki Bożej

Abp Wiktor Skworc przewodniczył Eucharystii w rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej w mikołowskiej bazylice. – Kierujemy nasze spojrzenie ku Maryi, obleczonej w słońce z koroną z gwiazd dwunastu na głowie i przypomnijmy sobie szczególny związek między Maryją a Duchem Świętym – mówił metropolita katowicki. Przypomniał, że „współpraca Maryi z Duchem Świętym (…) wyraża się w postawie bezwzględnej uległości wobec natchnień Ducha Pocieszyciela”.

04 sierpnia 2019 | 13:32

Górale wyruszyli na pielgrzymkę rowerową na Hel

„Wierzę w Boga, wierzę w Kościół” – pod takim hasłem grupa 65 rowerzystów bierze udział w XI Góralskiej Pielgrzymce Rowerowej na Hel. Pątnicy wyruszyli 3 sierpnia z sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, do celu dotrą 15 sierpnia. W ostatnim dniu zatrzymają się w sanktuarium Matki Boskiej Królowej Morza w Swarzewie.

04 sierpnia 2019 | 13:11

95-letnia kobieta pielgrzymuje z Włoch do Częstochowy

Licząca 95. letnia Emma Morosini idzie w indywidualnej pielgrzymce liczącej 1 000 kilometrów ze swego rodzinnego miasta Castiglione della Stiviere nad jeziorem Garda na Jasną Górę do Częstochowy. Ta była pielęgniarka powiedziała włoskiej gazecie „La Stampa” z 1 sierpnia, że w ten sposób realizuje swoje ślubowanie, które złożyła przed 28 laty w związku z poważną operacją. Poza tym wierzy, że „trzeba zawsze dziękować Matce Bożej”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.