Diecezje
Koncert TGD w 25. rocznicę odzyskania wolności
Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie oraz Parafia Wszystkich Świętych w Warszawie postanowili uczcić rocznicę 25 lat wolności Polski ekumenicznym koncertem muzyki gospel pt. „Psalmy wolności”.
Lublin: finał akcji Caritas „Kilometry Dobra” (zapowiedź)
W Dzień Dziecka, 1 czerwca o godz. 11.00, na Placu Litewskim w Lublinie rozpocznie się finał akcji „Kilometry Dobra” organizowanej już od kilku miesięcy przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Akcja ma zapewnić środki na sfinansowanie programu dożywiania dzieci i młodzieży z najuboższych, często wielodzietnych rodzin. W ramach finału odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu monet.
Abp Nowak: trzeba odnowić w sobie radość kapłańską
Bardzo ważna jest radość bycia kapłanem. Radość przynależy do kapłaństwa, ona płynie z głoszenia Ewangelii – mówił w homilii abp senior Stanisław Nowak, który 27 maja przewodniczył Mszy św. w parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Częstochowie. Mszę św. koncelebrowali kapłani obchodzący osiemnastą rocznicę święceń kapłańskich.
KUL: konferencja „Rodzina wobec gender”
Teoria i założenia gender, które niszczą rodziny, przenikanie tej ideologii do polskiego systemu szkolnictwa, ocena jej groźnych skutków, a przede wszystkim, skuteczna obrona przed złudnym zacieraniem różnic płciowych – to tematy poruszane w czasie Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Rodzina wobec gender” zorganizowanej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
Bydgoszcz: ultramaratończyk Andrzej Urbaniak dobiegł na Plac Świętego Piotra w Rzymie
Bydgoszczanin Andrzej Urbaniak dobiegł na Plac Świętego Piotra w Rzymie. Ultramaratończyk pragnął w ten sposób podziękować w swoim imieniu, Polaków, a także mieszkańców miasta i regionu za kanonizację św. Jana Pawła II. Swoją trasę rozpoczął w Wadowicach, w dniu kanonizacji papieża Polaka.
Bp Jeż do samorządowców: jesteście zobowiązani do dawania świadectwa życia i przywiązania do wartości
„Jedynie szacunek dla Bożych przykazań stanowi naprawdę skuteczną podstawę szacunku dla prawa ustanowionego przez ludzi. Politycy i samorządowcy są zobowiązani do dawania autentycznego świadectwa życia i przywiązania do uniwersalnych wartości. To na nich bowiem skupiony jest wzrok i uwaga tak wielu osób” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Małopolskiego Dnia Samorządowca. Obchody z udziałem samorządowców odbyły się w Starym Sączu m.in. w klasztorze Sióstr Klarysek. Wybrano to miejsce, bo św. Kinga jest patronką samorządów.
„Znajdź pomysł na siebie” – koncerty ewangelizacyjne Full Power Spirit w bydgoskich szkołach
„Znajdź pomysł na siebie” – to nazwa programu ewangelizacyjno-motywacyjno-profilaktycznego, który został zaprezentowany przez zespół Full Power Spirit w ramach Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy. Projekt jest skierowany do uczniów gimnazjów, szkół średnich i studentów.
Bielsko-Biała: luteranie przyznali Nagrodę im. ks. Leopolda Otto
Aldona Karska z Warszawy, diakonisa z Diakonatu Żeńskiego Eben-Ezer w Dzięgielowie oraz Piotr Mańka ze Słupska – to tegoroczni laureaci Nagrody im. ks. Leopolda Otto przyznawanej przez "Zwiastun Ewangelicki", dwutygodnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP. Nagrodę przyznano po raz dwunasty.
Kielce: Adam Bujak i Mario Botta laureatami Per Artem ad Deum
Szwajcarki architekt Mario Botta i polski fotografik Adam Bujak zostali w tym roku laureatami prestiżowej nagrody Per Artem ad Deum, która będzie wręczona podczas Targów SACROE$XPO, które potrwają od 9 do 11 czerwca. Kielecka impreza wystawienniczo–targowa – największa w tej części Europy – ma wyłączność na przyznawanie nagrody, o której decyduje Kapituła Papieskiej Rada ds. Kultury.
Koncerty w miechowskim Sanktuarium Grobu Bożego
Ruszył cykl pięciu letnich koncertów w bazylice, zaplanowanych z okazji obchodów 850-lecia sprowadzenia bożogrobców do Polski.


