Diecezje

04 maja 2025 | 18:30

Nowy Targ – nowy proboszcz z tej samej parafii, w której duszpasterzuje

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski mianował nowego proboszcza w parafii NSPJ w Nowym Targu. Instalacja ks. Piotra Mozdyniewicza odbyła się 4 maja. Jest to wydarzenie szczególne, gdyż duchowny pochodzi z parafii, w której będzie pracował. 

04 maja 2025 | 16:33

Bp Bryl: świadectwo św. Wojciecha jest nieprzemijające

Chciałbym zaprosić, żeby to wspominanie św. Wojciecha i historii, jakże ważne dla naszej tożsamości, pomogło nam dzisiaj mądrze i umiejętnie zaangażować się w losy naszej ojczyzny. To od nas zależy jak naszą ojczyznę ukształtujemy – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył sumie odpustowej w kościele św. Wojciecha w najstarszej części Kalisza – na Zawodziu. Odpust połączono z obchodami 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego.

04 maja 2025 | 16:05

Jawiszowice – os. Brzeszcze: świecka misjonarka posłana do Kenii

Uroczystość liturgicznego posłania na misje świeckiej misjonarki Izabeli Tobiasiewicz odbyła się 4 maja w parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze. Podczas niedzielnej Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla, misjonarka otrzymała krzyż misyjny i błogosławieństwo na rozpoczęcie swojej posługi w Kenii. W wydarzeniu uczestniczyła lokalna wspólnota parafialna, rodzina misjonarki, członkowie Ruchu Świeckich Misjonarzy Kombonianów oraz zaproszeni goście.

04 maja 2025 | 15:26

Kołobrzeg – Msza św. w intencji strażaków w dniu św. Floriana

W intencji strażaków oraz członków Ochotniczych Straży Pożarnej i ich rodzin modlono się 4 maja, we wspomnienie św. Floriana, w kołobrzeskiej bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

04 maja 2025 | 14:52

Abp Galbas w Niedzielę Biblijną: nie rozstawajmy się z Biblią

– Nie rozstawajmy się z Biblią, w niej utwierdzajmy naszą nadzieję – mówił abp Adrian Galbas w homilii podczas Mszy św. sprawowanej dziś, w Niedzielę Biblijną w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Abp Galbas zadał też uczestnikom liturgii pytanie: Co by powiedziała twoja Biblia, gdyby mogła mówić? Czy jest szczęśliwym i kochanym, czy też zaniedbanym i porzuconym przedmiotem?
 

04 maja 2025 | 14:51

Bielsko-Biała – Grażyna Chorąży odznaczona medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”

W parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy 4 maja br. podczas uroczystej Eucharystii bp Piotr Greger wręczył Grażynie Chorąży watykańskie odznaczenie „Pro Ecclesia et Pontifice” – najwyższe papieskie wyróżnienie dla osób świeckich za zasługi dla Kościoła i Papieża. Odznaczona to wieloletnia nauczycielka, społeczniczka i prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego.

04 maja 2025 | 14:46

Fundacja „Redemptoris Missio”: w Kamerunie powstały dwie Pracownie Audiometryczne

Dzięki współpracy poznańskiej Fundacji „Redemptoris Missio” z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Poznani i polską misjonarką siostrą Nazariuszą Żuczek w Kamerunie powstały dwie Pracownie Audiometryczne, które będą przeprowadzać badania słuchu. Pracownie powstały w szpitalu w Abong-Mbang oraz przy szkole dla dzieci głuchoniemych w Bertua.
 

04 maja 2025 | 14:26

Bielsko-żywieccy pielgrzymi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach dotarła po raz trzynasty piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej. Wzięło w niej udział 1337 pątników, którzy wyruszyli w drogę 30 kwietnia spod sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. Przy ołtarzu z hierarchą modliło się 3 maja br. m.in. kilkudziesięciu księży z diecezji bielsko-żywieckiej.

04 maja 2025 | 14:21

Bp Lityński dziękuje wolontariuszom i ofiarodawcom Caritas za dzieła miłosierdzia

Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia we wszystkich kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odczytano komunikat bp. Tadeusza Lityńskiego. Biskup dziękuje w nim pracownikom, wolontariuszom i ofiarodawcom Caritas, którzy na co dzień podejmują dzieła miłosierdzia w swoich miejscowościach i środowiskach.

04 maja 2025 | 12:58

Warszawa świętowała 234. rocznicę Konstytucji 3 Maja – tłumy w Łazienkach Królewskich

Tłumy warszawiaków i turystów zgromadziły się w sobotę w Łazienkach Królewskich, by uczcić 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej. Główna atrakcja obchodów – wystawa wiernej kopii Konstytucji z 1791 roku – przyciągnęła długie kolejki odwiedzających.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.