Diecezje

07 czerwca 2014 | 13:38

Elbląg: diecezja ma sześciu nowych kapłanów

Służyć Bożemu ludowi i zwiastować Jezusa współczesnemu światu to misja, do której jest powołany kapłan – powiedział w homilii elbląski bp pomocniczy Józef Wysocki, zwracając się do sześciu nowych księży, którzy dzisiaj w elbląskiej katedrze św. Mikołaja otrzymali święcenia prezbiteratu.

07 czerwca 2014 | 13:32

Diecezja sosnowiecka ma sześciu neoprezbiterów

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego bp sosnowiecki Grzegorz Kaszak włączył do grona prezbiterów diecezji sosnowieckiej 6 diakonów – Macieja Gaika, Krzysztofa Golonkę, Jakuba Kuzię, Ireneusza Kwokę, Radosława Skałkę i Pawła Sproncla. Święcenia odbyły się w katedrze sosnowieckiej.

07 czerwca 2014 | 13:21

Abp Wojciech Polak: chcę być dla was, z wami i pomiędzy wami!

„Chcę być dla was, z wami i pomiędzy wami! – mówił abp Wojciech Polak podczas dzisiejszego ingresu do archikatedry gnieźnieńskiej. W homilii przyznał, że w taki właśnie sposób odczytuje swoje pasterskie powołanie – być z wiernymi i wspólnie z nimi „realizować misyjne marzenie o dotarciu z Ewangelią Jezusa Chrystusa do wszystkich”.

07 czerwca 2014 | 12:50

Gniezno: bulla ustanawiająca nowego arcybiskupa gnieźnieńskiego (dokumentacja)

Bulla papieża Franciszka ustanawiająca abp. Wojciecha Polaka arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim, odczytana przez nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore podczas uroczystego ingresu nowego Prymasa Polski do archikatedry gnieźnieńskiej.

Publikujemy tekst bulli papieża Franciszka:

07 czerwca 2014 | 12:47

Abp Kowalczyk do następcy: będziesz znakiem jedności wszystkich polskich katolików

„Zachowując honorowe pierwszeństwo wśród polskich biskupów, ciesząc się szacunkiem i znaczeniem w polskim Narodzie, będziesz znakiem jedności wszystkich polskich katolików” – mówił abp Józef Kowalczyk w słowie wygłoszonym na początku uroczystości ingresowych abp. Wojciecha Polaka.

07 czerwca 2014 | 12:41

Gniezno: rozpoczął się ingres abp. Wojciecha Polaka do archikatedry gnieźnieńskiej – aktualizacja

Procesją kardynałów, arcybiskupów i biskupów rozpoczął się ingres abp. Wojciecha Polaka do archikatedry gnieźnieńskiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W uroczystości, obok licznie zebranego duchowieństwa i wiernych świeckich, uczestniczą przedstawiciele władz państwowych, reprezentanci Korpusu Dyplomatycznego, delegaci środowisk polonijnych oraz bliscy i przyjaciele nowego Prymasa Polski.

07 czerwca 2014 | 12:30

Gniezno: rozpoczął się ingres abp. Wojciecha Polaka do katedry gnieźnieńskiej

Rozpoczął się uroczysty ingres do katedry gnieźnieńskiej abp Wojciecha Polaka. W uroczystości biorą udział biskupi z Polski i zagranicy, przedstawiciele władz, Kościołów i związków wyznaniowych, reprezentanci wspólnot zakonnych, organizacji i środowisk zawodowych oraz bliscy Prymasa Polski.

07 czerwca 2014 | 12:11

„Gryka jak śnieg biała” – spektakl historyczny organizowany przez Skautów Europy

Około 150 młodych aktorów, dziewcząt i chłopców w wieku 8-18 lat, postanowiło symbolicznie przedstawić ostatnie 200 lat polskiej historii dla swoich rówieśników i dla całych rodzin. Jest to inicjatywa Skautów Europy, którzy zapraszają na spektakl pod tytułem „Gryka jak śnieg biała”, który zostanie przedstawiony w niedzielę 15 czerwca o godz. 19.30 w Amfiteatrze na Woli, w Parku Sowińskiego w Warszawie.

07 czerwca 2014 | 12:00

Lublin: święcenia kapłańskie przyjęło 15 diakonów

W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w archikatedrze lubelskiej 15 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie z rąk abp Stanisława Budzika. – Przeżywając radość kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII modliłem się za Was, aby spełniło się Wasze marzenie o kapłaństwie – powiedział w czasie homilii abp Budzik.

07 czerwca 2014 | 11:51

Ks. dr Sawa: marzą mi się czuwania w wigilię Pięćdziesiątnicy w każdej parafii

Marzy mi się, by czuwania w wigilię Pięćdziesiątnicy były w każdej parafii, i uczestniczyły w nich takie rzesze wiernych jak w bożonarodzeniowych Pasterkach – zwierza się ks. dr Przemysław Sawa z Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji (DSNE) w Bielsku-Białej. Zdaniem duchownego, czuwania w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, to kolejna okazja, by podczas wspólnej modlitwy odkryć na nowo nakaz misyjny Jezusa, by iść na cały świat i pozyskiwać uczniów.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.