Diecezje

29 czerwca 2014 | 17:13

Gdańsk: konferencja „Nadużycia seksualne wobec dzieci i młodzieży”

O problemie nadużyć seksualnych w Kościele i rodzinie dyskutowano wczoraj w Gdańsku podczas interdyscyplinarnej konferencji „Nadużycia seksualne wobec dzieci i młodzieży”. Wydarzenie zorganizowane przez gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji odbyło się pod patronatem honorowym abp Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego.

29 czerwca 2014 | 17:01

Przemyśl: 4 lipca wyruszy 34. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego” w najbliższy piątek 4 lipca wyruszy 34. Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwa 12 dni, trasa ma blisko 400 kilometrów. Od lat jednym z pątników jest bp Adam Szal.

29 czerwca 2014 | 14:59

Bp Greger do Polaków w Niemczech o bożkach współczesnego świata

„Chodzi o to, by człowiek wyrwał się z grzechu, przestał palić kadzidła i składać ofiary na ołtarzach bożków współczesnego świata” – apelował bp Piotr Greger, który odprawił dziś Mszę dla Polaków mieszkających w Niemczech podczas corocznej pielgrzymki polskich parafii do sanktuarium Matki Bożej w Ellwangen-Schönenberg. Wskazywał, że współczesnym bożkiem może stać się kult urody.

29 czerwca 2014 | 14:18

Stryszawa-Siwcówka: ogólnopolska pielgrzymka do grobu Kunegundy Siwiec

Liczni pielgrzymi z całej Polski wzięli udział 28 czerwca w XVII pielgrzymce do grobu służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec w Stryszawie-Siwcówce, u podnóża Babiej Góry. W czasie wojny, w 1942 r., Kunegunda Siwiec uczyniła ofiarę ze swego życia w intencji zachowania Stryszawy przed grożącą wiosce pacyfikacją i wywózką do Auschwitz-Birkenau. Wioska ocalała, a Kunegundę dotknęła choroba. Zmarła w opinii świętości 27 czerwca 1955 r.

29 czerwca 2014 | 13:56

Chmielnik: koncert Vadima Brodskiego w „Świętokrzyskim Sztetlu (zapowiedź)

Wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski 3 lipca w czwartek po raz pierwszy wystąpi z koncertem w chmielnickiej synagodze, gdzie obecnie działa interaktywne muzeum „Świętokrzyski Sztetl”. Muzyk wystąpi z towarzyszeniem Akademickiej Orkiestry Kameralnej „Wirtuozi Lwowa” pod batutą Sergieja Burko. Koncert jest elementem rozpoczętego 27 czerwca XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju.

29 czerwca 2014 | 13:54

Ostatni dzień Diecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych

W Świdnicy cztery tysiące wiernych dziękuje Bogu za 10 lat istnienia diecezji świdnickiej. Ostatni etap Diecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych w diecezji świdnickiej rozpoczął się 29 czerwca rano, gdy pieśnią uwielbienia cztery tysiące wiernych zawiązało wspólnotę, której Słowo Boże głoszą ojcowie: Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, założyciele Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

29 czerwca 2014 | 13:50

Abp Dzięga: trzeba stanąć przed światem i mówić o Chrystusie

Święci Apostołowie Piotr i Paweł to postaci, które muszą być przez nas przywołane w tym czasie, bo świat aż się prosi, by stanąć przed światem i mówić o Jezusie Chrystusie, który jest Mesjaszem, który jest nadzieją świata, także wszystkich spraw świeckich, gospodarczych, publicznych i społecznych – mówił w Poznaniu abp Andrzej Dzięga. Uroczystościom patronalnym katedry i miasta Poznania przewodniczył kard. Zenon Grocholewski.

29 czerwca 2014 | 13:44

Bydgoszcz: pielgrzymka rowerowa na dziesięciolecie diecezji

Pielgrzymka rowerowa – dziękczynienie za dziesięć lat istnienia diecezji bydgoskiej – wyruszyła z bydgoskiej katedry do Gniezna, Koszalina i Pelplina – szlakiem katedr diecezji, z których części powstała nowa diecezja. Organizatorem jest Duszpasterstwo Służby Liturgicznej.

29 czerwca 2014 | 13:41

Katowice: Mariacka Bless Night – ewangelizacja na studenckim deptaku

Koncert Anti Babilon System, następnie przejście deptakiem do kościoła Mariackiego i nocne czuwanie odbyły się w sobotę, 28 czerwca w Katowicach. Mariacka Bless Night, zorganizowana przez moderatora nowej ewangelizacji ks. Krzysztofa Bielę, miała na celu pokazanie młodego i żywego Kościoła archidiecezji katowickiej. Ulica Mariacka jest szczególnie popularna wśród młodych ludzi chcących spotkać się ze znajomymi.

29 czerwca 2014 | 13:30

Abp Hoser: wyznawanie wiary wymaga odwagi

Wyznawanie wiary wymaga odwagi – podkreślił abp Henryk Hoser. Z okazji 25-lecia kościoła św. Piotra i św. Pawła w Woli Rasztowskiej w wigilię uroczystości dwóch Apostołów biskup warszawsko-praski przewodniczył tam mszy św. W czasie liturgii udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.