Diecezje
Tychy: poświęcenie pojazdów w parafii św. Krzysztofa
Wikariusz generalny ks. Grzegorz Olszowski błogosławił i święcił samochody jadąc ulicami Tychów. Podczas błogosławieństwa zgromadzonych było kilka tysięcy wiernych i tyle samo samochodów.
Gdańsk: odpust ku czci św. Dominika
Mszę św. odpustową ku czci św. Dominika, rozpoczynającą Jarmark Dominikański odprawiono dziś w gdańskim kościele pw. św. Mikołaja Liturgii przewodniczył o. Marcin Mogielski OP, przeor klasztoru i proboszcz parafii. Kazanie wygłosił ks. Krzysztof Niedałtowski, rektor Kościoła św. Jana w Gdańsku.
Ludźmierz: początek VI Góralskiej Pielgrzymki Rowerowej z Giewontu na Hel
„Najważniejsza droga wiedzie do świętości” – pod tym hasłem 80 uczestników tegorocznej VI Góralskiej Pielgrzymki Rowerowej z Giewontu na Hel wyruszyło dziś z Ludźmierza. Dzień wcześniej symbolicznie wyszli na znany tatrzański szczyt. Nad Bałtykiem będą po tygodniu podróży.
Przasnysz: modlitwa ekumeniczna w 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej
Modlitwa ekumeniczna na cmentarzu wojskowym w Jednorożcu, rekonstrukcja historyczna w Górkach oraz wystawa i sesja naukowa w Muzeum Historycznym w Przasnyszu w diecezji płockiej, złożyły się na uroczyste obchody 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej. W wydarzeniu licznie uczestniczyła lokalna społeczność oraz członkowie grup rekonstrukcyjnych z Polski i z Rosji.
Bp Greger: jazda po pijanemu to grzech, będący rezultatem bezmyślności
„Nie jesteście ‘królami szos’ i nie jesteście jedynymi na drodze” – apelował dziś do kierowców i motocyklistów bp Piotr Greger. Na zakończenie tegorocznego Tygodnia św. Krzysztofa do maryjnego sanktuarium w Rychwałdzie koło Żywca pielgrzymowali egzaminatorzy, instruktorzy i kierowcy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Bielsku-Białej. Jazdę po pijanemu kaznodzieja nazwał „grzechem, będącym rezultatem całkowitej bezmyślności”.
Miejsce Piastowe: X Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu (zapowiedź)
Pod hasłem „Kochająca Matka Zawsze Trzeźwa” w najbliższy poniedziałek, 28 lipca, odbędzie się X Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Miejscem spotkania będzie Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym k. Krosna.
Uroczystości jubileuszowe w Radoryżu Kościelnym
Stulecie swojego kościoła świętowała 27 lipca parafia w Radoryżu Kościelnym w diecezji siedleckiej. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się w południe pod przewodnictwem biskupa radomskiego Henryka Tomasika, który pełnił przed laty posługę wikariusza w tejże parafii. Mszę św. koncelebrowali biskup siedlecki Kazimierz Gurda, który wygłosił kazanie i biskup pomocniczy Piotr Sawczuk oraz kilkudziesięciu księży, którzy pracowali w przeszłości w parafii.
Bp Jeż do Rycerstwa Niepokalanej: ocalcie rodziny przed demoralizacją i zniszczeniem
Ocalcie rodziny przed demoralizacją i zniszczeniem, uczyńcie wszystko, aby umocnić rodziny – apelował biskup tarnowski Andrzej Jeż do członków Rycerstwa Niepokalanej z całej Polski. Przedstawiciele maryjnej organizacji założonej przez św. Maksymiliana Kolbego od soboty modlili się w Niepokalanowie. Ogólnopolskie Dni Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej zakończyła uroczysta Msza św.
Bp Guzdek do policjantów: bądźcie ludźmi pokoju i sługami bezpieczeństwa
– Proszę was wszystkich, abyście zawsze byli ludźmi pokoju i sługami bezpieczeństwa – powiedział podczas Mszy św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie biskup polowy WP Józef Guzdek, delegat Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa policji. Dziś trzeci dzień centralnych obchodów Święta Policji.
Kościół w Jasienicy ponownie otwarty (krótka)
Kościół w Jasienicy został ponownie otwarty. Abp Hoser wprowadził nowego proboszcza – wierni przyjęli go oklaskami.


