Diecezje
Koronacja gliwickiej ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy
W kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach ukoronowano ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. To przy tym obrazie przez dziesiątki lat wierni z Gliwic i okolic wypraszali u Maryi wiele łask.
Abp Hoser: jakość Kościoła zależy od świętości ludzi, którzy go tworzą
Jakość Kościoła zależy od świętości ludzi, którzy go tworzą – powiedział abp Henryk Hoser. Biskup warszawsko-praski przewodniczył w niedzielę uroczystej Mszy św. w parafii św. Brata Alberta w Wesołej – Zielonej, gdzie miało miejsce uroczyste poświęcenie świątyni.
Jasna Góra: 10 tys. dzieci na pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowych
Z udziałem ok. 10 tys. dzieci na Jasnej Górze odbyła się 16. Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych PKRD działających przy Radiu Maryja. Wspólnota istnieje w 33 krajach świata na wszystkich kontynentach. Skupia w większości dzieci, które z miłości do Matki Bożej podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca. Tegoroczne spotkanie było dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II.
Radom: marsz pamięci ks. Romana Kotlarza
Ulicami Radomia przeszedł marsz ks. Romana Kotlarza – męczennika komunizmu, kapelana robotników podczas wydarzeń Radomskiego Czerwca. Jego uczestnicy podkreślali, że po proteście robotniczym w 1976 Radom stał się „miastem z wyrokiem, miastem warchołów, miastem wstrzymanych inwestycji”. Z drugiej strony podkreślali, że "Radomski Czerwiec 76" stał się podwaliną obalenia w Polsce komunizmu. – Jesteśmy tu, by głośno przypomnieć tym, co zapomnieli, że gdyby nie Ursus, gdyby nie Radom, to dziś może nie dane by nam było tu stać – mówili liderzy marszu.
Wrocław dziękuje za kanonizację Jana Pawła II
"Nie wystarczy przekroczyć progu. Trzeba iść w głąb" – mówił przywołując słowa Papieża Polaka abp Józef Kupny, sprawując Mszę św. dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II. Metropolita wezwał wszystkich by trwali w wierze i nie bali się otworzyć na oścież drzwi Chrystusowi.
Radom: modlitwa o wybaczenie grzechu profanacji Najświętszego Sakramentu
Wierni z radomskich parafii modlą się dzisiaj o wybaczenie grzechu profanacji Najświętszego Sakramentu, do której doszło podczas włamania do kościoła Chrystusa Nauczyciela. Z apelem o modlitwę przebłagalną wystąpił bp Henryk Tomasik.
Bydgoszcz: 100-lecie Ruchu Szensztackiego
Rodzina Szensztacka skupiona przy bydgoskim Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej świętowała jubileusz 100-lecia powstania Ruchu Szensztackiego. Eucharystii dziękczynnej przewodniczył ordynariusz bydgoski bp Jan Tyrawa.
Płock: zakończyła się Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Austrii i Włoch
Nawiedzenie grobu patrona strażaków św. Floriana w Sankt Florian w Austrii i modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II w Rzymie, znalazły się w programie zakończonej właśnie Diecezjalnej Pielgrzymki Strażaków do Austrii i Włoch. Jej organizatorem był wydział duszpasterski Kurii Płockiej.
Bp Pikus: Katecheci muszą nauczać sercem i umieć słuchać
Katecheci muszą nauczać sercem i umieć słuchać – mówił bp Tadeusz Pikus sobotę 21 czerwca w Drohiczynie na zakończeniu roku katechetycznego w diecezji drohiczyńskiej. Na spotkanie przybyli katecheci świeccy i siostry zakonne zatrudnione w katechizacji.
Bielsko-Biała: festyn dla powstającego Hospicjum im. Jana Pawła II
Festyn dla powstającego Hospicjum im. Jana Pawła II odbył się 21 czerwca w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej. Pieniądze pozyskane podczas imprezy pomogą w dokończeniu budowy placówki przy ul. Zdrojowej. Hospicjum ma zacząć działać w grudniu br.


