Diecezje

22 czerwca 2014 | 18:43

Koronacja gliwickiej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach ukoronowano ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To przy tym obrazie przez dziesiątki lat wierni z Gliwic i okolic wypraszali u Maryi wiele łask.

22 czerwca 2014 | 16:08

Abp Hoser: jakość Kościoła zależy od świętości ludzi, którzy go tworzą

Jakość Kościoła zależy od świętości ludzi, którzy go tworzą – powiedział abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski przewodniczył w niedzielę uroczystej Mszy św. w parafii św. Brata Alberta w Wesołej – Zielonej, gdzie miało miejsce uroczyste poświęcenie świątyni.

22 czerwca 2014 | 16:01

Jasna Góra: 10 tys. dzieci na pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowych

Z udziałem ok. 10 tys. dzieci na Jasnej Górze odbyła się 16. Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych PKRD działających przy Radiu Maryja. Wspólnota istnieje w 33 krajach świata na wszystkich kontynentach. Skupia w większości dzieci, które z miłości do Matki Bożej podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca. Tegoroczne spotkanie było dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II.

22 czerwca 2014 | 14:26

Radom: marsz pamięci ks. Romana Kotlarza

Ulicami Radomia przeszedł marsz ks. Romana Kotlarza – męczennika komunizmu, kapelana robotników podczas wydarzeń Radomskiego Czerwca. Jego uczestnicy podkreślali, że po proteście robotniczym w 1976 Radom stał się „miastem z wyrokiem, miastem warchołów, miastem wstrzymanych inwestycji”. Z drugiej strony podkreślali, że "Radomski Czerwiec 76" stał się podwaliną obalenia w Polsce komunizmu. – Jesteśmy tu, by głośno przypomnieć tym, co zapomnieli, że gdyby nie Ursus, gdyby nie Radom, to dziś może nie dane by nam było tu stać – mówili liderzy marszu.

22 czerwca 2014 | 14:07

Wrocław dziękuje za kanonizację Jana Pawła II

"Nie wystarczy przekroczyć progu. Trzeba iść w głąb" – mówił przywołując słowa Papieża Polaka abp Józef Kupny, sprawując Mszę św. dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II. Metropolita wezwał wszystkich by trwali w wierze i nie bali się otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi.

22 czerwca 2014 | 13:59

Radom: modlitwa o wybaczenie grzechu profanacji Najświętszego Sakramentu

Wierni z radomskich parafii modlą się dzisiaj o wybaczenie grzechu profanacji Najświętszego Sakramentu, do której doszło podczas włamania do kościoła Chrystusa Nauczyciela. Z apelem o modlitwę przebłagalną wystąpił bp Henryk Tomasik.

22 czerwca 2014 | 13:24

Bydgoszcz: 100-lecie Ruchu Szensztackiego

Rodzina Szensztacka skupiona przy bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej świętowała jubileusz 100-lecia powstania Ruchu Szensztackiego. Eucharystii dziękczynnej przewodniczył ordynariusz bydgoski bp Jan Tyrawa.

22 czerwca 2014 | 12:27

Płock: zakończyła się Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Austrii i Włoch

Nawiedzenie grobu patrona strażaków św. Floriana w Sankt Florian w Austrii i modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II w Rzymie, znalazły się w programie zakończonej właśnie Diecezjalnej Pielgrzymki Strażaków do Austrii i Włoch. Jej organizatorem był wydział duszpasterski Kurii Płockiej.

22 czerwca 2014 | 12:26

Bp Pikus: Katecheci muszą nauczać sercem i umieć słuchać

Katecheci muszą nauczać sercem i umieć słuchać – mówił bp Tadeusz Pikus sobotę 21 czerwca w Drohiczynie na zakończeniu roku katechetycznego w diecezji drohiczyńskiej. Na spotkanie przybyli katecheci świeccy i siostry zakonne zatrudnione w katechizacji.

22 czerwca 2014 | 12:20

Bielsko-Biała: festyn dla powstającego Hospicjum im. Jana Pawła II

Festyn dla powstającego Hospicjum im. Jana Pawła II odbył się 21 czerwca w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej. Pieniądze pozyskane podczas imprezy pomogą w dokończeniu budowy placówki przy ul. Zdrojowej. Hospicjum ma zacząć działać w grudniu br.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.