Diecezje

19 czerwca 2019 | 22:49

Białystok: abp Tadeusz Wojda modlił się z kapłanami obchodzącymi 60-lecie święceń

„Wasze kapłańskie życie stało się prawdziwym światłem, które rozświetla innym drogi ku Chrystusowi; jest jak miasto położone na górze, które daje innym poczucie bezpieczeństwa ludzkiego i duchowego, jest zaczynem ewangelicznym, dzięki któremu inni mogę po dzień dzisiejszy wzrastać w wierze i doskonałości chrześcijańskiej – mówił abp Tadeusz Wojda do księży jubilatów obchodzących 60-lecie święceń kapłańskich.

19 czerwca 2019 | 22:44

Bp Nitkiewicz: kapłańskie upadki zaczynają się od braku wdzięczności Bogu

Kapłańskie upadki zaczynają się zazwyczaj od braku wdzięczności Bogu i Kościołowi – wskazywał bp Krzysztof Nitkiewicz podczas udzielenia święceń kapłańskich sześciu diakonom 19 czerwca w Sandomierzu.

19 czerwca 2019 | 21:55

Ks. Sawa: Kościół musi iść jednocześnie w głąb i na peryferia

„Potrzeba Jezusa i Ewangelii – ewangelizacji z wielką mocą. Potrzeba nam Dziejów Apostolskich, żywej wiary, więcej serca w modlitwie. Po prostu duchowości” – podkreślił w swoim wpisie internetowym ks. dr Przemysław Sawa, ewangelizator i przełożony Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody w Bielsku-Białej. Zdaniem misjonarza miłosierdzia, potrzeba większego zaangażowania biskupów, księży i świeckich w ewangelizację bezpośrednią – na ulicy czy w domach, „twarzą w twarz”.

19 czerwca 2019 | 19:00

Parafie użyczą pomieszczeń szkołom

Metropolita katowicki wystosował do księży proboszczów i administratorów parafii pismo z prośbą o użyczenie – w razie potrzeby – pomieszczeń w parafialnych domach katechetycznych.

19 czerwca 2019 | 18:37

Zaprezentowano książkę o relacjach między Polską a Stolicą Apostolską

Kościół po ostatnim soborze wyrzekł się przywilejów – podkreślono podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano książkę „Konkordaty Polskie. Historia i teraźniejszość”. Spotkanie zorganizowane przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski oraz Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyło się dziś w Sekretariacie KEP.

19 czerwca 2019 | 18:31

Wspólna procesja grekokatolików i łacinników

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem, w Przemyślu w Boże Ciało odbywa się tylko jedna procesja eucharystyczna. Jeden z ołtarzy znajduje się przy archikatedrze greckokatolickiej.

19 czerwca 2019 | 16:15

Ks. Ślusarczyk odchodzi z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Ks. prałat Franciszek Ślusarczyk został zwolniony z funkcji rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i mianowany proboszczem w parafii NMP Matki Kościoła na Prądniku Białym w Krakowie. Listę zmian personalnych duchowieństwa opublikowano dziś na stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej.

19 czerwca 2019 | 14:05

Diecezja bielsko-żywiecka: dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel udzielił dyspensy diecezjanom i osobom przebywającym na terenie diecezji od obowiązku powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele – 21 czerwca. Jednocześnie zachęcił on do innych form pokuty.

19 czerwca 2019 | 13:05

Jędrzejów: muzyka Stanisława Moniuszki motywem przewodnim festiwalu organowego u cystersów

6 lipca rusza XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w klasztorze oo. Cystersów – podczas lipcowych i sierpniowych koncertów melomani będą mogli usłyszeć arie z najsłynniejszych oper Stanisława Moniuszki, które zabrzmią w klasztornym kościele w archiopactwie cysterskim.

19 czerwca 2019 | 12:03

Zmiany personalne duchowieństwa w Archidiecezji Warszawskiej

W poniedziałek proboszczowie, a we wtorek pozostali księża otrzymali dekrety dotyczące ich nowych funkcji w Archidiecezji Warszawskiej. Publikujemy wszystkie zmiany dotyczące proboszczów i wikariuszy (w tym neoprezbiterów) oraz zmiany ogólnodiecezjalne. Księża proboszczowie, którzy w 2019 r. odchodzą na emeryturę Ks. prałat Eugeniusz Dziedzic, dotychczasowy proboszcz parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim, przechodzi na emeryturę, […]

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.