Diecezje

27 lipca 2014 | 10:31

Wyszogród: akcja MOTO CRISTO ze zbiórką charytatywną

Około 400 motocyklistów z diecezji płockiej oraz diecezji sąsiednich wzięło udział w akcji MOTO CRISTO, która odbyła się wczoraj w Wyszogrodzie. Kierowcy jednośladów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa wzięli udział w Mszy św. w intencji osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, wysłuchali koncertu bluesowego, uczestniczyli w licytacji „Weekendu z Harleyem”. Poza tym zebrali ponad 5 tys. zł dla kolegi, który kilka miesięcy temu uległ wypadkowi.

27 lipca 2014 | 10:28

Beskidy: ewangelizacja na Szyndzielni

Eucharystia, modlitwa uwielbienia, błogosławieństwo na cztery strony świata oraz wypuszczenie balonów do nieba z osobistymi intencjami – złożyły się na kolejne spotkanie na górskim szczycie w ramach „Ewangelizacji w Beskidach” – największej tego typu wakacyjnej akcji ewangelizacyjnej w diecezji bielsko-żywieckiej. Tym razem 26 lipca uczestnicy akcji dotarli na górę Szyndzielnię (1028 m n.p.m.) – górujący na Bielskiem-Białą szczyt w Beskidzie Śląskim.

27 lipca 2014 | 10:12

Ruszył Tydzień Kultury Beskidzkiej

Na Podbeskidziu rozpoczął się w sobotę 51. Tydzień Kultury Beskidzkiej (TBK) – jedna z największych i najstarszych imprez folklorystycznych Europy. Na pięciu głównych estradach – w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu – wystąpi kilka tysięcy wykonawców: śpiewaków, tancerzy i instrumentalistów. Spośród ponad 100 zespołów goszczących na TKB około 30 przyjechało z zagranicy.

26 lipca 2014 | 17:27

Biskup siedlecki zachęca do wsparcia Katolickiego Radia Podlasie

Do wsparcia Katolickiego Radia Podlasie zachęca bp Kazimierz Gurda i zarządza zbiórkę ofiar na ten cel. W specjalnym Komunikacie skierowanym do diecezjan, biskup siedlecki zwraca uwagę na wyjątkową misję jaką od 22 lat pełni diecezjalna rozgłośnia. Bp Gurda informuje o zbliżającym się terminie uiszczenia opłaty koncesyjnej za możliwość nadawania programu radiowego i o zaplanowanej na 3 sierpnia zbiórce ofiar na ten cel.

26 lipca 2014 | 16:33

Kraków-Łagiewniki: Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyli dziś honorowi dawcy krwi i szpiku kostnego w ramach swojej 8. już ogólnopolskiej pielgrzymki. Podczas spotkania, które przebiegało pod hasłem „Dar krwi owocem wiary w Syna Bożego” odbyła się m.in. zbiórka krwi prowadzona przez mobilne stacje poboru.

26 lipca 2014 | 15:02

Bp Kaszak zachęca do modlitwy ekspiacyjnej za grzechy przeciw życiu

– Pragnę prosić, by tegoroczne pielgrzymowanie odbyło się w duchu szczególnej modlitwy ekspiacyjnej za grzechy przeciw życiu ludzkiemu, a także w obronie poszanowania chrześcijańskich wartości naszego narodu – pisze ordynariusz sosnowiecki bp Grzegorz Kaszak w liście zapraszającym do udziału w diecezjalnej pielgrzymce kobiet i dziewcząt. Przybędą one w sobotę 2 sierpnia do Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

26 lipca 2014 | 14:16

Kard. Dziwisz do krwiodawców: krew jest symbolem miłości i oddania

– Tak jak Chrystus poprzez krew zbawił świat, tak i Wy poprzez Waszą krew jednoczycie się ze wszystkimi, którzy korzystają z Waszego serca i Waszej dobroci – mówił kardynał Stanisław Dziwisz do krwiodawców pielgrzymujących do Łagiewnik.

26 lipca 2014 | 14:07

Diecezja radomska: co siódmy ksiądz w pielgrzymce na Jasną Górę

– Księża są żywym świadectwem wiary dla pielgrzymów – powiedział ks. Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki. Ponad stu księży, czyli 1/7 kapłanów diecezji radomskiej, będzie uczestniczyć w pielgrzymce na Jasną Górę. W parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu spotkali się przewodnicy grup.

26 lipca 2014 | 13:29

Kalwaria Pacławska: zakończyło się 27. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (opis)

Wolność była tematem 27. Franciszkańskiego Spotkania Młodych (FSM) 20-26 lipca w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Uczestnikom z całej Polski, których było ok. 1200, o swoim życiu i wierze opowiadali aktorzy, artyści kabaretowi, dziennikarze i muzycy.

26 lipca 2014 | 12:58

Sułkowice k/Andrychowa: piknik charytatywny na rzecz osób chorych na SLA

„Zatrzymajmy SLA” – pod takim hasłem w najbliższą niedzielę 27 lipca w Sułkowicach koło Andrychowa odbędzie się charytatywny piknik na rzecz osób cierpiących na stwardnienie boczne zanikowe (SLA). Na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym aukcja na rzecz pomagającego chorym Stowarzyszenia Dignitas Dolentium, bieg terenowy i koncerty.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.