Diecezje

22 maja 2026 | 20:09

„Dekada u boku Świętego” – spotkania otwarte z ks. prałatem Pawłem Ptasznikiem z Watykanu

Watykańska Fundacja Jana Pawła II wraz z Duszpasterstwem Akademickim Archidiecezji Częstochowskiej oraz Parafią pw. Ducha Świętego w Szczecinie zapraszają na spotkania z naocznym świadkiem życia i świętości św. Jana Pawła II, ks. prałatem Pawłem Ptasznikiem z Watykanu. Wydarzenie pt. „Dekada u boku Świętego” odbędzie się 25 maja w Częstochowie oraz 3 czerwca w Szczecinie. W przyszłości planowane są podobne spotkania w innych polskich miastach.

22 maja 2026 | 19:04

Swarożyn – odsłonięcie pomnika i „Serca dla Inki” podczas obchodów patriotyczno-religijnych

W piątek, 22 maja w Swarożynie odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne ku czci Danuty Siedzikówny „Inki”. Ich centralnym punktem była Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz odsłonięcie popiersia niezłomnej sanitariuszki przed miejscowym kościołem pw. św. Andrzeja Boboli. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Instytutu Pamięci Narodowej, władze samorządowe oraz liczna młodzież.

22 maja 2026 | 18:50

Skępe – ogólnopolska pielgrzymka Fundacji im. Brata Alberta

Blisko 800 podopiecznych, pracowników, rodzin i przyjaciół Fundacji im. Brata Alberta z całej Polski przyjechało do Skępego na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Fundacji. W Sanktuarium NMP Skępskiej uczestnicy wspólnie modlili się, budowali wspólnotę i dziękowali za 39 lat działalności Fundacji. Eucharystii przewodniczył biskup płocki Szymon Stułkowski, który podkreślał, że „to, co najważniejsze, dokonuje się w spotkaniu”.

22 maja 2026 | 18:44

Abp Kupny: synod pokazał, że ludzie wierzący mają wpływ na życie społeczne

Już 24 maja zakończy się II Synod Archidiecezji Wrocławskiej. Z tej okazji w Muzeum Archidiecezjalnym we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa podsumowująca trzy lata prac synodalnych. Wzięli w niej udział wszyscy biskupi wrocławscy, osoby konsekrowane i świeckie zaangażowane w synod.

22 maja 2026 | 15:46

Wizerunek Matki Bożej Łaskiej wraca do Urzędu Miejskiego po interwencji mieszkańców i Ordo Iuris

Stowarzyszenie Fidei Defensor oraz Instytut Ordo Iuris informują o sukcesie merytorycznego dialogu i skutecznej obrony lokalnego dziedzictwa w Łasku. Dzięki zorganizowanemu sprzeciwowi mieszkańców oraz wsparciu prawnemu, wizerunek Matki Bożej Łaskiej – oficjalnej Patronki Miasta i Gminy – powraca na swoje miejsce w Urzędzie Miejskim.

22 maja 2026 | 15:42

Ogólnopolskie Spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator

Od 3 do 7 czerwca w Bagnie pod Wrocławiem spotkają się młodzi z całej Polski zaangażowani w działalność misyjną. Spotkanie Ogólnopolskie Wolontariatu Misyjnego Salvator to coroczne wydarzenie łączące formację duchową, budowanie wspólnoty i szukanie odpowiedzi na pytanie o własne zaangażowanie i miejsce w Kościele i w świecie.

22 maja 2026 | 15:30

Bp Bryl do księży seniorów: przeżywajmy swoją codzienność w ewangelicznym stylu

– Chcę razem z wami dzisiaj modlić się, drodzy bracia, o umocnienie w tych trudnych doświadczeniach starszego wieku, ale też chcę modlić się, żebyście umieli podjąć to doświadczenie z Jezusem, żebyście umieli pogodzić się z tym, co jest i mimo wszystko nie tracić ducha, ale podjąć to w ewangelicznym stylu – mówił biskup kaliski Damian Bryl do księży emerytów, którzy w Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej przeżywali dzień skupienia.

22 maja 2026 | 15:25

W Świdnicy dwóch diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu

Dwaj diakoni pochodzący z Dzierżoniowa przyjmą święcenia prezbiteratu w katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył biskup świdnicki Marek Mendyk.

22 maja 2026 | 15:25

„Ślimak na Pustyni”, Wojciech Czuba o duchowości pokolenia Z: potrzebujemy ciszy, Eucharystii i wspólnoty

„Jeśli robimy coś dla młodych, to róbmy to z młodymi, a nie tylko dla nich. Nie potrzebujemy wielkich fajerwerków. Potrzebujemy zwykłej prostoty – Mszy świętej, adoracji i wspólnego spotkania” – podkreślił Wojciech Czuba @slimak_na_pustyni, młody influencer i ewangelizator. W rozmowie z KAI opowiedział m.in. o oddolnie tworzonej wspólnocie młodych, łączeniu modlitwy ze wspólnym bieganiem w ramach inicjatywy Pray&Run Club, duchowości pokolenia Z oraz o tym, dlaczego młodzi coraz częściej szukają autentycznych relacji i prostego doświadczenia Boga. 26 czerwca w Warszawie odbędzie się spotkanie uwielbieniowe organizowane przez jego wspólnotę.

22 maja 2026 | 14:47

Kielce – po raz 15 ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

„Zapraszam wszystkie rodziny, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia katolickie do udziału w tym radosnym święcie wiary i życia” – pisze w komunikacie bp Jan Piotrowski, zapraszając na XV Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 31 maja, w połączeniu ze zbiórką na perinatalną opiekę paliatywną, którą zapewnia specjalny oddział Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. To dzieło Caritas kieleckiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.