Diecezje
Rudnik nad Sanem: ponad 300 zawodników rywalizowało w spartakiadzie sportowej ŚDS
Ponad 300 zawodników wzięło udział XVI Spartakiadzie Sportowej Środowiskowych Domów Samopomocy, która odbyła się 27 czerwca br. w Rudniku nad Sanem. Zdaniem organizatorów, była to integracja środowiska osób niepełnosprawnych w regionie oraz pokazała, że przez sport dokonuje się również ich rehabilitacja.
Kęty: 100-letni kapłan przewodniczył uroczystościom odpustowym
Najstarszy kapłan archidiecezji krakowskiej, stuletni ks. prałat Józef Strączek przewodniczył 27 czerwca sumie odpustowej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidziu. Duchowny, obchodzący w tym roku jubileusz 75-lecia swego kapłaństwa, modlił się za parafian i czcicieli Serca Jezusowego w kęckiej świątyni. Wśród księży koncelebrujących Mszę św. z jubilatem był m.in. z neoprezbiter pallotyński z Ukrainy, ks. Witalij Wezdecki SAC.
Abp Kupny: dziękuję „Solidarności” za to, że pamięta o swoich bohaterach
Abp Józef Kupny uczestniczył w uroczystości odznaczenia czterech kapłanów zasłużonych dla dolnośląskiej „Solidarności” medalami „Zasłużony dla Wrocławia”. Gala odbyła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.
Diecezja legnicka
Dane teleadresowe diecezji legnickiej
Abp Gądecki: wolność istnieje dla dobra, nie dla zła
Wolność ma swoje granice, jest ograniczona dobrem, ona istnieje dla dobra, wolność nie istnieje dla zła – mówił wczoraj w Poznaniu abp Stanisław Gądecki. Przemawiał on na zakończenie procesji eucharystycznej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Metropolita poznański podziękował wszystkim, którzy sprzeciwiają się nauce i sztuce pozbawionej etyki.
Bydgoszcz: protesty przeciwko projekcji spektaklu „Golgota Picnicˮ
Około dwóch tysięcy osób protestowało w piątek wieczorem przed Teatrem Polskim w Bydgoszczy, w którym zaplanowano projekcję spektaklu „Golgota Picnicˮ. Została ona przerwana, ponieważ w jej trakcie ktoś na sali rozpylił nieprzyjemnie pachnącą substancję.
Legnica: bp Zbigniew Kiernikowski objął zarząd diecezją
Bp Zbigniew Kiernikowski objął kanonicznie diecezję legnicką. Ceremonia odbyła się w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego. Po wspólnej modlitwie, ustępujący z zarządu diecezją bp Stefan Cichy i obejmujący zarząd nowy biskup legnicki, podpisali stosowne dokumenty.
Kielce: 700 dzieci skorzysta z akcji wakacyjnej Caritas Diecezji Kieleckiej
Około 700 dzieci z diecezji kieleckiej skorzysta w tym roku z wakacji przygotowanych przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Dzieci wyjadą na konie do Wisełki koło Międzyzdrojów, Karpacza, Rabki Zdroju oraz Kaczyna. Ponad 200 dzieci będzie także uczestnikami turnusów w miejscach zamieszkania.
Katowice: apel kurii o zignorowanie spektaklu „Golgota Picnic”
O zignorowanie prezentacji spektaklu "Golgota Picnic" apeluje rzecznik prasowy metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Ks. dr Łukasz Gaweł podkreśla w oświadczeniu podkreśla, że spektakl przekracza granice dobrego smaku, wyraża brak szacunku wobec przekonań religijnych osób wierzących i przyczynia się do deprawacji.
Kard Dziwisz ws. „Golgota picnic”: nawołują do refleksji i opamiętania!
O bojkot spektaklu "Golgota picnic", który ma być wystawiony również w krakowskim Teatrze Starym, zaapelował dziś kard. Stanisław Dziwisz. "Nawołuję do refleksji i do opamiętania się!" – powiedział hierarcha w Radio Plus Kraków nazywając spektakl Garcii mianem "prowokacyjnego i bluźnierczego".


