Diecezje
Poznań: pierwsze w Polsce forum internetowe parafialnych rad duszpasterskich
Internetowe forum parafialnych rad duszpasterskich archidiecezji poznańskiej – pierwsze takie w Polsce – zainaugurował abp Stanisław Gądecki podczas nieszporów w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na zakończenie nabożeństwa metropolita poznański wysłał pierwszą wiadomość do członków rad.
Toruń: diecezjalne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II
Oto sekret świętości Jana Pawła II: z Maryją do Jezusa, z Jezusem do każdego człowieka – powiedział bp Andrzej Suski podczas uroczystych obchodów diecezjalnego dnia dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. Odbyło się ono 28 czerwca, w uroczystość patronalną Matki Bożej Nieustającej Pomocy z udziałem tłumu wiernych: duchownych, sióstr zakonnych i świeckich.
Z Przemyśla do Jarosławia w charytatywnym Maratonie Benedyktyńskim
Spod przemyskiego opactwa sióstr benedyktynek do przeoratu w Jarosławiu przebiegł 28 czerwca II Maraton Benedyktyński. Zbierano środki na pomoc dla 27-letniego Grzegorza, któremu potrzebna jest specjalistyczna proteza nogi.
Bp Nitkiewicz: pragniemy wywyższyć Chrystusa w naszym sercu
Pragniemy wywyższyć dzisiaj Chrystusa w naszym sercu, uczyć się Jego miłości nieograniczonej, nieskrępowanej niczym, chcemy uczyć się podobnego ducha ofiary – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 27 czerwca br. w Sandomierzu. W bazylice katedralnej odbyło się uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego diecezjalne spotkanie i czuwanie modlitewne Wspólnot dla Intronizacji Serca Jezusowego z diecezji sandomierskiej.
Sandomierz: ponad 300 osób wzięło udział w Marszu Ewangelizacyjnym
Ponad 300 osób wzięło udział w Marszu Ewangelizacyjnym, który odbył się 28 czerwca br. w Sandomierzu. Mszy św. sprawowanej w bazylice katedralnej przewodniczył ks. Rafał Cudziło, kierownik duchowy Legionu Maryi w diecezji sandomierskiej. Biskup senior Edward Frankowski zaapelował do zebranych, by byli wszędzie świadkami Chrystusa.
Z Przemyśla do Jarosławia w charytatywnym Maratonie Benedyktyńskim JEST
Spod przemyskiego opactwa sióstr benedyktynek do przeoratu w Jarosławiu przebiegł 28 czerwca II Maraton Benedyktyński. Zbierano środki na pomoc dla 27-letniego Grzegorza, któremu potrzebna jest specjalistyczna proteza nogi.
Bp Janiak: bez Chrystusa nie zbudujecie Kościoła
– Bez Chrystusa nie zbudujecie Kościoła, nie nawrócicie grzeszników, nie pojednacie skłóconych i nie zbawicie siebie – mówił bp Janiak podczas święceń diakonatu w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim. Święcenia przyjęło 10 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.
Czujemy się bardzo dotknięci i skrzywdzeni
W uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki odprawił Mszę świętą w parafii pod wezwaniem Serca Jezusowego na jednym z największych osiedli mieszkaniowych Łodzi – Retkini. Wobec bardzo licznie zebranych wiernych wyraził ból i rozgoryczenie z powodu rozlanego na największe miasta Polski, w tym także Łodzi, zła i zgorszenia w postaci urzeczywistnianych tam inscenizacji bluźnierczego spektaklu „Golgota Picnic”.
Bp Bryl: Poznański Czerwiec 56’ jest częścią naszej tożsamości
„Wspominanie Poznańskiego Czerwca jest na potrzebne, bo jest on częścią naszej tożsamości, etosu, dzięki któremu możemy lepiej zrozumieć siebie” – mówił bp Damian Bryl podczas Mszy św. sprawowanej dokładnie w 58. rocznicę Poznańskiego Czerwca.
Chęciny k. Kielc: dzieci oraz pacjenci „San Damiano” rozpoczynają franciszkańskie wakacje
Wyjazdy terapeutyczne i formacyjne dla podopiecznych franciszkańskiego ośrodka uzależnień „San Damiano”, półkolonie dla dzieci z Chęcin oraz letnie kino przy klasztorze – to główne elementy oferty wakacyjnej ojców franciszkanów z Chęcin. Współistnienie w obrębie jednego kompleksu klauzuli franciszkańskiej ze społecznością leczących się narkomanów jest ewenementem w skali kraju.


