Diecezje
Pierwszy Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa
I Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa pod hasłem „TAK na serio!” potrwa od 7 do 15 czerwca. Pomysł zrodził się w duszpasterstwie akademickim prowadzonym przez salwatorianów przy parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela w Warszawie.
Na Jasnej Górze rozpoczynają się Spotkania Anonimowych Alkoholików
Pod hasłem: „Postępuję drogą miłości” na Jasnej Górze rozpoczynają się dzisiaj Spotkania Anonimowych Alkoholików. To jeden z największych jasnogórskich zjazdów, zwykle uczestniczy w nim ok. 20 tys. osób. Spotkanie, choć odbywa się w Sanktuarium, nie jest adresowane tylko do wierzących. Jego formuła ma charakter otwarty i kierowana jest do wszystkich osób uzależnionych, ich rodzin i przyjaciół. Spotkania AA odbywają się już po raz dwudziesty szósty.
Dzwon Ksiądz Jerzy w Rumi
W czwartą rocznicę beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki, 6 czerwca, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, poświęcił dzwon imienia błogosławionego. Dzwonnica wraz z dzwonem stanęła na placu przy Rondzie Jana Pawła II w Rumi.
Licheń: rekolekcje dla osób będących w żałobie
Co zrobić i jak się zachować, gdy bliska nam osoba odeszła? Dlaczego tak się stało? Czy, a jeśli tak, to kiedy, czas zagoi rany? Z tymi i wieloma innymi pytaniami zetkną się uczestnicy rekolekcji „Jak przeżyć żałobę”, które rozpoczęły się 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
Fundacja „Wiatrak” dziękuje za wizytę Jana Pawła II w Bydgoszczy
Ogólnopolski Przegląd Piosenki z Janem Pawłem II „Pod Prąd”, koncert dziękczynny, noc czuwania oraz Fordoński Festyn Integracyjny – to wydarzenia, jakie przygotowała od 6 do 8 czerwca bydgoska Fundacja Wiatrak, chcąc uczcić 15. rocznicę pobytu Jana Pawła II w grodzie nad Brdą. Spotkania, które zgromadzą mieszkańców miasta, regionu i diecezji, wpisują się równocześnie w święto województwa kujawsko-pomorskiego, a także w wielkie dziękczynienie za niedawną kanonizację św. Jana Pawła II.
Gdańsk: listy gratulacyjne dla laureatów konkursu rodzin wielodzietnych
W piątek 6 czerwca, abp Sławoj Leszek Głódź spotkał się ze zwycięzcami konkursu dla rodzin wielodzietnych „Oszczędzamy wodę i energię w naszym domu” zorganizowanego przez gdańską Caritas.
Bielsko-Biała: muzyka i słodkie ciastka na rzecz hospicjum Jana Pawła II
Koncert charytatywny na rzecz powstającego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej odbył się 6 czerwca w bielskim kościele Trójcy Przenajświętszej. Publiczność mogła nie tylko oklaskiwać Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej pod dyrekcją Jana Borowskiego, ale także degustować ciasteczka upieczone przez uczniów bielskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych.
Elbląg: jutro ingres bp. Jacka Jezierskiego do katedry elbląskiej
Uroczysty ingres bp. Jacka Jezierskiego do katedry pw. św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 8 czerwca. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00. Udział w ingresie zapowiedzieli nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, biskupi polscy Kościoła katolickiego oraz Kościołów Ewangelicko-Augsburskiego i Polskokatolickiego, duchowni kościołów obrządku wschodniego, przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, posłowie i senatorowie, reprezentanci uczelni wyższych z Olsztyna i Elbląga. Transmisję przeprowadzą Telewizja Trwam, Radio Maryja i Radio Olsztyn.
Abp Polak do młodych: trzeba nam iść razem, jako Kościół, nigdy w pojedynkę
Do wspólnotowego przeżywania wiary i świadczenia o niej zachęcał abp Wojciech Polak młodych uczestniczących w sobotę rano w Jutrzni Lednickiej. Nabożeństwo w katedrze gnieźnieńskiej zgromadziło ponad tysiąc uczestników. Towarzyszyły im relikwie św. Wojciecha oraz znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani.
Kielce: uroczysta inwestytura 20 nowych bożogrobców (zapowiedź)
Od czwartku do soboty w kościołach kieleckich odbywają się uroczystości inwestytury zakonu bożogrobców. W szeregi Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, zwanego potocznie bożogrobcami – zostanie przyjętych dwudziestu nowych członków. To pierwsza taka inwestytura w Kielcach.


