Diecezje
Warszawa: centralne obchody Święta Policji (zapowiedź)
W najbliższy weekend odbędą się Centralne Obchody Święta Policji. W ramach święta Biskup Polowy WP Józef Guzdek dwukrotnie celebrować będzie Msze św. w intencji policji, obchodzącej w tym roku 95. rocznicę swojego powstania. Zaplanowano też piknik rodziny, pokazy sprawności pododdziałów policji oraz turniej piłkarski
15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa
Troska o bezpieczeństwo na drogach ma wyrastać z troski o życie, miłości i życzliwości – przekonywał w Milówce dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki. Uroczystą Mszą św., sprawowaną przez biskupa Piotra Gregera, 20 lipca zainaugurowano ogólnopolskie obchody 15. Tygodnia Świętego Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na krańce świata”.
Bydgoszcz: wyruszyła X pielgrzymka na Jasną Górę
Kilkuset pątników wyruszyło w X Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce Bydgoskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 31 lipca, pokonując 320 kilometrów. Jubileuszowe wędrowanie zainaugurowała Msza w bydgoskiej katedrze – sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości.
Przemyśl: Msza w intencji ofiar I wojny światowej
– Fundamentem pokoju jest pokój z Bogiem i życie w miłości z ludźmi – mówił bp Adam Szal podczas Mszy św. w przemyskiej archikatedrze w intencji ofiar I wojny światowej. W Przemyślu trwają obchody związane z setną rocznicą wybuchu wojny i walk o Twierdzę Przemyśl.
Kard. Grocholewski: uczyńmy Maryję Matką naszych serc
– Uczyńmy Maryję Matką naszych serc! – apelował do wiernych kard. Zenon Grocholewski, prefekt watykańskiej Kongregacji Wychowania Katolickiego. W niedzielę wieczorem przewodniczył on Mszy św. w sanktuarium Narodzenia Matki Bożej w podpoznańskich Tulcach, gdzie poświęcił także kapliczkę wzniesioną przy cudownym źródełku w miejscu domniemanych objawień Matki Bożej.
Warszawscy bezdomni wyruszą na Jasną Górę z niepełnosprawnymi
Już po raz siódmy bezdomni przebywający pod opieką warszawskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów wyruszą na Jasną Górę. Jednak w tym roku będzie to pielgrzymka niezwykła, ponieważ ich współtowarzyszami będą osoby niepełnosprawne. Po raz pierwszy, 5 sierpnia, bezdomni dołączą do XXIII Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę.
Szydłowiec: modlitwa w intencji beatyfikacji ks. Romana Kotlarza
W intencji wyniesienia na ołtarze ks. Romana Kotlarza – kapelana robotników podczas Radomskiego Czerwca, modlili się w niedzielę mieszkańcy Szydłowca. 60 lat temu ks. Kotlarz rozpoczynał tam swoją pierwszą posługę jako wikariusz w parafii św. Zygmunta. Ks. Kotlarz zmarł kilka dni po kolejnym pobiciu przez funkcjonariuszy SB.
Poznań: XVI Festyn „Warkocz Magdaleny”
W Poznaniu odbył się XVI Festyn „Warkocz Magdaleny”, organizowany z okazji święta patronki fary – najbardziej znany letni festyn w archidiecezji poznańskiej.
Bp Greger: Kościół to wytrwała i cierpliwa koegzystencja dobra i zła
„Kościół to wytrwała i cierpliwa koegzystencja dobra i zła, a ich ostateczne rozdzielenie nastąpi dopiero u kresu dziejów” – mówił 20 lipca w Milówce bp Piotr Greger. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej, który sprawował Mszę św. inaugurująca 15. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, przestrzegł przed pokusą dokonania w Kościele „swoistej czystki personalnej” wobec ujawnianych współcześnie skandali i oskarżeń pod adresem księży.
Zakończyła się ewangelizacja nad Jeziorem Białym
Pod hasłem „Bóg jest miłością” od 17 do 20 lipca trwała ewangelizacja nad jeziorem Białym koło Włodawy w diecezji siedleckiej. Były warsztaty, osobiste świadectwa, spotkania, taniec, muzyka i śpiew – oraz uroczysta Eucharystia na koniec.


