Diecezje
Lublin: Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta organizuje zbiórkę żywności
Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta organizuje w dniach 13-14 czerwca 2014 r. zbiórkę żywności
w czterech sklepach LSS Społem w Lublinie.
Wolontariusze – uczniowie szkół średnich oraz mieszkańcy Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych, zaopatrzeni w imienne identyfikatory, będą zbierać żywność od godz. 15.30 w piątek oraz od 9.30 w sobotę w sklepach znajdujących się przy ulicach: Zembrzyckiej, Narutowicza 38/42, Lotniczej 9 i Lubartowskiej 43.
Abp Hoser: pragnienie uniknięcia cierpienia ma się dziś dokonywać kosztem życia drugiej osoby
Tocząca się dziś debata w mediach pokazuje nam, że pragnienie uniknięcia cierpienia ma się dokonywać kosztem życia drugiej osoby. To jest najbardziej tragiczne – ubolewał w środę abp Henryk Hoser, zwracając się do doradców rodzinnych. Uroczystą Mszą św. w sali kurialnej zakończył się w środę kolejny rok pracy i formacji Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Rodzina Bogiem silna – ks. prof. Bortkiewicz na Kongresie Eucharystycznym w Jeleniej Górze
„Nie brakuje i dziś ludzi, którzy wierzą głęboką wiarą, którzy polecają Bogu swoje sprawy życiowe, małżeński i rodzinne. To dzięki wierze takich ludzi Kościół trwa, a my możemy myśleć z nadzieją o przyszłości. Z takich rodzin wywodzili się nasi święci” – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz podczas Mszy św. w jeleniogórskiej bazylice św. Erazma i Pankracego w ramach stacji kongresowej poświęconej życiu małżeńskiemu i rodzinnemu.
Czerwcowy numer „W drodze” o starości rodziców i homoseksualistach w Kościele
Czerwcowy numer „W drodze”, miesięcznika poświęconego życiu chrześcijańskiemu wydawanego przez dominikanów, porusza dwie bardzo trudne i delikatne kwestie, które na okładce zapowiada pytanie „Miłość wszystko przetrzyma?”. Dotyczą one relacji do starszych wiekiem rodziców oraz obecności homoseksualistów w Kościele. Czy jest w nim dla nich miejsce i gdzie?
Zabawa: W wakacje przy sanktuarium bł. Karoliny powstanie Miasteczko Modlitewne
Młodzi z całej Polski są zaproszeni do Zabawy, gdzie od 28 lipca do 3 sierpnia przy Sanktuarium Bł. Karoliny powstanie Miasteczko Modlitewne. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczestnicy nocować będą w namiotach, rozłożonych przy sanktuarium.
Kielce: księża piłkarze znowu najlepsi podczas turnieju SACROEXPO CUP
Po zaciętej walce z oldbojami reprezentacja księży w piłce nożnej zwyciężyła w turnieju SACROEXPO CUP, zorganizowanym dzisiaj w ramach tegorocznych SACROEXPO. O wygranej księży zdecydowały rzuty karne.
Radom: władze starostwa proszą księży o pomoc w zwalczaniu przemocy w rodzinie
Apel o zgłaszanie przypadków przemocy w rodzinie oraz o korzystanie z porad specjalistów w tym zakresie wystosował starosta radomski Mirosław Slifirczyk. Zostanie on wysłany do parafii w powiecie radomskim.
Katedra polowa: Msza św. w przeddzień 90. rocznicy powołania Biura Ochrony Rządu
W przeddzień 90. rocznicy powołania Biura Ochrony Rządu (BOR) funkcjonariusze i pracownicy tej formacji zgromadzili się w katedrze polowej w Warszawie na Mszy św. pod przewodnictwem biskupa polowego Józefa Guzdka. Życzył on funkcjonariuszom BOR, aby potrafili chronić dobro wspólne z jeszcze większą pasją i zdolnością do poświęceń. Zachęcił też do kształtowania prawych sumień.
Abp Głódź członkiem rady programowej KAI
Abp Sławoj Leszek Głódź został wybrany członkiem Rady Programowej KAI podczas 365. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Metropolita gdański zastąpił w tej radzie abp. Stanisława Gądeckiego, który na poprzednim zebraniu plenarnym został wybrany przewodniczącym Episkopatu Polski i nie może łączyć obu funkcji.
Bp Solarczyk zachęca młodzież do odważnego dawania świadectwa wiary
Do odważnego i radosnego dawania świadectwa wiary – zachęcał młodzież bp Marek Solarczyk. W związku z przybyciem do bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego na warszawskiej Pradze znaków Światowych Dni Młodzieży biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył tam wczoraj wieczorem uroczystej Mszy św. W trakcie liturgii udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. – Niech Krzyż i Ikona Matki Bożej "Salus Populi Romani" będą dla was okazją spotkania Boga i doświadczenia Jego miłości – powiedział w homilii bp Solarczyk.


