Diecezje
Bp Greger do strażaków: życzę wam ognia Ducha Świętego
Za służbę człowiekowi dziękował strażakom bp Piotr Greger, który 8 czerwca w bialskim kościele Opatrzności Bożej przewodniczył Eucharystii z okazji 150-lecia straży pożarnej w Bielsku-Białej. Kulminacją trzydniowych uroczystości była niedzielna ceremonia na placu Ratuszowym, połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych i wyróżnień oraz defiladą.
Bp Mering do neoprezbiterów: jesteście posłani, by robić ewangeliczny raban
W katedrze włocławskiej w uroczystość Zesłania ducha Świętego 8 czerwca br. biskup włocławski Wiesław Mering udzielił święceń kapłańskich ośmiu diakonom diecezjalnym oraz jednemu ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, studiującym we włocławskim seminarium.
Białystok: Blisko 3 tys. osób przeszło w Marszu dla Życia i Rodziny
Pod hasłem „Rodzina, Wspólnota, Samorząd” mieszkańcy Białegostoku przeszli przez centrum miasta w Marszu dla Życia i Rodziny. W ten sposób zamanifestowali swą troskę o poszanowanie wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o godność jego przekazywania. Marsz poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki w kościele pw. św. Rocha.
Prezydent RP o bp. Jezierskim: mąż wypróbowany, pasterz znający potrzeby i aspiracje mieszkańców regionu
Na ingres nowego biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego okolicznościowy telegram nadesłał Prezydent RP Bronisław Komorowski. Napisał w nim m.in., że z satysfakcją przyjął decyzję papieża Franciszka, iż „głową lokalnego Kościoła elbląskiego zostaje mąż wypróbowany, arcypasterz przez całe życie związany z Warmią i Mazurami, doskonale znający potrzeby i aspiracje mieszkańców Polski północno-wschodniej”.
Diecezja radomska: II Tydzień Ewangelizacyjny
Siedmiodniowy festiwal radosnej wiary i świadectwa rozpoczął się czuwaniem w wigilię Niedzieli Zesłania Ducha Świętego w radomskiej katedrze. W programie Tygodnia są Msze święte, koncerty, debaty, kursy, rozmowy i modlitwy. Organizatorem II Tygodnia Ewangelizacyjnego są radomskie wspólnoty we współpracy z Radą Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Radomskiej.
Bp Solarczyk do młodzieży: Duch Święty jest więzią jedności
Duch Święty jest więzią jedności – przypomniał 8 czerwca w uroczystość Zesłania Ducha Świętego bp Marek Solarczyk. Przewodniczył on Mszy św. w parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach, gdzie udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.
Diecezja sandomierska: ulicami miast przeszły „Marsze dla życia i rodziny”
„Marsze dla życia i rodziny”, których uczestnicy manifestowali swoje poparcie dla promowania wartości rodziny oraz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci – przeszły 8 czerwca ulicami m.in.: Tarnobrzega i Sandomierza.
Szczecin: rodzinny festyn
Tysiące osób odwiedziło w niedzielę 8 czerwca Park Andersa w Szczecinie, by uczestniczyć w zabawach sportowych, koncertach i czytaniu bajek przez księży i studentów. Atrakcje podczas festynu rodzinnego przygotowało blisko 90 żaków-wolontariuszy z Duszpasterstwa Akademickiego prowadzonego przez księży chrystusowców.
Bp Jezierski podczas ingresu: Kościół nie stanowi konkurencji dla władzy świeckiej
Kościół nie stanowi alternatywy i konkurencji dla władzy świeckiej, ale posiada własne oryginalne zadania i miejsce w społeczności ludzkiej – mówił w homilii podczas ingresu do katedry św. Mikołaja w Elblągu bp Jacek Jezierski. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego nowy biskup elbląski przypomniał, że właśnie wtedy rozpoczął się „czas Kościoła” a chrześcijanin to człowiek pokoju, budowniczy pokoju społecznego, który jest możliwy „dzięki prawdzie, sprawiedliwości i dialogowi społecznemu”.
Elbląg: rozpoczął się ingres bp. Jacka Jezierskiego do katedry św. Mikołaja
Uroczysty ingres bp. Jacka Jezierskiego do katedry pw. św. Mikołaja w Elblągu rozpoczął się 8 czerwca w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Nowy biskup zastąpił bp. Jana Styrnę, który na ręce papieża Franciszka złożył rezygnację ze sprawowanego urzędu z powodu stanu zdrowia.


