Diecezje

07 czerwca 2014 | 11:44

Pierwszy Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa

I Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa pod hasłem „TAK na serio!” potrwa od 7 do 15 czerwca. Pomysł zrodził się w duszpasterstwie akademickim prowadzonym przez salwatorianów przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela w Warszawie.

07 czerwca 2014 | 11:28

Na Jasnej Górze rozpoczynają się Spotkania Anonimowych Alkoholików

Pod hasłem: „Postępuję drogą miłości” na Jasnej Górze rozpoczynają się dzisiaj Spotkania Anonimowych Alkoholików. To jeden z największych jasnogórskich zjazdów, zwykle uczestniczy w nim ok. 20 tys. osób. Spotkanie, choć odbywa się w Sanktuarium, nie jest adresowane tylko do wierzących. Jego formuła ma charakter otwarty i kierowana jest do wszystkich osób uzależnionych, ich rodzin i przyjaciół. Spotkania AA odbywają się już po raz dwudziesty szósty.

07 czerwca 2014 | 11:21

Dzwon Ksiądz Jerzy w Rumi

W czwartą rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, 6 czerwca, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, poświęcił dzwon imienia błogosławionego. Dzwonnica wraz z dzwonem stanęła na placu przy Rondzie Jana Pawła II w Rumi.

07 czerwca 2014 | 11:13

Licheń: rekolekcje dla osób będących w żałobie

Co zrobić i jak się zachować, gdy bliska nam osoba odeszła? Dlaczego tak się stało? Czy, a jeśli tak, to kiedy, czas zagoi rany? Z tymi i wieloma innymi pytaniami zetkną się uczestnicy rekolekcji „Jak przeżyć żałobę”, które rozpoczęły się 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

07 czerwca 2014 | 11:04

Fundacja „Wiatrak” dziękuje za wizytę Jana Pawła II w Bydgoszczy

Ogólnopolski Przegląd Piosenki z Janem Pawłem II „Pod Prąd”, koncert dziękczynny, noc czuwania oraz Fordoński Festyn Integracyjny – to wydarzenia, jakie przygotowała od 6 do 8 czerwca bydgoska Fundacja Wiatrak, chcąc uczcić 15. rocznicę pobytu Jana Pawła II w grodzie nad Brdą. Spotkania, które zgromadzą mieszkańców miasta, regionu i diecezji, wpisują się równocześnie w święto województwa kujawsko-pomorskiego, a także w wielkie dziękczynienie za niedawną kanonizację św. Jana Pawła II.

07 czerwca 2014 | 10:58

Gdańsk: listy gratulacyjne dla laureatów konkursu rodzin wielodzietnych

W piątek 6 czerwca, abp Sławoj Leszek Głódź spotkał się ze zwycięzcami konkursu dla rodzin wielodzietnych „Oszczędzamy wodę i energię w naszym domu” zorganizowanego przez gdańską Caritas.

07 czerwca 2014 | 10:52

Bielsko-Biała: muzyka i słodkie ciastka na rzecz hospicjum Jana Pawła II

Koncert charytatywny na rzecz powstającego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej odbył się 6 czerwca w bielskim kościele Trójcy Przenajświętszej. Publiczność mogła nie tylko oklaskiwać Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego, ale także degustować ciasteczka upieczone przez uczniów bielskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych.

07 czerwca 2014 | 10:46

Elbląg: jutro ingres bp. Jacka Jezierskiego do katedry elbląskiej

Uroczysty ingres bp. Jacka Jezierskiego do katedry pw. św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00. Udział w ingresie zapowiedzieli nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, biskupi polscy Kościoła katolickiego oraz Kościołów Ewangelicko-Augsburskiego i Polskokatolickiego, duchowni kościołów obrządku wschodniego, przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, posłowie i senatorowie, reprezentanci uczelni wyższych z Olsztyna i Elbląga. Transmisję przeprowadzą Telewizja Trwam, Radio Maryja i Radio Olsztyn.

07 czerwca 2014 | 10:27

Abp Polak do młodych: trzeba nam iść razem, jako Kościół, nigdy w pojedynkę

Do wspólnotowego przeżywania wiary i świadczenia o niej zachęcał abp Wojciech Polak młodych uczestniczących w sobotę rano w Jutrzni Lednickiej. Nabożeństwo w katedrze gnieźnieńskiej zgromadziło ponad tysiąc uczestników. Towarzyszyły im relikwie św. Wojciecha oraz znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.

06 czerwca 2014 | 19:30

Kielce: uroczysta inwestytura 20 nowych bożogrobców (zapowiedź)

Od czwartku do soboty w kościołach kieleckich odbywają się uroczystości inwestytury zakonu bożogrobców. W szeregi Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, zwanego potocznie bożogrobcami – zostanie przyjętych dwudziestu nowych członków. To pierwsza taka inwestytura w Kielcach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.