Diecezje
Kalwaria Zebrzydowska: odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (zapowiedź)
Msza św. o Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej oraz Procesja Współcierpienia Najświętszej Maryi Panny z bazyliki do Domku Matki Bożej rozpoczną 10 sierpnia tygodniowy, tradycyjny odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, do sanktuarium pasyjno-maryjnego ściągają co roku tysiące pielgrzymów z całej Polski. W procesjach „Zaśnięcia Matki Bożej” i „Wniebowzięcia” bierze zazwyczaj udział ponad 100 tys. wiernych.
Bp Gurda: Kto wierzy w Jezusa nie obawia się ani choroby, ani śmierci
„Ten, kto wierzy w Jezusa nie obawia się ani choroby, ani śmierci” – mówił 2 lipca w Kodniu biskup siedlecki Kazimierz Gurda. W sanktuarium maryjnym w Kodniu zgromadziło się kilka tysięcy osób, aby przeżyć Diecezjalny Dzień Chorego. We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej do bazyliki mniejszej w Kodniu co roku przybywają rzesze pielgrzymów dotkniętych chorobą i cierpieniem, ich opiekunowie, kapłani, władze samorządowe oraz przedstawiciele służby zdrowia. W tym roku w Kodniu odbył się także zjazd kapłanów z diecezji siedleckiej, którzy jako klerycy w czasach PRL-u, zostali powołani do służby wojskowej.
Papiescy gwardziści przyjadą do Polski
Po raz pierwszy w historii papiescy gwardziści odwiedzą Polskę. Pielgrzymując śladami Karola Wojtyły w najbliższy piątek 4 lipca będą modlić się na Jasnej Górze. W sanktuarium Mszę dla nich odprawi metropolita częstochowski abp Wacław Depo.
Wrocław: Oddano cześć Polakom pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów
Abp Józef Kupny przewodniczył Mszy św. w intencji Polaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów na południowo-wschodnich kresach Rzeczpospolitej w latach 1939–1947.
Rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski
We wtorek 1 lipca rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. W tym roku przeżywany jest pod hasłem „Witaj Matko Syna Bożego”. Uroczystej Eucharystii inauguracyjnej, w której udział wzięli pielgrzymujący do Tuchowa strażacy, członkowie orkiestr dętych i policjanci, przewodniczył i homilię wygłosił bp Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.
Diecezja kaliska: ewangelizacyjne propozycje na wakacje
Spotkanie Młodych w Wołczynie, rekolekcyjny wypoczynek dla dzieci w Przedborowie, wyjazd na oazy z Ruchem Światło-Życie, rekolekcje dla niepełnosprawnych – to niektóre wakacyjne propozycje dla diecezjan. Poza tym odbędą się pielgrzymki: 377. Kaliska i 23. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w sierpniu, Pielgrzymka „od Miłosierdzia do Miłosierdzia” w lipcu i 16. Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży od św. Mikołaja do św. Józefa.
Bp Rojek: pomagajmy wszystkim matkom
Uczmy się pomagać wszystkim matkom, z gotowością poniesienia trudności i rezygnacji z samego siebie – zachęcał bp Marian Rojek w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Hierarcha poprowadził rozważania Apelu Jasnogórskiego, który rozpoczął obchody odpustu Matki Bożej Krasnobrodzkiej.
Połaniec: trzech nastolatków zdewastowało cmentarz
Trzech dziewiętnastolatków, podejrzanych o zdewastowanie cmentarza w Połańcu przesłuchano 1 lipca w Prokuraturze Rejonowej w Staszowie. Postawiono im zarzuty zniszczenia cmentarnej kaplicy i kilkudziesięciu nagrobków na kwotę ponad 2 tys. zł.
Jędrzejów: u cystersów rusza 20. jubileuszowy festiwal muzyki sakralnej i organowej
W sobotę 5 lipca w najstarszym opactwie cysterskim w Polsce rusza cykl wakacyjnych koncertów w ramach jubileuszowego, 20. Między narodowego Festiwalu Muzyki Organowej, z udziałem gwiazd polskich i zagranicznych. W programie oprócz koncertów znalazły się spektakle słowno-muzyczne.
Kraków: we czwartek publiczna prezentacja logo ŚDM 2016
Publiczna prezentacja logo Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbędzie się we czwartek 3 lipca o godz. 12.00 w Sali Okna Papieskiego, w Kurii Metropolitalnej w Krakowie.


