Diecezje

01 czerwca 2014 | 13:04

Kard. Parolin do Polaków: Jan Paweł II patronem waszej wolności

Jan Paweł II mógłby zostać nazwany „patronem waszej wolności” – stwierdził kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, który przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie przewodniczy dziś ogólnopolskiemu dziękczynieniu za kanonizację papieża-Polaka i 25 lat odzyskanej przez Polskę wolności. Słowa te zostały przyjęte przez zebranych oklaskami. Mszę koncelebruje wraz z polskimi biskupami w ramach VII Święta Dziękczynienia. Na liturgii obecny jest prezydent RP i przedstawiciele najwyższych władz państwowych oraz licznie zgromadzone rodziny.

01 czerwca 2014 | 12:38

Wrocław: dwie nowe dziewice konsekrowane

Obecność w świecie osób gotowych ślubować czystość i żyć dla Jezusa sprawia, że inni mogą przypomnieć sobie, po co żyją – mówił abp Józef Kupny w czasie Eucharystii, podczas której włączył do grona dziewic konsekrowanych Agatę Combik i Dorotę Wroczyńską. Metropolita wezwał je, by stały się drogowskazem do nieba.

01 czerwca 2014 | 12:37

Warszawa: Rozpoczęła się Msza z okazji Dnia Dziękczynienia

Przed Świątynią Opatrzności Bożej rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem kard. Pietro Parolina. W Święto Dziękczynienia Polacy dziękują za kanonizację św. Jana Pawła II, jego wielki pontyfikat oraz za 25 lat odzyskanej w 1989 r. wolności– powiedział na początku Eucharystii kard. Kazimierz Nycz.

01 czerwca 2014 | 12:22

Poznań: Warsztaty „Ewangelizacja młodych w parafii”

Jak pracować z młodzieżą, jak pomóc młodym ludziom odnaleźć swoje miejsce w Kościele – zastanawiali się uczestnicy warsztatów pastoralnych „Ewangelizacja młodych w parafii” w poznańskiej parafii Chrystusa Sługi. Przeznaczone dla obecnych i przyszłych animatorów przygotowujących młodzież do bierzmowania warsztaty zorganizowały Szkoła Nowej Ewangelizacji „Wspólnota św. Barnaby” oraz Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

01 czerwca 2014 | 10:25

3 tys. dzieci na Diecezjalnym Dniu Dziecka

Do głównego sanktuarium diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej w sobotę 31 maja przyjechało prawie 3 tys. dzieci, głównie ze szkół podstawowych. Drugi już Diecezjalny Dzień Dziecka odbywał się pod hasłem: „Jezu, wierzę Ci”.

01 czerwca 2014 | 09:03

Społeczność KUL pielgrzymowała do Łagiewnik

Społeczność akademicka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pielgrzymowała w sobotę 31 maja do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Siódma już pielgrzymka ogólnouniwersytecka odbyła się pod hasłem „Bądźcie odważni w drodze do świętości", a szczególną intencją jej uczestników było dziękczynienie za kanonizację wieloletniego profesora KUL – Karola Wojtyły – św.Jana Pawła II.

01 czerwca 2014 | 08:52

Bp Guzdek na Jasnej Górze: honorowi krwiodawcy są ludźmi sukcesu

"Dar krwi-świadectwem wiary w Syna Bożego" pod takim hasłem przebiegała XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi na Jasną Górę. Eucharystii w intencji honorowych krwiodawców i ich rodzin przewodniczył 31 maja br. w Bazylice Jasnogórskiej Biskup Polowy WP Józef Guzdek. Uczestnicy pielgrzymki oddali ponad 10 litrów krwi w ambulansie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, który stanął u stóp Jasnej Góry. W homilii bp Guzdek powiedział, że krwiodawcy są ludźmi sukcesu, gdyż w sposób bezinteresowny dzielą się cząstką własnej krwi, niosąc ulgę ludziom cierpiącym.

31 maja 2014 | 22:14

Kalisz: procesja „Od Wojciecha do Józefa dla Jezusa”

Procesją „Od Wojciecha do Józefa dla Jezusa” w sobotę wieczorem rozpoczęły się w Kaliszu obchody święta Opieki Świętego Józefa i siedemnastej rocznicy wizyty Jana Pawła II w Kaliszu.

31 maja 2014 | 22:11

Ełk: IX Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Tegoroczny Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku został zorganizowany 31 maja na Placu Jana Pawła II. Już po raz dziewiąty do Ełku przyjechały dzieci z terenu całej diecezji, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka.

31 maja 2014 | 22:11

Płońsk: Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

„Dziecko darem Boga” – pod takim hasłem 31 maja w parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku w diecezji płockiej odbył się Diecezjalny Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Eucharystii przewodniczył bp Piotr Libera, który w homilii podkreślał ewangelizacyjną rolę rodziny. Tego dnia ruszyła także nowa strona internetowa Domowego Kościoła w diecezji płockiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.