Diecezje
Poznań: XVI Festyn „Warkocz Magdaleny” (zapowiedź)
W niedzielę 20 lipca w Poznaniu odbędzie się XVI Festyn „Warkocz Magdaleny”, organizowany z okazji święta patronki kościoła farnego, bazyliki mniejszej − św. Marii Magdaleny.
Lipcowy numer „W drodze” o męskości, smakach wakacji i katolickich blogach
O tym, gdzie współczesny mężczyzna ma szukać wzorów do naśladowania, jakie są smaki współczesnej kuchni oraz o tym, jakim językiem i grafiką posługują się katoliccy blogerzy, można przeczytać w najnowszym numerze „W drodze”, miesięczniku poświęconym życiu chrześcijańskiemu, wydawanym przez dominikanów.
Kurozwęki: otwarto labirynt przedstawiający postać św. Jana Pawła II
Otwarcie labiryntu, przedstawiającego postać św. Jana Pawła II, wykonanego na 4-hektarowym polu kukurydzy, a także wprowadzenie relikwii i nadanie imieniem św. Jana Pawła II do pałacowej kaplicy – złożyły się na uroczystości, jakie odbyły się 19 lipca w Kurozwękach. Przewodniczył im biskup senior Edward Frankowski.
Bp Greger w Czernej: nośmy z wiarą szkaplerz – znak miłości do Jezusa i Maryi
„Nośmy z wiarą szkaplerz – czytelny znak naszej miłości wobec Jezusa i Jego Matki’ – apelował bp Piotr Greger 19 lipca. Przewodniczył on Eucharystii w Czernej koło Krzeszowic. Msza św. była częścią odpustowych uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Wzięło w nich udział kilka tysięcy osób. Podkrakowska Czerna jest głównym sanktuarium Zakonu Karmelitańskiego w Polsce.
Skarżysko-Kamienna: przygotowania do ogłoszenia kościoła sanktuaryjnego bazyliką mniejszą
W Skarżysku-Kamiennej odbyło się pierwsze spotkanie komitetu organizacyjnego uroczystości nadania kościołowi Matki Boskiej Ostrobramskiej tytułu bazyliki mniejszej. W uroczystości 25-27 października weźmie udział kard. Gerhard Muller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary. W sanktuarium znajduje się jedyna w Polsce wierna kopia Ostrej Bramy.
Warszawscy bezdomni wyruszą na Jasną Górę z niepełnosprawnymi
Już po raz siódmy bezdomni przebywający pod opieką Braci Mniejszych Kapucynów wyruszą na Jasną Górę. Jednak w tym roku będzie to pielgrzymka niezwykła, ponieważ ich współtowarzyszami będą osoby niepełnosprawne. Po raz pierwszy, 5 sierpnia, bezdomni dołączą do XXIII Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę.
Grupa ŚDM pójdzie na Jasną Górę w pielgrzymce krakowskiej (zapowiedź)
Po raz pierwszy grupa reprezentująca organizatorów Światowy Dzień Młodzieży pójdzie na Jasną Górę. Ich patronem będzie papież Franciszek. Pątnicy dołączą do XXXIV Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, która wyruszy 6 sierpnia spod Wawelu.
Bp Janiak do dzieci na koloniach „Caritas”: na niebo trzeba zapracować
– Na niebo trzeba zapracować – mówił bp Edward Janiak do dzieci przebywających na wakacjach organizowanych przez Caritas Diecezji Kaliskiej. W tym roku w Przedborowie wypoczywa ponad 500 dzieci.
Bp Długosz o Janie Pawle II w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie
– Św. Jan Paweł II uczył nas, że dobroci się nie zapomina – mówił bp Antoni Długosz, częstochowski biskup pomocniczy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie na spotkaniu w ramach cyklu "Z Janem Pawłem II ku przyszłości".
„Wieczór Miłosierdzia” podczas Europejskiego Forum Młodych w Częstochowie
Podczas „Wieczoru Miłosierdzia” w nocy z piątku na sobotę młodzi zgromadzeni na Europejskim Forum Młodych w Częstochowie słuchali Słowa Bożego, adorowali Najświętszy Sakrament i wysłuchiwali świadectwa nawrócenia.


