Diecezje

09 lipca 2014 | 19:14

Diecezja płocka: 180 dzieci z Białorusi wypoczywa w ośrodku Caritas

Grupa 180 dzieci z Białorusi wypoczywać będzie w ciągu letnich miesięcy w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Część z nich ma polskie korzenie, dlatego wypoczynek jest tak pomyślany, aby mogły poznać kraj przodków. Do głównych atrakcji turystycznych z ich udziałem zaliczyć trzeba zwiedzanie Warszawy oraz spływ kajakowy po rzece Narwi.

09 lipca 2014 | 17:42

Bp Greger do chorych: ból i cierpienie domagają się również odpowiedzi wiary

„Choroba i cierpienie zawsze są pewnego rodzaju znakiem zapytania, na który nie ma odpowiedzi natychmiastowej, jednoznacznej i bezbłędnej” – powiedział do chorych bp Piotr Greger, który 9 lipca sprawował Mszę św. w kościele Niepokalanego Serca NMP w Polance Górnej koło Oświęcimia. W czasie liturgii bielsko-żywiecki biskup pomocniczy udzielił sakramentu namaszczenia chorych grupie osób ze Skawiny i Chrzanowa – gości funkcjonującego przy parafii Domu Charytatywnego Jana Pawła II.

09 lipca 2014 | 15:11

Pełnomocnik dr. Chazana: profesor jest zaskoczony wyrokiem ogłoszonym w mediach

Profesor jest zaskoczony wyrokiem ogłoszonym w mediach, prawo domniemanej niewinności zostało naruszone, to decyzja polityczna – mówił po konferencji Hanny Gronkiewicz-Waltz pełnomocnik prof. Bogdana Chazana mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Prezydent stolicy poinformowała dziś, że rozwiązuje umowę o pracę z prof. Chazanem, wieloletnim dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, gdyż nie wykonał aborcji u pacjentki, której nienarodzone dziecko miało ciężkie wady.

09 lipca 2014 | 13:03

Święci i błogosławieni patronami XXXIII Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę

Trwają przygotowania do XXXIII Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę, która wyruszy 5 sierpnia z sanktuarium w Wiślicy. Podczas konferencji prasowej w Kurii kieleckiej organizatorzy poinformowali o zawierzeniu tegorocznego pielgrzymowania osobom wielu świętych i błogosławionych.

09 lipca 2014 | 11:34

Kalwaria Zebrzydowska: odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (zapowiedź)

Msza św. o Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej oraz Procesja Współcierpienia Najświętszej Maryi Panny z bazyliki do Domku Matki Bożej rozpoczną 10 sierpnia tygodniowy, tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, do sanktuarium pasyjno-maryjnego ściągają co roku tysiące pielgrzymów z całej Polski. W procesjach „Zaśnięcia Matki Bożej” i „Wniebowzięcia” bierze zazwyczaj udział ponad 100 tys. wiernych.

09 lipca 2014 | 11:04

Urząd Miasta rozwiąże stosunek pracy z prof. Chazanem (krótka)

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy rozwiązał umowę z dotychczasowym dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego prof. Bogdanem Chazanem. Poinformowała o tym prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz na konferencji prasowej 9 lipca.

09 lipca 2014 | 10:13

Państwo Zanussi budują kościół na terenie archidiecezji lubelskiej

Krzysztof i Elżbieta Zanussi postanowili sfinansować budowę kaplicy pw. Świętego Ducha w Bochotnicy, nieopodal słynnego Kazimierza nad Wisłą. Do realizacji przedsięwzięcia brakuje im jednak 300 tys. zł, więc o pomoc postanowili zwrócić się do metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika.

09 lipca 2014 | 09:22

Wielki Odpust ku czci Pani Tuchowskiej dobiega końca

W Tuchowie koło Tarnowa dobiega końca Wielki Odpust ku Czci Matki Bożej Tuchowskiej. Przed cudownym obrazem codziennie modliły się różne pielgrzymki: strażaków, rolników, pszczelarzy, Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Przyjaciół Radia Maryja, czy przedstawicieli samorządu terytorialnego.

08 lipca 2014 | 18:12

Diecezja kielecka: peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano – zapowiedź

18 lipca w diecezji kieleckiej rozpocznie się połączona z egzorcyzmami i modlitwami o uwolnienie z nałogów, peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z groty objawień na wzgórzach Gargano, z miasta Monte Sant’ Angelo we Włoszech. Figura od kwietnia 2013 r. wędruje po Polsce, w diecezji kieleckiej będzie w kilkunastu parafiach aż do 17 września.

08 lipca 2014 | 17:43

Nowe Miszewo: 22. Olimpiada Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych

Około siedmiuset osób z diecezji płockiej i diecezji sąsiednich wzięło udział w 22. Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się na terenie Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie. Inicjatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.