Diecezje

25 maja 2014 | 14:43

Jasna Góra: pracownicy Służby Zdrowia złożyli kamiennne tablice z deklaracją wiary

W nie­dzie­lę na Ja­sną Górę przybyła 90. Ogólnopolska Piel­grzym­ka Służ­by Zdro­wia. W trakcie Mszy św. zło­żo­no ta­bli­ce z De­kla­ra­cją Wiary Le­ka­rzy, gło­szą­cą m.​in., że ludz­kie ciało i życie są świę­te i nie­ty­kal­ne od po­czę­cia do na­tu­ral­nej śmier­ci. Ini­cja­tor­ką po­wsta­nia De­kla­ra­cji jest słynna lekarka, przyjaciółka Jana Pawła II dr Wanda Pół­taw­ska.

25 maja 2014 | 14:05

Domaniewice: pierwsza pielgrzymka kobiet diecezji łowickiej

– Ten dzień zostanie zapamiętany jako początek diecezjalnych pielgrzymek kobiet – mówił bp łowicki Andrzej F. Dziuba 24 maja do blisko 200 uczestniczek, które przybyły do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości i Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Nie Ewa, a Maryja" i była kontynuacją Diecezjalnego Dnia Kobiet, który odbył się w marcu w Skierniewicach. Oba wydarzenia zostały zainspirowane przez dziennikarkę Gościa Łowickiego Agnieszkę Napiórkowską oraz siostry apostolinki.

25 maja 2014 | 13:15

Kard. Grocholewski w Piekarach Śl. o złu wyrządzanym słowem

Przed złem, jakie można wyrządzić drugiemu człowiekowi słowem przestrzegł dziś w Piekarach Śląskich kard. Zenon Grocholewski. Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego podkreślił, że dobre słowa są wyrazem miłości, złe zaś zdradzają egoizm, pychę i nienawiść. Gość z Watykanu koncelebrował Mszę sprawowaną z okazji dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do piekarskiego sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Liturgii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

25 maja 2014 | 12:17

Nakło nad Notecią: 20. jubileuszowa pielgrzymka do Królowej Krajny

Z parafii św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią wyruszyła 24 maja dwudziesta jubileuszowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej – Królowej Krajny w Górce Klasztornej. W tym roku uczestniczyło w niej 550 osób.

25 maja 2014 | 12:15

Bydgoszcz: Tomasz Kamiński zaśpiewał podczas nocnego czuwania dla młodzieży

Przedstawiciele wspólnot parafialnych z wielu zakątków Kościoła Bydgoskiego wzięli udział w II Diecezjalnym Czuwaniu Młodzieży, które zorganizowano z 24 na 25 maja na terenie parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy.

25 maja 2014 | 12:08

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów

W Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. Wzięli w nim udział ministranci i lektorzy z dziewięciu diecezji.

25 maja 2014 | 12:02

Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła u św. Józefa w Kaliszu

Około dwa i pół tysiąca osób z całej Polski wzięło udział w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło: „Odwagi. Ja jestem, nie bójcie się” (Mt 14.27). Mszy św. przewodniczył bp Adam Szal z archidiecezji przemyskiej.

25 maja 2014 | 11:54

Bp Libera: w Maryi jest ratunek dla świata

O tym, że Maryja – Wspomożycielka Wiernych, jest pomocą, obroną i ratunkiem dla świata, mówił bp Piotr Libera 24 maja wieczorem podczas uroczystości odpustowych ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych w parafii św. Stanisława Kostki w Płocku, prowadzonej przez salezjanów. Uczestniczyły w niej m.in. dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii św.

25 maja 2014 | 11:48

Beskid Żywiecki: Przyłękowska Madonna z Dzieciątkiem mają biskupie korony

Koronacja koronami biskupimi figury maryjnej odbyła się 24 maja w Przyłękowie na Żywiecczyźnie. Koronę na figurę Matki Bożej wyniesioną z sanktuarium Wspomożycielki Wiernych i umieszczoną przy ołtarzu polowym, nałożył ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel, a biskup senior Tadeusz Rakoczy nałożył koronę na skronie Dzieciątka Jezusa.

25 maja 2014 | 11:38

Bp Gurda do diecezjan: Przekażmy wielkie dzieło naszego zbawienia kolejnym pokoleniom

Zaangażowanie w życie Kościoła, uczestniczenie w grupach modlitewnych, stowarzyszeniach i ruchach kościelnych, formacja w rodzinach, duszpasterska troska o rodzinę oraz rozwój działalności charytatywnej – to propozycje jakie przedstawia kapłanom i wiernym świeckim biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Dzień po uroczystym ingresie do katedry siedleckiej w kościołach diecezji czytane jest „Słowo Biskupa Siedleckiego na rozpoczęcie posługi pasterskiej w diecezji”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.