Diecezje
Pożar w sanktuarium maryjnym w Kałkowie
W Muzeum Regionalnym na terenie sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie wybuchł pożar. Jego przyczyną było uderzenie pioruna.
Bp Balcerek na Jasnej Górze: to nie droga jest najważniejsza, ale cel, do którego zdążamy
– To nie droga jest najważniejsza, ale cel, do którego zdążamy – przekonywał bp Grzegorz Balcerek pielgrzymów 80. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki, która dotarła dziś na Jasną Górę. Pomocniczy biskup poznański przewodniczył na Wałach Jasnogórskich Mszy św. sprawowanej dla pątników i ich bliskich, którzy przybyli do Częstochowy powitać uczestników pielgrzymki.
Szczyrk: na rowerach z sanktuarium św. Jakuba do Santiago di Compostela
Poranną Mszą św. w sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku rozpoczęło 15 lipca rowerową pielgrzymkę czworo młodych mieszkańców diecezji bielsko-żywieckiej, którzy chcą dotrzeć do sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela.
Jasna Góra: 80. Poznańska Piesza Pielgrzymka dotarła do Czarnej Madonny
Na Jasną Górę dotarła 80. Poznańska Piesza Pielgrzymka. W tym roku pielgrzymowało w niej 2024 pątników. Na Jasnej Górze przybywające kolejno 18 grup poznańskiej pielgrzymki witali bp Grzegorz Balcerek, pomocniczy biskup poznański, i kapelan pielgrzymki, ks. Tomasz Kulka. W Częstochowie do pątników dołączyli również pielgrzymi duchowi z Poznania, Grodziska Wlkp., Leszna i Środy Wlkp., którzy towarzyszyli im na co dzień swoją modlitwą.
Pożar w sanktuarium maryjnym w Kałkowie-Godowie
W Muzeum Regionalnym na terenie sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie wybuchł pożar. Jego przyczyną było uderzenie pioruna. Zgłoszenie strażacy otrzymali przed godziną 13.34.
Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej w obronie prof. Bogdana Chazana
Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej bronią prof. Bogdana Chazana. W liście przesłanym do prezydent Warszawy, wyrażają stanowczy protest wobec decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz o odwołaniu prof. Chazana ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie w związku z sytuacją powstałą po odmowie wykonania aborcji.
„Bieszczady dla Jezusa” – najpierw rekolekcje, potem ewangelizacja
Od wczoraj trwa Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów (WEB) „Bieszczady dla Jezusa 2014”. Na początek ewangelizatorzy biorą udział w rekolekcjach, a w czwartek wyruszą na turystyczne szlaki.
Suwałki: 700 osób pielgrzymuje do Wilna
Ponad 700 osób wyruszyło dziś w 24. Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej z Suwałk do Wilna. Blisko 260-kilometrową trasę pokonają w 11 dni. Uroczystej Mszy św. w kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach przewodniczył bp Jerzy Mazur. W homilii biskup ełcki powiedział, że pielgrzymowanie jest spotkaniem z Jezusem Chrystusem w Słowie, sakramentach i w drugim człowieku.
Kałków-Godów: chrześcijanie z Nazaretu przebywali w sanktuarium MB Bolesnej
Członkowie wspólnoty chrześcijan z Nazaretu "Nowe życie" przebywali w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Wizyta miała charakter ewangelizacyjno-ekumeniczny, gdyż członkami wspólnoty są chrześcijanie różnych Kościołów i obrządków.
Kurozwęki: w sobotę otwarcie labiryntu przedstawiającego św. Jana Pawła II
W Kurozwękach odbędzie się 19 lipca uroczyste otwarcie labiryntu przedstawiającego postać św. Jana Pawła II, wykonanego na 4-hektarowym polu kukurydzy.


