Diecezje
Aktorzy, dziennikarze i kabareciarze na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych (zapowiedź)
Aktorzy, dziennikarze, kabareciarze i duchowni gościć będą na tegorocznym Franciszkańskim Spotkaniu Młodych (FSM) w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. FSM jest najstarszym ogólnopolskim spotkaniem chrześcijańskiej młodzieży. Między 20 a 26 lipca pojawią się tam m.in.: Maciej Musiał, Jerzy Zelnik, Marcin Żebrowski, Tomasz Terlikowski oraz Jadwiga i Dariusz Basińscy. Motywem przewodnim tegorocznego Spotkania jest wolność.
Bielsko-Biała: festyn na rzecz wsparcia Katolickiego Ośrodka "Nadzieja"
Rozbudowę Katolickiego Ośrodka "Nadzieja" w Bielsku-Białej można było wesprzeć podczas weekendowego festynu w dwóch bielskich parkach. Bielski Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży w ciągu 23 lat działalności pomógł dotąd około 1,5 tys. uzależnionym. Dziś, aby zwiększyć dostępność terapii leczenia uzależnień dzieci i młodzieży, ośrodek potrzebuje modernizacji.
Lidia Dudkiewicz nowym redaktorem naczelnym tygodnika katolickiego „Niedziela”
Lidia Dudkiewicz została nowym redaktorem naczelnym tygodnika katolickiego "Niedziela". Zastąpiła na tym stanowisku ks. inf. Ireneusza Skubisia, który kierował pismem przez 33 lata. Nową redaktor naczelną mianował abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który przewodniczył dziś Mszy św. w redakcji tygodnika.
Turystyka,muzea, wyjazdy do Taizé – wakacyjne propozycje archidiecezji poznańskiej
Obozy formacyjne, rekreacyjne, artystyczne i językowe, pielgrzymki rowerowe, oazy, wyjazdy do Taizé oraz VI Misyjne Święto Młodych i „Wakacje w Muzeum” – to niektóre propozycje rekolekcyjno-ewangelizacyjno-kulturalne, przygotowane na czas wakacji w archidiecezji poznańskiej.
Abp Depo: potrzebujemy mocnej wiary w Chrystusowy Kościół
„W Kościele nie ma „zrób to sam”, nie ma „osób nie zrzeszonych” – mówił za papieżem Franciszkiem abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. „Potrzebujemy mocnej wiary w Chrystusowy Kościół” – zaapelował metropolita częstochowski.
Ulanów: uroczystości jubileuszowe flisaków
Jubileuszowe uroczystości flisaków – X Flis Wiślany – odbyły się wczoraj w Ulanowie. Podczas spływu, który się rozpoczął, ponad 750 kilometrową trasę wodami Sanu i Wisły do Gdańska, przez 4 tygodnie pokonuje 60 osób z całego kraju na rzecznych łodziach, kajakach i specjalnej tratwie. Zgodnie z wiekową tradycją, flisacy przed wyruszeniem uczestniczyli we Mszy św. Liturgii przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
Podsumowanie dziesięciu lat istnienia diecezji świdnickiej
– Trzeba wyjść z zakrystii na place i ulice – przekonywał o. Antonello Cadeddu, który razem z o. Enrique Porcu 29 czerwca 2014 w Śwdnicy zakończyli Diecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne.
Diecezjalny Dzień Świadectwa Wiary w Pratulinie
Ponad dwa tysiące wiernych przybyło 29 czerwca do Pratulina na Diecezjalny Dzień Świadectwa Wiary. Obchody zbiegły się z XXII rocznicą powstania Katolickiego Radia Podlasie, Pielgrzymką Samorządów i Samorządowców, odpustem parafialnym oraz diecezjalnym dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II i XV rocznicą wizyty Ojca Świętego w diecezji siedleckiej.
Zalew Rybnicki: Msza święta na wodzie
Na wodach Zalewu Rybnickiego, na ołtarzu umieszczonym na dwóch złączonych i zakotwiczonych łodziach typu Omega, odprawiono dziś Mszę św. w intencji bezpiecznego i udanego sezonu żeglarskiego, a także dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. W kazaniu ks. Grzegorz Jagieł poruszył temat niedawnej tragedii, kiedy na parkingu pobliskiej elektrowni zmarła pozostawiona przez ojca trzyletnia dziewczynka.
Dziękczynienie za 10 lat metropolii łódzkiej
W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła abp Marek Jędraszewski w łódzkiej archikatedrze sprawował dziękczynną Mszę Świętą z okazji 10-lecia metropolii łódzkiej, 10. rocznicy ustanowienia metropolitą arcybiskupa Władysława Ziółka, pierwszej rocznicy przyjęcia przez siebie paliusza z rąk Papieża Franciszka i 17. swojej rocznicy sakry biskupiej.


