Diecezje
Diecezja płocka: 180 dzieci z Białorusi wypoczywa w ośrodku Caritas
Grupa 180 dzieci z Białorusi wypoczywać będzie w ciągu letnich miesięcy w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas Diecezji Płockiej w Popowie. Część z nich ma polskie korzenie, dlatego wypoczynek jest tak pomyślany, aby mogły poznać kraj przodków. Do głównych atrakcji turystycznych z ich udziałem zaliczyć trzeba zwiedzanie Warszawy oraz spływ kajakowy po rzece Narwi.
Bp Greger do chorych: ból i cierpienie domagają się również odpowiedzi wiary
„Choroba i cierpienie zawsze są pewnego rodzaju znakiem zapytania, na który nie ma odpowiedzi natychmiastowej, jednoznacznej i bezbłędnej” – powiedział do chorych bp Piotr Greger, który 9 lipca sprawował Mszę św. w kościele Niepokalanego Serca NMP w Polance Górnej koło Oświęcimia. W czasie liturgii bielsko-żywiecki biskup pomocniczy udzielił sakramentu namaszczenia chorych grupie osób ze Skawiny i Chrzanowa – gości funkcjonującego przy parafii Domu Charytatywnego Jana Pawła II.
Pełnomocnik dr. Chazana: profesor jest zaskoczony wyrokiem ogłoszonym w mediach
Profesor jest zaskoczony wyrokiem ogłoszonym w mediach, prawo domniemanej niewinności zostało naruszone, to decyzja polityczna – mówił po konferencji Hanny Gronkiewicz-Waltz pełnomocnik prof. Bogdana Chazana mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. Prezydent stolicy poinformowała dziś, że rozwiązuje umowę o pracę z prof. Chazanem, wieloletnim dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie, gdyż nie wykonał aborcji u pacjentki, której nienarodzone dziecko miało ciężkie wady.
Święci i błogosławieni patronami XXXIII Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę
Trwają przygotowania do XXXIII Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę, która wyruszy 5 sierpnia z sanktuarium w Wiślicy. Podczas konferencji prasowej w Kurii kieleckiej organizatorzy poinformowali o zawierzeniu tegorocznego pielgrzymowania osobom wielu świętych i błogosławionych.
Kalwaria Zebrzydowska: odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (zapowiedź)
Msza św. o Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej oraz Procesja Współcierpienia Najświętszej Maryi Panny z bazyliki do Domku Matki Bożej rozpoczną 10 sierpnia tygodniowy, tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, do sanktuarium pasyjno-maryjnego ściągają co roku tysiące pielgrzymów z całej Polski. W procesjach „Zaśnięcia Matki Bożej” i „Wniebowzięcia” bierze zazwyczaj udział ponad 100 tys. wiernych.
Urząd Miasta rozwiąże stosunek pracy z prof. Chazanem (krótka)
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy rozwiązał umowę z dotychczasowym dyrektorem Szpitala Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego prof. Bogdanem Chazanem. Poinformowała o tym prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz na konferencji prasowej 9 lipca.
Państwo Zanussi budują kościół na terenie archidiecezji lubelskiej
Krzysztof i Elżbieta Zanussi postanowili sfinansować budowę kaplicy pw. Świętego Ducha w Bochotnicy, nieopodal słynnego Kazimierza nad Wisłą. Do realizacji przedsięwzięcia brakuje im jednak 300 tys. zł, więc o pomoc postanowili zwrócić się do metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika.
Wielki Odpust ku czci Pani Tuchowskiej dobiega końca
W Tuchowie koło Tarnowa dobiega końca Wielki Odpust ku Czci Matki Bożej Tuchowskiej. Przed cudownym obrazem codziennie modliły się różne pielgrzymki: strażaków, rolników, pszczelarzy, Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Przyjaciół Radia Maryja, czy przedstawicieli samorządu terytorialnego.
Diecezja kielecka: peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano – zapowiedź
18 lipca w diecezji kieleckiej rozpocznie się połączona z egzorcyzmami i modlitwami o uwolnienie z nałogów, peregrynacja kopii figury św. Michała Archanioła z groty objawień na wzgórzach Gargano, z miasta Monte Sant’ Angelo we Włoszech. Figura od kwietnia 2013 r. wędruje po Polsce, w diecezji kieleckiej będzie w kilkunastu parafiach aż do 17 września.
Nowe Miszewo: 22. Olimpiada Sportowa dla Osób Niepełnosprawnych
Około siedmiuset osób z diecezji płockiej i diecezji sąsiednich wzięło udział w 22. Letniej Olimpiadzie Sportowej dla Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się na terenie Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie. Inicjatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi „Razem Lepiej”.


