Diecezje
Franciszkańskie Spotkanie Młodych – od niedzieli w Kalwarii Pacławskiej
Aktorzy, dziennikarze, kabareciarze i duchowni gościć będą na tegorocznym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych (FSM) w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. FSM jest najstarszym ogólnopolskim spotkaniem chrześcijańskiej młodzieży. Między 20 a 26 lipca pojawią się tam m.in.: Maciej Musiał, Jerzy Zelnik, Marcin Żebrowski, Tomasz Terlikowski oraz Jadwiga i Dariusz Basińscy. Motywem przewodnim tegorocznego Spotkania jest wolność.
Częstochowa: dziś rozpoczyna się Europejskie Forum Młodych 2014
„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” – pod takim hasłem rozpoczyna się we wtorek Europejskie Forum Młodych 2014. Młodzi z różnych krajów Europy spotkają się w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, by rozmawiać o swojej wierze i relacji z Bogiem. Forum potrwa do 20 lipca.
Bp Tomasik o najnowszych statystykach ISKK: to ogromne wyzwanie duszpasterskie
To jedno z najważniejszych wyzwań duszpasterskich – mówi bp Henryk Tomasik, komentując najnowsze dane przedstawione przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.
Częstochowa: Caritas przygotowała komplety podręczników dla uczniów
Caritas Archidiecezji Częstochowskiej wraz z darczyńcami przygotowała kilkadziesiąt sztuk kompletów podręczników dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum i technikum. Pomoc ta jest skierowana w pierwszej kolejności dla uczniów z ubogich rodzin – informują pracownicy Caritas częstochowskiej.
Nie wstydzę się Ewangelii – hasłem radomskiej pielgrzymki na Jasną Górę
"Nie wstydzę się Ewangelii" – pod takim hasłem pójdą na początku sierpnia uczestnicy 36. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. – Te słowa św. Pawła nie tracą dzisiaj nic ze swojej aktualności – powiedział dyrektor pielgrzymki ks. Mirosław Kszczot, nawiązując m.in. do ostatnich ataków na prof. Bogdana Chazana. Dlatego też w czasie pielgrzymki jej uczestnicy pochylą się bardziej nad Bożym słowem, aby odważnie wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa i żyć według Jego Ewangelii.
Kraków: „Balsam Miłosierdzia” z sanktuarium w Łagiewnikach
I Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia przybędzie 17 sierpnia do sanktuarium w Krakowskich Łagiewnikach. W jej trakcie po raz pierwszy będzie rozdawany „Balsam Miłosierdzia”.
Beskidy: ewangelizacja na górze Żar
Setki osób, w tym całe rodziny, dotarły 12 lipca na górę Żar, gdzie modlono się w ramach ewangelizacyjnej akcji. Górski szczyt (761 m n.p.m.) w Beskidzie Małym, znany w całej Polsce dzięki znajdującemu się tu zbiornikowi wodnemu elektrowni szczytowo-pompowej, był kolejnym etapem trwającej od początku lipca „Ewangelizacji w Beskidach”. To największa tego typu wakacyjna akcja ewangelizacyjna w diecezji bielsko-żywieckiej.
Radomianie chętnie korzystają z programu Karta Rodzina Plus
Już prawie 400 rodzin odebrało kartę Rodzina Plus. Drugie tyle oczekuje na jej wydanie, po złożeniu wniosku. A kolejni uprawnieni wciąż takie wnioski składają. Do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego wpływa ich od kilku do kilkunastu dziennie.
Bp Greger: kryzys słowa skrywa dramat człowieka
Około 2 tys. wiernych uczestniczyło 13 lipca w uroczystościach w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie koło Żywca. Uroczystościom, które rozpoczęły się nabożeństwem fatimskim, przewodniczył bp Piotr Greger. Bielsko-żywiecki biskup pomocniczy zaapelował do uczestników modlitwy, by od Maryi uczyć się trudnej sztuki życia wyznaczanego słowem Boga.
Zakończyła się 23. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja
Na Jasnej Górze zakończyła się w niedzielę 23. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Podczas dzisiejszej Mszy św. abp Zygmunt Zimowski zaapelował o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. „Sumienia nie można odłożyć, zawiesić na wieszaku wraz z ubraniem, wchodząc do pracy, do biura, do szpitala” – mówił przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.


