Diecezje
Sandomierz: dzieci z Ukrainy na koloniach Caritas
Caritas Diecezji Sandomierskiej zapewniło tegoroczny wypoczynek wakacyjny dla 170 dzieci z polskich rodzin z Żółkwi na Ukrainie oraz dzieci z ubogich rodzin w diecezji sandomierskiej. Tegoroczne turnusy organizowane są w ośrodku wypoczynkowym w Mszanie Dolnej.
Bp Tomasik po zwolnieniu prof. Chazana: wolność sumienia jest w Polsce zagrożona
Wolność sumienia jest zagrożona w Polsce. Dotyczy to wszystkich katolików, którzy chcą zgodnie z zasadami moralnymi uczestniczyć w życiu publicznym – powiedział biskup Henryk Tomasik komentując zwolnienie z pracy dyrektora Szpitala Świętej Rodziny prof. Bogdana Chazana, który odmówił aborcji powołując się na klauzulę sumienia. Biskup dodaje, że "kiedyś chrześcijan rzucano dzikim zwierzętom na pożarcie, a dzisiaj wyrzuca się ich na bruk".
Zawiercie: trwa peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano
Czuwania modlitewne , konferencje, adoracje Najświętszego Sakramentu, Msze św. z aktem oddania się św. Michałowi Archaniołowi oraz przyjęcie Szkaplerza św. Michała Archanioła, to niektóre z punktów programu odbywającej się w dniach 11 – 13 lipca w Bazylice Św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu peregrynacji figury św. Michała Archanioła z Gargano.
Zakończenie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego
Ostatni dzień Wielkiego Odpustu przeżywany był pod hasłem: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Rozpoczął się on o godz. 6.00 od odsłonięcia Cudownego Obrazu i Mszy Świętej, której przewodniczył o. Antoni Onak z Zamościa.
Kobyłka: 25. rocznica śmierci śp. ks. Sylwestra Zycha
– Wierność Bogu i Jego prawdzie zawsze przynosi życie. Nawet jeśli tego od razu nie widać – podkreślił bp Marek Solarczyk. W 25. rocznicę śmierci ks. Sylwestra Zycha, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył w piątek mszy św. w bazylice św. Trójcy w Kobyłce. W liturgii wzięli udział rodzina zamordowanego kapelana "Solidarności", koledzy kursowi oraz władze samorządowe na czele ze starostą wołomińskim.
Brenna: ministranckie rekolekcje wakacyjne w ośrodku „Tabor”
Abp Wiktor Skworc odwiedził ministrantów przeżywających rekolekcje w ośrodku Tabor w Brennej. „Jesteście młodzi, do was należy świat! Lecz pamiętajcie, o swej służbie i świadectwu swej wiary. Ministrantem jest się cały czas” – przypomniał metropolita katowicki.
Palowice: rekolekcje wakacyjne Dzieci Marii
„Ziarno wiary zostało w was zasiane wiele lat temu, nie przeze mnie, nie przez księży ale przez waszych rodziców” – powiedział abp Wiktor Skworc podczas piątkowego spotkania z Dziećmi Marii w ośrodku rekolekcyjnych archidiecezji katowickiej w Palowicach.
Żywiec: na rowerach w 40 dni chcą pokonać 5 tys. km w drodze na Saharę
Za agnostyków, ateistów i niewierzących w Boga pragną modlić się uczestnicy rowerowej pielgrzymki, która już 16 lipca wyruszy z Żywca na Saharę. Planują w 40 dni pokonać prawie 5 tys. kilometrów, jadąc do Maroka przez Czechy, Niemcy, Francję, Hiszpanię i Portugalię. Po drodze odwiedzą Ołomuniec, Dachau, Vichy, Lourdes, Pampelunę, Fatimę, Sevillę, Tanger, Merzougę. To część projektu „Rozkręć wiarę z nadzieją”.
Kielce: bogate obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego
Uroczystości religijne, debata o „Mieście ruin” oraz kilkanaście rekonstrukcji historycznych – tak w Kielcach od 1 do 3 sierpnia zostanie uczczona 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Gniezno: uczestnicy rekolekcji oazowych modlili się u grobu św. Wojciecha
Dzieci, młodzież i rodziny Domowego Kościoła uczestniczący w rekolekcjach oazowych różnych stopni w archidiecezji gnieźnieńskiej, spotkali się 11 lipca w Gnieźnie na Oazowym Dniu Wspólnoty. Modlitwie u grobu i relikwii św. Wojciecha przewodniczył biskup pomocniczy gnieźnieński Krzysztof Wętkowski.


