Diecezje
Płońsk: X Parafiada Diecezji Płockiej
Około 500 młodych zawodniczek i zawodników rywalizowało ze sobą w konkurencjach sportowych w jubileuszowej X Parafiadzie Diecezji Płockiej, która odbyła się w Płońsku. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku. Zwycięzcy wezmą udział w Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w lipcu w Warszawie.
Gdańsk: zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej
Po sześciu miesiącach wędrówki po Polsce, dziś w katedrze oliwskiej zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej po Polsce. Rozpoczęta także w Gdańsku wędrówka wizerunku ma związek z przygotowaniami do jubileuszu 100-lecia Ruchu Szensztackiego, który obchodzony będzie 18 października. Nawiedzenie Matki Bożej Królowej Nowej Ewangelizacji Europy jest ważnym wydarzeniem dla Ruchu.
Łódź: Dialogi w katedrze o „miejscu w Kościele”
Miejscu i roli świeckich w Kościele poświęcone były czerwcowe „Dialogi w katedrze”. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, abp Marek Jędraszewski odpowiadał 13 czerwca na pytania internautów i zebranych w łódzkiej katedrze wiernych.
Ks. prof. Heller doktorem honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (zapowiedź)
W najbliższy wtorek 17 czerwca ks. prof. Michał Heller otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Światowej sławy filozof i kosmolog odbierze dyplom z zaszczytnym tytułem podczas posiedzenia senatu tej uczelni.
Częstochowa: III Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza archidiecezji częstochowskiej
Blisko 1300 ministrantów i lektorów wzięło udział 14 czerwca w III Pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza archidiecezji częstochowskiej, która pod hasłem „Idźcie ku Maryi. Idźcie z Maryją” odbyła się do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Pielgrzymka połączona była z dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II.
List otwarty abp. Gądeckiego do organizatorów Festiwalu Malta (dokumentacja)
Organizatorzy Malta Festival Poznań decydując się na wystawienie spektaklu „Golgota Picnic” świadomie mają zamiar złamać obowiązujące w Polsce prawo – uważa abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje do dyrektora festiwalu Michała Merczyńskiego, by wreszcie zrozumiał powagę zaistniałej sytuacji.
Dankowice: finał ministranckich mistrzostw w piłce nożnej o puchar biskupa
Najlepsze ministranckie i lektorskie drużyny z terenu diecezji bielsko-żywieckiej wzięły udział 14 czerwca w Dankowicach koło Bielska-Białej w finałach rozgrywek w piłce nożnej o puchar biskupa Romana Pindla. Na stadionie LKS „Pasjonat” o trofea w trzech kategoriach wiekowych walczyło w sobotę około 200 zawodników z 15 drużyn z Podbeskidzia.
„Posłani, aby odnowić świat” – IV Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń JEST
Pod hasłem „Posłani, aby odnowić świat” w sanktuarium św. Stanisława Kostki w Warszawie odbył się dziś IV Ogólnopolski Kongres Ruchów i Stowarzyszeń. Ponad 600 przedstawicieli 140 ruchów zastanawiało się nad tym, jak aktywnie przemieniać w duchu Ewangelii środowiska, w jakich żyją. Podczas Mszy św. dziękowali oni Bogu za kanonizację św. Jana Pawła II. W Polsce ok. 3 mln osób angażuje się w tego rodzaju zrzeszenia.
Abp Hoser zaapelował do młodzieży, by żyła w prawdzie
O życie w prawdzie, bez której nie ma ani spotkania z Bogiem ani z drugim człowiekiem zaapelował do młodych abp Henryk Hoser. W Domu Św. Faustyny w Ostrówku odbył trzeci Diecezjalny Zlot Młodzieży. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Zawsze gotowi”, które zaczerpnięto z listu św. Jana Pawła do Młodych. Uroczystej mszy św. którą koncelebrowali neoprezbiterzy przewodniczył abp Henryk Hoser.
Nowi animatorzy ministrantów w archidiecezji katowickiej
Osiemdziesięciu nowych animatorów i dziewięćdziesięciu kandydatów na animatorów ministrantów zostało ustanowionych w sobotę, 14 czerwca br., w krypcie katedry Chrystusa Króla w Katowicach.


