Diecezje
„JA, które szuka nadziei” – Licheń zaprasza młodych na festiwal
– „JA”, które wybrzmiewa w haśle festiwalu, dla każdego może oznaczać coś innego: ja, który szukam sensu, lub JA Chrystus, który jest nadzieją – zapowiadają organizatorzy wydarzenia „Licheń Młodych: NadzieJA”, które odbędzie się 28 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Spotkanie młodzieży z całej Polski to nowa inicjatywa Księży Marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium, podejmowana w duchu Roku Jubileuszowego.
Święto Chrystusa Kapłana – refleksja nad Eucharystią i powołaniem
– Pan Bóg wykorzystał chęć poświęcenia się jakiejś idei, sprawie, jakiemuś dobru, które zawsze we mnie było – powiedział ks. Adam Pawłowski z parafii św. Augustyna w Czapurach koło Poznania. Duchowny podzielił się swoim świadectwem w związku ze Świętem Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które w Polsce obchodzone jest od 2012 r. i stanowi okazję do refleksji nad tajemnicą kapłaństwa.
Abp Jagodziński przy grobie św. Jana Pawła II: wpatrujemy się dziś w Chrystusa — Najwyższego i Wiecznego Kapłana
„Wpatrujemy się dziś w Chrystusa — Najwyższego i Wiecznego Kapłana, który w Wieczerniku zanosi modlitwę arcykapłańską, modlitwę nie tylko za swoich uczniów, ale i za nas — za tych, którzy w Niego uwierzyli” – mówił dzisiaj w Bazylice św. Piotra abp Henryk M. Jagodziński, nuncjusz apostolski w RPA, Lesotho, Namibii, Eswatini i Botswanie.
Rozesłanie oaz wakacyjnych OŻK 2025
– Kiedy będzie wam trudno służyć, przypomnijcie sobie słowa świętego Pawła: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” – mówił ks. Bogdan Sarniak w Sanktuarium św. Jana Pawła II, podczas rozesłania oaz na rekolekcje wakacyjne OŻK.
Kard. Nycz: Kontynuujcie na Śląsku wyjątkową rolę dziejową wobec Kościoła i Polski
W środę 11 czerwca w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla celebrowana była Eucharystia, która stanowiła główny punkt obchodów jubileuszu 100-lecia archidiecezji katowickiej. – Nawiązując do tradycji minionego stulecia, życzę wam wszystkim, abyście nadal mogli pełnić tę wyjątkową rolę dziejową, jaką Śląsk miał i ma do spełnienia wobec Kościoła i Polski – mówił legat papieski kard. Kazimierz Nycz, który przewodniczył Mszy św. z udziałem członków KEP.
Biskupi: katecheza parafialna potrzebuje charyzmatycznych duszpasterzy
Aby katecheza parafialna była skuteczna, potrzebni do jej prowadzenia są charyzmatyczni duszpasterze i katecheci. Trzeba szukać takich ludzi, którzy świadectwem swojego życia będą budzić zaufanie w młodym pokoleniu – powiedział KAI w Katowicach bp Marek Mendyk, były przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.
Pacanów – u Jezusa Konającego pomodlą się za teściowe i matki
Za wstawiennictwem bł. Marianny Biernackiej – patronki teściowych, która oddała życie za swoją brzemienną synową, będą się modlić uczestnicy pielgrzymki do sanktuarium Pana Jezusa Konającego, która odbędzie się w sobotę 21 czerwca.
Zielona Góra: Poświęcenie nowego Grobu Dzieci Utraconych
Na zielonogórskim cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej, 11 czerwca, poświęcono nowy Grób Dzieci Utraconych. Pochówki dzieci, które zmarły przed narodzeniem odbywają się w Zielonej Górze od prawie 20 lat.
Młodzi z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej razem z księżmi przygotowują Diecezjalne Dni Młodzieży
W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w najbliższą sobotę, 14 czerwca, odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. To największe tego typu spotkanie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W wydarzenie zaangażowana jest młodzież z Centrum Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży.
XIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Zakopanem zakończony
Ponad 1000 uczestników, 665 dzieci na warsztatach, ponad 50 wydarzeń, 2500 wydanych obiadów i spotkanie rodzin na wysokości 1987 m.n.p.m – czyli na Kasprowym Wierchu — tak w liczbach wygląda XIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który właśnie zakończył się w Zakopanem. Przez cztery dni pod Giewontem spotkały się rodziny wielodzietne i wysoko wielodzietne z całej Polski.


