Diecezje
Bp Solarczyk do księży: mamy być znakiem dla świata, że Bóg jest
Mamy być znakiem dla świata, że Bóg jest – mówił o tym do księży biskup Marek Solarczyk, który celebrował Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. 12 czerwca odbyła się tam pielgrzymka kapłanów diecezji radomskiej z racji święta Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Zielona Góra – wykład, wystawa i film o bł. Natalii Tułasiewicz
We wspomnienie bł. Natalii Tałasiewicz, 12 czerwca, przy zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego odbyło się spotkanie poświęcona patronce nauczycieli w Polsce. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładu krewnej błogosławionej, obejrzeć film oraz zobaczyć wystawę poświęconą bł. Natalii.
KUL uruchomi Centrum Wsparcia i Rozwoju dla byłych więźniów
KUL jako jedyna uczelnia na świecie prowadzi regularne studia dla osadzonych przy Areszcie Śledczym w Lublinie. Na tym nie koniec działalności resocjalizacyjnej: w tym roku akademickim ruszył cykl Więziennych Otwartych Wykładów, a już w październiku 2025 roku uczelnia katolicka odda do użytku Centrum Wsparcia i Rozwoju dla byłych więźniów.
Bp Przybylski: kapłan nie powinien być światowy, ale Jezusowy
– Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana jest jakby włożeniem do formy Jezusa naszego kapłaństwa, aktualnego posługiwania i myślenia o kapłaństwie – powiedział bp Andrzej Przybylski, który 12 czerwca przewodniczył Mszy św. odpustowej w kościele seminaryjnym Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.
Kielce – biskupi i prezbiterzy spotkali się na obchodach Dnia Kapłańskiego
Msza św. koncelebrowana przez biskupów kieleckich, konferencja dla kapłanów i przekazanie materialnego daru dla chorych współbraci oraz na rzecz budowy nowego kościoła, złożyły się na dzisiejsze obchody Dnia Kapłańskiego.
Pielgrzymka księży diecezji włocławskiej do Gniezna z okazji 1025-lecia metropolii gnieźnieńskiej
W czwartek, 12 czerwca 2025 roku, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, duchowieństwo diecezji włocławskiej pielgrzymowało do Gniezna — duchowej stolicy Polski — by uczcić 1025. rocznicę powstania metropolii gnieźnieńskiej oraz setną rocznicę powrotu diecezji włocławskiej do tej historycznej metropolii.
„JA, które szuka nadziei” – Licheń zaprasza młodych na festiwal
– „JA”, które wybrzmiewa w haśle festiwalu, dla każdego może oznaczać coś innego: ja, który szukam sensu, lub JA Chrystus, który jest nadzieją – zapowiadają organizatorzy wydarzenia „Licheń Młodych: NadzieJA”, które odbędzie się 28 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Spotkanie młodzieży z całej Polski to nowa inicjatywa Księży Marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium, podejmowana w duchu Roku Jubileuszowego.
Święto Chrystusa Kapłana – refleksja nad Eucharystią i powołaniem
– Pan Bóg wykorzystał chęć poświęcenia się jakiejś idei, sprawie, jakiemuś dobru, które zawsze we mnie było – powiedział ks. Adam Pawłowski z parafii św. Augustyna w Czapurach koło Poznania. Duchowny podzielił się swoim świadectwem w związku ze Świętem Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które w Polsce obchodzone jest od 2012 r. i stanowi okazję do refleksji nad tajemnicą kapłaństwa.
Abp Jagodziński przy grobie św. Jana Pawła II: wpatrujemy się dziś w Chrystusa — Najwyższego i Wiecznego Kapłana
„Wpatrujemy się dziś w Chrystusa — Najwyższego i Wiecznego Kapłana, który w Wieczerniku zanosi modlitwę arcykapłańską, modlitwę nie tylko za swoich uczniów, ale i za nas — za tych, którzy w Niego uwierzyli” – mówił dzisiaj w Bazylice św. Piotra abp Henryk M. Jagodziński, nuncjusz apostolski w RPA, Lesotho, Namibii, Eswatini i Botswanie.
Rozesłanie oaz wakacyjnych OŻK 2025
– Kiedy będzie wam trudno służyć, przypomnijcie sobie słowa świętego Pawła: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” – mówił ks. Bogdan Sarniak w Sanktuarium św. Jana Pawła II, podczas rozesłania oaz na rekolekcje wakacyjne OŻK.


