Diecezje
Warszawska Akcja Katolicka: z goryczą słucha się obelg pod adresem prof. Chazana
Próba umniejszenia profesjonalizmu i upokorzenia prof. Bogdana Chazana budzi nasz zdecydowany protest. Trudno i z goryczą słucha się obelg i komentarzy kierowanych pod jego adresem – napisała Elżbieta Olejnik, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej, w przesłanym KAI liście otwartym do Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy podjęła kilka dni temu decyzję o zwolnieniu prof. Chazana z funkcji dyrektora szpitala im. świętej Rodziny, gdyż odmówił aborcji, powołując się na klauzulę sumienia.
Płock: „Przystań Miłosierdzia” – akcja ewangelizacyjna na festiwalu Reggaeland
Około 75 osób zaangażowało się w akcję ewangelizacyjną pod nazwą Przystań Miłosierdzia, która w dniach 10-13 lipca odbywała się w Płocku, równolegle z festiwalem muzycznym Reggaeland. Ewangelizatorzy przechodzili formację i równolegle ewangelizowali na plaży nad Wisłą uczestników Reggaelandu. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była parafia św. Bartłomieja w Płocku.
Diecezja sandomierska: blisko 600 osób na oazach Ruchu Światło–Życie
Blisko 600 osób będzie uczestniczyć w wakacyjnych rekolekcjach zorganizowanych w ośrodkach oazowych przez Ruch Światło–Życie z diecezji sandomierskiej. Tegoroczne turnusy oazowe pod nazwą „Wakacje z Bogiem” odbywają się pod hasłem „Radość Ewangelii”.
Licheń: pielgrzymka represjonowanych politycznie żołnierzy-górników
Represjonowani politycznie żołnierze-górnicy, którzy w latach 1949-1959 byli przymusowo wcielani do batalionów górniczych, spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Okazją była ogólnopolska pielgrzymka, która od jedenastu lat każdego roku przypada w okolicach 13 lipca.
Szczyrk: ostatnie ekumeniczne „Mundialowe nabożeństwo”
Ostatnie z pięciu nabożeństw ekumenicznych z okazji Mundialu w Brazylii 2014 odbyło się 13 lipca w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Pomysłodawca modlitwy ks. Jan Byrt wylosował „Bożą Jedenastkę”, czyli 11 futbolówek dla uczestników nabożeństwa.
Rychwałd: siostry zakonne z Teksasu poprowadzą rekolekcje na Żywiecczyźnie
„Ewangelizacja dziś” – pod takim tytułem odbędą się od 19 do 20 lipca rekolekcje z w Rychwałdzie koło Żywca. Poprowadzą je siostry zakonne z amerykańskiego stanu Teksas, związane z ruchem charyzmatycznym – s. Bernadetta DLJC i s. Lucy DLJC.
Mariówka: relikwie krwi św. Jana Pawła II w kaplicy NZOZ
Relikwie krwi św. Jana Pawła II przybyły do Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce w diecezji radomskiej. Zostały one umieszczone w kaplicy domu generalnego. Na stałe znajdą one swoje w kaplicy budynku Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, w którym mieści się Dzieło Pomocy Chorym "Promień", dedykowane papieżowi-Polakowi.
Bp Tomasik do oazowiczów: odkrywajcie entuzjazm wiary!
Odkrywajcie entuzjazm wiary – powiedział bp Henryk Tomasik, który celebrował Mszę świętą dla uczestników dnia wspólnoty Ruchu Światło-Życie, który odbył się w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 600 osób. Przyjechali m.in. z Sandomierza, Mariówki, Pionek, Dąbrówki, Dębna i Kałkowa.
O. Rydzyk na Pielgrzymce Radia Maryja: potrzeba dziś wielkiej aktywności świeckich
Potrzeba dziś wielkiej odnowy i odważnego świadczenia o Chrystusie. Wszyscy powinni być świadomymi siewcami Ewangelii, aktywnymi chrześcijanami, bo zło rośnie, gdy dobrzy śpią – powiedział Radiu Jasna Góra o. Tadeusz Rydzyk. Niedziela jest drugim dniem XXIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.
Letnie pielgrzymki ewangelizacyjne i zloty jagodowe legionistów Maryi
W lipcu br. legioniści Maryi w diecezji sandomierskiej rozpoczęli uczestnictwo m.in. w: modlitewnych dniach skupienia, zlotach jagodowych oraz marszach i pielgrzymkach ewangelizacyjnych do sanktuariów maryjnych.


