Diecezje

31 lipca 2014 | 13:30

Bp Gurda zachęca do udziału w pieszej pielgrzymce

1 sierpnia wyruszy na szlak, jako pierwsza, grupa włodawska Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. 2 sierpnia w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy piesza pielgrzymka z diecezji siedleckiej zostanie oficjalnie zainaugurowana. W wywiadzie dla Katolickiego Radia Podlasie bp Kazimierz Gurda zapewnił, że będzie się starał jak najczęściej być z pielgrzymami i razem z nimi wędrować. – Mam taki zamiar, o ile pozwolą mi obowiązki – mówił.

31 lipca 2014 | 11:20

Abp Hoser: Potrzebujemy dziś ducha Powstania Warszawskiego

Potrzeba nam dziś ducha, który przyświecał uczestnikom Powstania Warszawskiego opartym na triadzie wartości: Bóg, honor i Ojczyzna decydującej o naszym istnieniu i naszej tożsamości zbiorowej – powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser w przeddzień 70. rocznicy jego wybuchu. – Ludzie, którzy tracą wiarę, mogą już tylko wierzyć w siebie a to jest bardzo słabe odniesienie. Stąd dzisiejsza Europa jest w kryzysie zarówno moralnym jak i ekonomicznym a co za tym idzie, nie tylko nie jest w stanie wiele zaoferować innym, ale również nie jest zdolna do samoobrony – zauważył bp warszawsko-praski.

31 lipca 2014 | 09:35

Chór KUL uczestnikiem X Światowego Sympozjum Muzyki Chóralnej w Korei Południowej

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki, został wybrany przez Międzynarodową Federację Muzyki Chóralnej (IFCM) do reprezentowania Federacji na jednym z najważniejszych wydarzeń w roku 2013 i 2014. Jako jedyny zespół z Polski został zaproszony do udziału w X Światowym Sympozjum Muzyki Chóralnej, które odbędzie się w dniach 6-13 sierpnia 2014 r. w Seulu.

31 lipca 2014 | 09:14

Płock: zakończyła się akcja ewangelizacyjna na ulicach polskich miast

Warszawę, Łódź, Kraków, Częstochowę, Radom i Płock odwiedziła 20-osobowa grupa ewangelizatorów z płockiej wspólnoty Laboratorium Wiary i grupy teatralnej Teatr Trzeciego. Na ulicach miast najpierw pokazywali spektakl pt. „Świadomość”, a potem rozmawiali z widzami o wierze: „To była ewangelizacja na rynkach, w autobusach, tramwajach i na stacjach benzynowych. Wiele osób się za nią modliło”, mówił na zakończenie ks. Jacek Gołębiowski, opiekun duchowy obu grup młodzieży.

30 lipca 2014 | 20:11

Dzwony kościołów wojskowych zabrzmią w rocznicę Powstania Warszawskiego

Biskup polowy WP Józef Guzdek zaapelował do kapelanów ordynariatu polowego, aby 1 sierpnia, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego odezwały się dzwony kościołów wojskowych w całym kraju.

30 lipca 2014 | 19:17

Już wyruszyli – 69. Pielgrzymka z Rybnika na Jasną Górę

Zdrowie, rodzina, praca to najczęstsze intencje, w których idą pielgrzymi ze Śląska. Ponad cztery tysiące osób po uroczystej Mszy św. w bazylice św. Antoniego w Rybniku wyruszyło pieszo na Jasną Górę. Pielgrzymów żegnał metropolita katowicki Wiktor Skworc.

30 lipca 2014 | 16:21

Pierwsza grupa XXIV Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę wyruszyła na trasę

Pierwsza, Zielona Grupa, tegorocznej XXIV Drohiczyńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wyruszyła dziś w drogę. Pątnicy wyszli na szlak po Eucharystii, celebrowanej w bazylice w Bielsku Podlaskim przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.

30 lipca 2014 | 15:23

Bp Greger: pielgrzymka to szansa, by na nowo odkryć swoje miejsce w życiu

Do przeżycia „rekolekcji w drodze” podczas pielgrzymki na Jasną Górę oraz dziękczynienia za dar kanonizacji Jana Pawła II zachęca biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger. W specjalnym zaproszeniu skierowanym do wiernych zaznacza, że wędrówka pielgrzymimi szlakami jest szansą, by na nowo odkryć swoje miejsce w życiu i we wspólnocie Kościoła.

30 lipca 2014 | 14:26

„Oldrzychowice” najlepszym zespołem 45. Festiwalu Folkloru Górali Polskich

24 zespoły, reprezentujące różne strony i różne grupy etniczne górali, wzięły udział w 45. Festiwalu Folkloru Górali Polskich, który odbywał się w Żywcu ramach trwającego Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Według jury, najlepszym okazał się Regionalny Zespół z Oldrzychowic koło Trzyńca na Zaolziu w Czechach, który z zdobył „Złote Żywieckie Serce” i nagrodę pieniężną 10. tys. złotych.

30 lipca 2014 | 14:20

Abp Ziemba: pielgrzymka to sprawdzian wytrwałości w szukaniu Jezusa

Niech Pan Bóg wam pobłogosławi, niech ta pielgrzymka będzie sprawdzianem determinacji i wytrwałości w szukaniu Jezusa. Módlcie się za ludzi zagubionych, by znaleźli Jezusa, módlcie się o Boży porządek w świecie, o powołania kapłańskie i zakonne – mówił abp Wojciech Ziemba podczas Mszy św., rozpoczynającej XXXI Warmińską Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.