Diecezje

14 czerwca 2014 | 19:45

Płońsk: X Parafiada Diecezji Płockiej

Około 500 młodych zawodniczek i zawodników rywalizowało ze sobą w konkurencjach sportowych w jubileuszowej X Parafiadzie Diecezji Płockiej, która odbyła się w Płońsku. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku. Zwycięzcy wezmą udział w Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w lipcu w Warszawie.

14 czerwca 2014 | 19:39

Gdańsk: zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej

Po sześciu miesiącach wędrówki po Polsce, dziś w katedrze oliwskiej zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej po Polsce. Rozpoczęta także w Gdańsku wędrówka wizerunku ma związek z przygotowaniami do jubileuszu 100-lecia Ruchu Szensztackiego, który obchodzony będzie 18 października. Nawiedzenie Matki Bożej Królowej Nowej Ewangelizacji Europy jest ważnym wydarzeniem dla Ruchu.

14 czerwca 2014 | 19:18

Łódź: Dialogi w katedrze o „miejscu w Kościele”

Miejscu i roli świeckich w Kościele poświęcone były czerwcowe „Dialogi w katedrze”. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, abp Marek Jędraszewski odpowiadał 13 czerwca na pytania internautów i zebranych w łódzkiej katedrze wiernych.

14 czerwca 2014 | 19:13

Ks. prof. Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (zapowiedź)

W najbliższy wtorek 17 czerwca ks. prof. Michał Heller otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Światowej sławy filozof i kosmolog odbierze dyplom z zaszczytnym tytułem podczas posiedzenia senatu tej uczelni.

14 czerwca 2014 | 19:12

Częstochowa: III Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza archidiecezji częstochowskiej

Blisko 1300 ministrantów i lektorów wzięło udział 14 czerwca w III Pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza archidiecezji częstochowskiej, która pod hasłem „Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją” odbyła się do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Pielgrzymka połączona była z dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II.

14 czerwca 2014 | 18:52

List otwarty abp. Gądeckiego do organizatorów Festiwalu Malta (dokumentacja)

Organizatorzy Malta Festival Poznań decydując się na wystawienie spektaklu „Golgota Picnic” świadomie mają zamiar złamać obowiązujące w Polsce prawo – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje do dyrektora festiwalu Michała Merczyńskiego, by wreszcie zrozumiał powagę zaistniałej sytuacji.

14 czerwca 2014 | 18:32

Dankowice: finał ministranckich mistrzostw w piłce nożnej o puchar biskupa

Najlepsze ministranckie i lektorskie drużyny z terenu diecezji bielsko-żywieckiej wzięły udział 14 czerwca w Dankowicach koło Bielska-Białej w finałach rozgrywek w piłce nożnej o puchar biskupa Romana Pindla. Na stadionie LKS „Pasjonat” o trofea w trzech kategoriach wiekowych walczyło w sobotę około 200 zawodników z 15 drużyn z Podbeskidzia.

14 czerwca 2014 | 18:30

„Posłani, aby odnowić świat” – IV Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń JEST

Pod hasłem „Posłani, aby odnowić świat” w sanktuarium św. Stanisława Kostki w Warszawie odbył się dziś IV Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń. Ponad 600 przedstawicieli 140 ruchów zastanawiało się nad tym, jak aktywnie przemieniać w duchu Ewangelii środowiska, w jakich żyją. Podczas Mszy św. dziękowali oni Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II. W Polsce ok. 3 mln osób angażuje się w tego rodzaju zrzeszenia.

14 czerwca 2014 | 18:00

Abp Hoser zaapelował do młodzieży, by żyła w prawdzie

O życie w prawdzie, bez której nie ma ani spotkania z Bogiem ani z drugim człowiekiem zaapelował do młodych abp Henryk Hoser. W Domu Św. Faustyny w Ostrówku odbył trzeci Diecezjalny Zlot Młodzieży. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Zawsze gotowi”, które zaczerpnięto z listu św. Jana Pawła do Młodych. Uroczystej mszy św. którą koncelebrowali neoprezbiterzy przewodniczył abp Henryk Hoser.

14 czerwca 2014 | 17:52

Nowi animatorzy ministrantów w archidiecezji katowickiej

Osiemdziesięciu nowych animatorów i dziewięćdziesięciu kandydatów na animatorów ministrantów zostało ustanowionych w sobotę, 14 czerwca br., w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.