Diecezje
Kielce: otwarto wystawę na temat zajść antyżydowskich w 1918 r. w teatrze
Otwarcie stałej wystawy na temat zajść antyżydowskich, jakie miały miejsce 11 listopada 1918 r. w kieleckim teatrze, odbyło się 1 lipca w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach trwających w dniach 26 czerwca – 4 lipca wielodniowych obchodów 73. rocznicy pogromu kieleckiego.
Nowe Miszewo: XXVII Letnia Olimpiada Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych
Około 250 osób niepełnosprawnych z diecezji płockiej i diecezji sąsiednich wzięło udział w XXVII Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych. Zorganizowano ją na terenie Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie w diecezji płockiej. Od wielu lat wydarzenie to integruje środowisko i przyczynia się do zmiany postaw społecznych wobec niepełnosprawności.
Turnusy oazowe w diecezji sandomierskiej
Ponad 400 dzieci i młodzieży z diecezji sandomierskiej skorzysta z turnusów oazowych, które rozpoczęły się od 1 lipca w ośrodkach znajdujących się na terenie diecezji i w bieszczadzkich miejscowościach.
Kieleccy klerycy wyjeżdżają na staż misyjny do Brazylii
Dwaj klerycy kieleckiego seminarium: Mateusz Wójcik (I rok) i Dawid Dzienniak (V rok) wyjeżdżają 7 lipca na staż misyjny do Brazylii, gdzie pracuje misjonarz kielecki ks. Piotr Pochopień. Misyjna praktyka potrwa do 27 lipca.
Obchody 450 rocznicy Unii Lubelskiej u Dominikanów
W lubelskiej bazylice dominikanów odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika z okazji 450 rocznicy uchwalenia Unii Lubelskiej. Kazanie wygłosił o. Tomasz Dostatni. – Unia Lubelska choć miała wiele niedoskonałości, uczy nas jak unieść ciężar różnorodności – powiedział dominikanin.
Górka Klasztorna: trwają Góreckie Dni Młodości
„To czas odpoczynku w gronie świetnych ludzi, dobrej zabawy, modlitwy, ważnych pytań i ciekawych odpowiedzi, gdzie młodzi widzą, że bycie katolikiem ani nie jest nudne, ani trudne, ani męczące, a Kościół jest inny niż ten z telewizji” – powiedział organizator Góreckich Dni Młodości ks. Rafał Ochojski MSF.
Obra: spotkanie międzykapitulne misjonarzy oblatów
1 lipca w Obrze k. Wolsztyna rozpoczęło się spotkanie międzykapitulne administracji generalnej i wyższych przełożonych Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Bierze w nim udział prawie 60 zakonników.
Ciechocinek: Dom Samotnej Matki pomaga kobietom w usamodzielnieniu się
Dom Samotnej Matki prowadzony przez Caritas Diecezji Włocławskiej w Ciechocinku zapewnia wsparcie w trudnych chwilach młodym, zagubionym matkom, a także pomaga mieszkającym w nim młodym kobietom w usamodzielnianiu się.
Abp Jędraszewski: świat potrzebuje doświadczyć, czym jest miłość Boga
Pogrążony tak często w smutku, beznadziei i nienawiści świat potrzebuje namacalnie i konkretnie doświadczyć, czym jest miłość Boga objawiającego się w ludzkich więzach życzliwości, dobroci, zdecydowania, radykalizmu i serdeczności – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 125-lecia założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
Pracownicy Caritas Polska o udręczonych wojną w Syrii
Prawdziwą historię udręczonych skutkami wojny mieszkańców Syrii opowiedzieli pracownicy Caritas Polska w Żelechowie (diecezja siedlecka). To kolejna miejscowość, w której odbyła się prelekcja pod hasłem „Skazani. Dotknij otwartych ran Kościoła umęczonej wojną Syrii”. Projekt Caritas Polska przybliża dramatyczną sytuację Syryjczyków, którzy doświadczyli grozy wojny i apeluje o wsparcie dla nich.


