Diecezje
Wrocław: jutro początek Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo–Wschodniej
Panele dyskusyjne, koncerty, wykłady, spotkania modlitewne i kilka tysięcy gości, wśród nich trzydziestoosobowa grupa z Nigerii – to jedne z wydarzeń składających się na trzydniowe święto chrześcijan, na które od 4 do 6 lipca zaprasza diecezja wrocławska Kościoła ewangelicko–augsburskiego.
Drugi dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego
2 lipca w uroczystość Matki Bożej Tuchowskiej dzień rozpoczął się odsłonięciem Cudownego Obrazu i Mszą św., której głównym celebransem był o. Bogusław Augustowski, proboszcz i kustosz tuchowskiego sanktuarium. Hasłem tego dnia były słowa: „Matka mojego Pana przychodzi do mnie”.
Katowice: rekolekcje powołaniowe dla ministrantów w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym
Wakacyjne rekolekcje dla ministrantów odbywają się po raz pierwszy w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym (WŚSD) w Katowicach. Ich uczestnicy przez dziewięć dni rozmyślają o swojej drodze powołania, biorąc udział w spotkaniach formacyjnych, modlitwach i wycieczkach.
Płock: rekolekcje kapłańskie o kerygmacie
Przepowiadanie kerygmatu było głównym tematem trzydniowych rekolekcji kapłańskich, które z udziałem kilkudziesięciu księży zakończyły się 2 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku. Konferencje głosił ks. dr Sławomir Płusa z diecezji radomskiej, przewodniczący Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym. Obecny na rekolekcjach bp Piotr Libera mówił, że planowane w diecezji płockiej rekolekcje kerygmatyczne mają pokazać nową twarz Kościoła.
Licheń: uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Licheńskiej
Bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej przewodniczył 2 lipca w licheńskiej bazylice Mszy św. koncelebrowanej z okazji odpustu ku czci Matki Bożej Licheńskiej. Uczestniczył w niej także bp senior, Bronisław Dembowski.
Chludowo: dziś rozpoczyna się VI Misyjne Święto Młodych
W Chludowie k. Poznania dziś rozpoczyna się VI Misyjne Święto Młodych. Zainauguruje je wieczorem Msza św., której przewodniczyć będzie metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Apetyt na Jezusa”, a zakończy się 6 lipca.
Bp Pikus poświęcił Park Linowy NOE i siłownię w Broku
Bp drohiczyński Tadeusz Pikus odprawił uroczystą Eucharystię oraz poświęcił Park Linowy NOE i siłownię 2 lipca w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku. Powstał tam największy w tej części Polski Park Linowy NOE. Poświęcenie jego miało miejsce podczas trwających tam tygodniowych warsztatów „Misja KSM–owicza”.
Abp Jędraszewski: wraca nowa fala bardzo agresywnego ateizmu
– Wraca nowa fala bardzo agresywnego ateizmu – przestrzegł abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, który przewodniczył dziś głównym uroczystościom odpustowym w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Borku Wlkp., nazywanym w średniowieczu „Wielkopolską Częstochową”. Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęcił jednocześnie byśmy tym bardziej wpatrywali się w Maryję, która jest wzorem wiary i nadziei chrześcijańskiej.
Kościół ucierpiał podczas nawałnicy
Kościół parafialny w Jarosławicach w diecezji radomskiej został poważnie uszkodzony w czasie ostatniej burzy. Istnieje poważna obawa, że została naruszona konstrukcja dachu świątyni, która została wybudowana w latach 1957-62.
Francuskie laury dla Pawła Łukaszewskiego za muzykę sakralną
Nagrodę „Złotego Orfeusza” ( "Orphée d’Or" de l’Academie du Disque Lyrique.) za płytę „Missa di Maria a Magdala” i za najlepsze nagranie muzyki sakralnej odebrał w Paryżu Paweł Łukaszewski, dyrektor artystyczny i dyrygent Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra.


