Diecezje
Wąsosz Górny: uroczystości pogrzebowe śp. ks. K. Jeziorowskiego
„Bez wchodzenia na Golgotę nikt z ludzi nie nauczyłby się dalekowzroczności na życie”- mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który 6 czerwca przewodniczył w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Wąsoszu Górnym Mszy św. pogrzebowej w intencji zmarłego 2 czerwca ks. kan. Krzysztofa Jeziorowskiego.
Nowy Targ: wernisaż wystawy „Barwy Małopolski dla Jana Pawła II”
Prace plastyczne kilkudziesięciu artystów z całego świata składają się na wystawę pt. „Barwy Małopolski dla Jana Pawła II”, której wernisaż odbył się w Galerii „Jatki” w Nowym Targu. W czasie wernisażu aktor Piotr Cyrwus odczytał List do artystów Jana Pawła II oraz wiersze podhalańskiej poetki o Gaździe Świata.
SPROSTOWANIE: Dochodzenie dotyczy wikariusza, a nie proboszcza parafii Piecki
Uwaga: Dział krajowy KAI serdecznie przeprasza Księdza Proboszcza parafii Piecki. W depeszy KAI z godz. 15.06 błędnie napisaliśmy, iż w dochodzeniu dotyczącym zarzutu posiadania pornografii dziecięcej chodzi o 46-letniego księdza z parafii Piecki. Mogło to sugerować, iż sprawa dotyczy proboszcza tej parafii. Tymczasem chodzi o wikariusza. Publikujemy depeszę we właściwej wersji.
Bp Pindel prosi wiernych o modlitwę w intencji pokoju w Ziemi Świętej
Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel wezwał wiernych, by w uroczystość Zesłania Ducha Świętego modlili się o pokój w Ziemi Świętej. Tego dnia w Watykanie dojdzie z inicjatywy papieża Franciszka do spotkania prezydentów Izraela i Palestyny. Spotkanie będzie miało charakter modlitewny i weźmie w nim udział także patriarcha Konstantynopola Bartłomiej.
„Burzyki Księdza Burzyka” od niedzieli memy z kazaniami na portalu Opoka
„Burzyki Księdza Burzyka” – pod takim tytułem od najbliższej niedzieli – 8 czerwca na katolickim portalu internetowym Opoka pojawiać się będą memy z kazaniami bielskiego kaznodziei, ks. Eugeniusza Burzyka. Codzienne memy mają docierać także do tych, którzy nie chodzą regularnie do kościoła.
Bp Kasyna w 15. rocznicę wizyty Jana Pawła w Pelplinie: Był jakby piątą Ewangelią
Jan Paweł II był jakby piątą Ewangelią – powiedział dziś podczas Mszy w pelplińskiej katedrze bp Ryszard Kasyna. W Pelplinie trwają obchody 15. rocznicy pobytu w tej diecezji św. Jana Pawła II. Dziś jeszcze odbędzie się koncert dziękczynny a w sobotę w Bibliotece Diecezjalnej – sympozjum przybliżające postać św. Jana Pawła II. Jednym z prelegentów będzie ks. dr Sławomir Oder, postulator procesu kanonizacyjnego Papieża-Polaka.
Kielce: świętokrzyskie nocne rajdy śladami św. Emeryka
W nocy z soboty na niedzielę z Kielc, Ociesęk, Świętej Katarzyny, wyruszą pięcioma trasami uczestnicy XIV Ogólnopolskiego Rajdu Nocnego św. Emeryka. Udział w wydarzeniu upamiętniającym średniowiecznego świętego – Emeryka, zapowiedziało 320 osób.
Jubileusz 170-lecia istnienia Zakładu Karnego w Siedlcach
Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na ścianie budynku więzienia oraz przemarsz defiladowy do katedry siedleckiej rozpoczęły 6 czerwca uroczystości z okazji 170-lecia istnienia Zakładu Karnego w Siedlcach. – Modlimy się dzisiaj, aby Zakład ten wypełniał jak najlepiej swe zadanie. Aby był przestrzenią w której, dzięki pracy księży kapelanów i pracowników świeckich, ludzie, którzy się w swym życiu pogubili się, mieli możliwość odnalezienia właściwej, nowej drogi życia – powiedział bp Kazimierz Gurda.
IX Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa na Górę św. Anny (zapowiedź)
W ramach 9. Pielgrzymki Diecezjalnej 7 czerwca odbędzie Rajd Rowerowy na Górę Świętej Anny. Pielgrzymi spotkają się na Rajskim Placu przy Bazylice na Górze św. Anny o godz. 14.00 na Eucharystii. Po Mszy św. pod Domem Pielgrzyma policja zaprezentuje sprzęt rowerowy oraz odbędą się konkursy z nagrodami.
V Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking
7 czerwca entuzjaści aktywności fizycznej w formie Nordic Walking oraz zainteresowani zdrowym i aktywnym trybem życia udają się na 5. Diecezjalną Pielgrzymkę Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę św. Anny.
Organizatorem pielgrzymki jest Urząd Miejski w Gogolinie we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej, Gminnym Ośrodkiem Zdrowia w Gogolinie i Grupą NW Suchy Bór.


