Diecezje

17 lipca 2014 | 09:39

Bp Długosz do młodych: otwórzcie się na dar obecności Jezusa

„Jesteśmy Kościołem Jezusa. Tylko wtedy będziemy tworzyli wielką moc i siłę, kiedy nie będzie podziału między nami” – mówił do uczestników Europejskiego Forum Młodych bp Antoni Długosz biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, który przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie Europejskiego Forum Młodych i Spotkania Rodzin Wspólnoty Emmanuel, które odbywa się w Częstochowie w dniach 15-20 lipca.

17 lipca 2014 | 09:36

Polski pielgrzym idący do Brukseli modlił się u św. Wojciecha

Grzegorz Gryniewicz – jeden z trzech Polaków pielgrzymujących pieszo do Brukseli – modlił się w środę u grobu i relikwii św. Wojciecha. Przekazał dla katedry gnieźnieńskiej jedną z Tablic Pokoju, które pątnicy pozostawią także w świątyniach w Berlinie, Paryżu, Londynie i Brukseli.

17 lipca 2014 | 09:27

Bp Greger w oświęcimskim Karmelu: woda upokorzenia, jaką pije Kościół, jest zdrowa

Droga Kościoła i każdego ucznia Chrystusa musi być naznaczona duchem pokory – mówił 16 lipca w Oświęcimiu bp Piotr Greger, który przewodniczył Mszy św. w kaplicy oświęcimskiego klasztoru sióstr karmelitanek bosych. Bielsko-żywiecki bp pomocniczy sprawował liturgię z okazji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Podczas odpustowej uroczystości kilkudziesięciu wiernych przyjęło po raz pierwszy szkaplerz, na który składają się kawałki materiału z wizerunkiem Serca Pana Jezusa i Matki Bożej.

16 lipca 2014 | 15:39

Licheń: przybyła 34. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii

285 km pokonali w 9 dni pielgrzymi idący w XXXIV Mariańskiej Pieszej Pielgrzymce z Góry Kalwarii do Lichenia. Dziś w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej uczestniczyli we Mszy św. o godz. 10:00 kończącej tegoroczne pielgrzymowanie.

16 lipca 2014 | 14:31

Kałków-Godów: sanktuarium maryjne liczy straty po pożarze i prosi o wsparcie

Budynek Muzeum Regionalnego, który znajduje się na terenie sanktuarium maryjnego w Kałkowie-Godowie zostanie wyremontowany – poinformował kustosz tego miejsca ks. Zbigniew Stanios. We wtorek, 15 lipca drewniany obiekt uległ poważnemu zniszczeniu w wyniku pożaru. W godzinach popołudniowych na miejsce przybył bp Henryk Tomasik.

16 lipca 2014 | 13:10

Abp Hoser podtrzymał swą decyzję – ks. Lemański ma być kapelanem w Zagórzu

Abp Henryk Hoser podtrzymał swoją dotychczasową decyzję, dotyczącą byłego proboszcza Jasienicy, ks. Wojciecha Lemańskiego – kapłan ma podjąć posługę duszpasterską w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Dzieci i Młodzieży w Zagórzu. Informację taką zawiera komunikat, jaki wydał Mateusz Dzieduszycki, rzecznik prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej.

16 lipca 2014 | 11:33

Kalwaria Zebrzydowska: o. Azariasz Hess OFM nowym kustoszem sanktuarium

Nowym kustoszem sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej został o. Azariasz Jacek Hess OFM. Pochodzący z Rzeszowa i pracujący ostatnio w Kurii Generalnej Zakonu Braci Mniejszych w Rzymie 48-letni bernardyn zastąpił o. Gracjana Kubicę OFM, który sprawował funkcję kalwaryjskiego kustosza od 3 lat. Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej jest najstarszą i największą w Polsce kalwarią.

16 lipca 2014 | 10:00

Święty Krzyż: zainstalowano kopułę na wieży kościelnej

Na odbudowywanej wieży kościelnej na Świętym Krzyżu, w najstarszym polskim sanktuarium, zainstalowano 15 lipca kopułę. Wybudowany na wysokości 35 metrów taras widokowy będzie mógł pomieścić około 20 osób. Uroczyste oddanie wieży do użytku odbędzie się 7 września.

16 lipca 2014 | 09:55

Żywiec: wyruszyła pielgrzymka rowerowa na Saharę

Dziewięcioro rowerzystów, w tym dwóch księży, rozpoczęło dziś wczesnym rankiem pielgrzymkę Żywiec – Sahara. Planują w 40 dni pokonać prawie 5 tys. kilometrów, jadąc do Maroka przez Czechy, Niemcy, Francję, Hiszpanię i Portugalię Po drodze odwiedzą Ołomuniec, Dachau, Vichy, Lourdes, Pampelunę, Fatimę, Sevillę, Tanger, Merzougę. To część projektu „Rozkręć wiarę z nadzieją”. Główną intencją pielgrzymki jest modlitwa za agnostyków, ateistów i niewierzących w Boga.

16 lipca 2014 | 09:52

Mszana Dolna: nocne dziękczynienie za wiktorię pod Grunwaldem

Górale z Mszany Dolnej oraz turyści upamiętnili 15 lipca wieczorem na tamtejszym szczycie Grunwald wiktorię nad Krzyżakami sprzed 604 lat. Była uroczysta Msza św. oraz wieczór z pieśniami patriotycznymi.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.