Diecezje
Licheń: konkurs fotograficzny Wakacje z Rodziną
Wystartowała trzecia odsłona konkursu fotograficznego Wakacje z Rodziną. Jest on propozycją dla urlopowiczów na wykonanie ciekawego zdjęcia podczas wakacyjnego wypoczynku z rodziną.
Diecezja sandomierska: wakacje w Domu Długosza i Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego
Edukacyjne spotkania muzealne na temat historii w Muzeum Diecezjalnym – Domu Długosza w Sandomierzu oraz zabawy, warsztaty i wystawy w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej – to wakacyjna oferta muzealna dla dzieci i całych rodzin z diecezji sandomierskiej i turystów.
Wadowice: ponad 100 tys. zwiedzających w trzech miesiące w papieskim muzeum
Ponad 100 tys. osób zobaczyło w ciągu trzech miesięcy Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Nowa ekspozycja stała papieskiego muzeum w rodzinnym mieście Karola Wojtyły została otwarta 9 kwietnia br.
Ks. Franciszek Woda SJ nagrodzony statuetką „Serce bez granic”
Fundacja im. Kardynała Adama Kozłowieckiego przyznała statuetkę „Serce bez granic” ks. Franciszkowi Wodzie SJ „za 58 lat pełnej poświęcenia pracy na misji w Zambii”. Uroczystość odbędzie się 21 lipca br. w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej.
Częstochowa: wystawiono haftowaną replikę dzieła Matejki "Sobieski pod Wiedniem”
W auli Akademii im. Jana Długosza, przy ul. Waszyngtona 4/8, w Częstochowie do 13 sierpnia można oglądać haft „Jan III Sobieski pod Wiedniem”. Tkanina wykonana przez 53-osobową grupę twórców jest repliką w wymiarach rzeczywistych obrazu Jana Matejki, którego oryginał znajduje się w Muzeach Watykańskich.
Młodzież z Izraela i z częstochowskich szkół porządkuje i archiwizuje cmentarz żydowski
Po raz kolejny grupa izraelskiej młodzieży i częstochowskich szkół i uczelni archiwizuje i porządkuje cmentarz żydowski. Młodzież ze szkoły Reut w Jerozolimie oraz wolontariusze z I LO im. Słowackiego i Liceum Plastycznego odczytują i archiwizują napisy nagrobne na częstochowskim kirkucie.
Abp Michalik: dziękujmy Bogu, że możemy być świadkami ewangelizacji Bieszczadów
– Dziękujmy Bogu, że możemy być świadkami ewangelizacji – powiedział abp Józef Michalik o bezinteresownej postawie młodych ewangelizatorów. Metropolita przemyski w czwartek wieczorem przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Świętej Anny w Ustrzykach Górnych dla uczestników Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów (WEB), rekolekcji Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej i Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, a także turystów.
Bp Marcinkowski do policjantów: musicie być ludźmi sumienia
O tym, że policjant wykonujący trudną i niebezpieczną pracę, musi być także człowiekiem sumienia, mówił bp Roman Marcinkowski 17 lipca w Płocku, podczas uroczystości z okazji 95-lecia powołania Policji Państwowej. Poświęcił także nowy budynek Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
Bp E. Janiak do młodych: bądźcie odważnymi świadkami Chrystusa
Bądźcie odważnymi świadkami Chrystusa, także w trudnościach nie upadajcie na duchu – powiedział biskup kaliski Edward Janiak do młodzieży uczestniczącej w Spotkaniu Młodych w Wołczynie, które potrwa do soboty 19 lipca. Spotkanie, którego organizatorami są Bracia Mniejsi Kapucyni Prowincji Krakowskiej, odbywa się już po raz dwudziesty pierwszy, w tym roku pod hasłem: "Żyj nadzieją”.
Rowerzyści-pielgrzymi z Rajczy „Drogą Wdzięczności” dotarli do Rzymu
W czwartek 17 lipca dotarła do Rzymu grupa 6 rowerzystek i 3 rowerzystów, w tym jeden kapłan, którzy od 7 lipca podążali „Drogą Wdzięczności”. Wyruszyli oni z parafii św. Wawrzyńca i Kazimierza Królewicza w Rajczy na Żywiecczyźnie.


