Diecezje
Białaczów: relikwie św. Floriana wprowadzono do miejscowego kościoła
Relikwie patrona strażaków przybyły do kościoła w Białaczowie w diecezji radomskiej. Są one darem kard. Stanisława Dziwisza i ks. prał. Grzegorza Szewczyka.
Prymas do rzeczników diecezjalnych: komunikacja potrzebuje poznania, a poznanie bliskości
„Dobra komunikacja nie może być oparta na domyślaniu się i jakimś osobistym wyczuciu sytuacji. Dobra komunikacja potrzebuje poznania, a poznanie bliskości” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak do rzeczników diecezjalnych uczestniczących w Gnieźnie w trzydniowym zjeździe z okazji jubileuszu korony polskiej i metropolii gnieźnieńskiej.
Bp Krzysztof Zadarko administratorem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
W związku z wakatem stolicy biskupiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej po mianowaniu jej dotychczasowego ordynariusza bp. Zbigniewa Zielińskiego metropolitą arcybiskupem poznańskim, Kolegium Konsultorów dokonało 5 maja wyboru administratora diecezji. Został nim bp Krzysztof Zadarko.
Duchowość dla Warszawy: Jak mówić o Bogu, kiedy ludzie nie chcą słuchać?
Jak mówić o Bogu w naszych czasach? Jak przekazywać Ewangelię, by otwierać jej zbawczej prawdzie drogę do niejednokrotnie zamkniętych ludzkich serc i umysłów, których uwagę pochłania często materialny wymiar egzystencji? Czy dziś jeszcze chcemy przyjąć, a następnie głosić prawdę o Bogu i Jego miłości? Jak wzmacniać nasze głoszenie Chrystusa? Wobec tych i podobnych pytań staniemy […]
Nagrodzono wolontariuszy w konkursie Ośmiu Wspaniałych
W Radomiu doceniono młodzież wyróżniającą się zaangażowaniem społecznym i działaniami na rzecz potrzebujących. Organizatorem Gali Samorządowej Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, która odbyła się wieczorem, 5 maja było Stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka.
„3 Wymiary Małżeństwa” i rekolekcje nad morzem – propozycja Domowego Kościoła w Roku Jubileuszowym
Domowy Kościół diecezji warszawsko-praskiej zaprasza wszystkie małżeństwa – niezależnie od stażu i zaangażowania w życie Kościoła – do udziału w cyklu spotkań formacyjnych „3 Wymiary Małżeństwa” oraz w letnich rekolekcjach ewangelizacyjnych nad morzem. Inicjatywa wpisuje się w trwający Rok Jubileuszowy i stanowi odpowiedź na duchowe potrzeby małżeństw, pragnących odnowić relację i pogłębić więź z Bogiem.
Włamanie, kradzież i profanacja kaplicy w dawnej bursie
W nocy z 30 kwietnia na 1 maja doszło do włamania i profanacji kaplicy pw. św. Stanisława Kostki, znajdującej się w dawnej bursie przy ul. Warszawskiej w Mielcu. Sprawcy zniszczyli krzyż ołtarzowy, dokonali kradzieży przedmiotów liturgicznych i prawdopodobnie podjęli próbę podpalenia.
Diecezja kielecka modli się w intencji pomyślnego przebiegu konklawe
W związku z przygotowaniem do konklawe, podczas którego Kolegium Kardynałów dokona wyboru Ojca Świętego, wierni diecezji kieleckiej są zachęcani do podejmowania modlitw w intencji pomyślnego przebiegu zgromadzenia purpuratów i światła Ducha Świętego dla jego uczestników.
Katowice: „Szczeliny” – spotkanie wokół książki nt. problemów zdrowia psychicznego i duchowości
We wtorek 6 maja w Klasztorze Dominikanów w Warszawie-Służewie odbędzie się spotkanie z Agnieszką Huf, psycholog i pedagogiem specjalnym, dziennikarką „Gościa Niedzielnego”, autorką głośnej książki „Szczeliny. Bóg w popękanej psychice”, która podzieli się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w pomocy osobom dotkniętym różnymi schorzeniami psychicznymi.
Krzeszów – II Pielgrzymka Mężczyzn Dolnego Śląska
Krzeszów będzie gospodarzem II Pielgrzymki Mężczyzn Dolnego Śląska, która odbędzie się 17 maja. W wydarzeniu mogą wziąć udział mężczyźni w każdym wieku. Celem inicjatywy jest ewangelizacja oraz integracja męskich środowisk katolickich regionu.


