Diecezje
Jasna Góra: pracownicy Służby Zdrowia złożyli kamiennne tablice z deklaracją wiary
W niedzielę na Jasną Górę przybyła 90. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia. W trakcie Mszy św. złożono tablice z Deklaracją Wiary Lekarzy, głoszącą m.in., że ludzkie ciało i życie są święte i nietykalne od poczęcia do naturalnej śmierci. Inicjatorką powstania Deklaracji jest słynna lekarka, przyjaciółka Jana Pawła II dr Wanda Półtawska.
Domaniewice: pierwsza pielgrzymka kobiet diecezji łowickiej
– Ten dzień zostanie zapamiętany jako początek diecezjalnych pielgrzymek kobiet – mówił bp łowicki Andrzej F. Dziuba 24 maja do blisko 200 uczestniczek, które przybyły do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości i Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem "Nie Ewa, a Maryja" i była kontynuacją Diecezjalnego Dnia Kobiet, który odbył się w marcu w Skierniewicach. Oba wydarzenia zostały zainspirowane przez dziennikarkę Gościa Łowickiego Agnieszkę Napiórkowską oraz siostry apostolinki.
Kard. Grocholewski w Piekarach Śl. o złu wyrządzanym słowem
Przed złem, jakie można wyrządzić drugiemu człowiekowi słowem przestrzegł dziś w Piekarach Śląskich kard. Zenon Grocholewski. Prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego podkreślił, że dobre słowa są wyrazem miłości, złe zaś zdradzają egoizm, pychę i nienawiść. Gość z Watykanu koncelebrował Mszę sprawowaną z okazji dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców do piekarskiego sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Liturgii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.
Nakło nad Notecią: 20. jubileuszowa pielgrzymka do Królowej Krajny
Z parafii św. Wawrzyńca w Nakle nad Notecią wyruszyła 24 maja dwudziesta jubileuszowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej – Królowej Krajny w Górce Klasztornej. W tym roku uczestniczyło w niej 550 osób.
Bydgoszcz: Tomasz Kamiński zaśpiewał podczas nocnego czuwania dla młodzieży
Przedstawiciele wspólnot parafialnych z wielu zakątków Kościoła Bydgoskiego wzięli udział w II Diecezjalnym Czuwaniu Młodzieży, które zorganizowano z 24 na 25 maja na terenie parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy.
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów
W Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. Wzięli w nim udział ministranci i lektorzy z dziewięciu diecezji.
Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła u św. Józefa w Kaliszu
Około dwa i pół tysiąca osób z całej Polski wzięło udział w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło: „Odwagi. Ja jestem, nie bójcie się” (Mt 14.27). Mszy św. przewodniczył bp Adam Szal z archidiecezji przemyskiej.
Bp Libera: w Maryi jest ratunek dla świata
O tym, że Maryja – Wspomożycielka Wiernych, jest pomocą, obroną i ratunkiem dla świata, mówił bp Piotr Libera 24 maja wieczorem podczas uroczystości odpustowych ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych w parafii św. Stanisława Kostki w Płocku, prowadzonej przez salezjanów. Uczestniczyły w niej m.in. dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii św.
Beskid Żywiecki: Przyłękowska Madonna z Dzieciątkiem mają biskupie korony
Koronacja koronami biskupimi figury maryjnej odbyła się 24 maja w Przyłękowie na Żywiecczyźnie. Koronę na figurę Matki Bożej wyniesioną z sanktuarium Wspomożycielki Wiernych i umieszczoną przy ołtarzu polowym, nałożył ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel, a biskup senior Tadeusz Rakoczy nałożył koronę na skronie Dzieciątka Jezusa.
Bp Gurda do diecezjan: Przekażmy wielkie dzieło naszego zbawienia kolejnym pokoleniom
Zaangażowanie w życie Kościoła, uczestniczenie w grupach modlitewnych, stowarzyszeniach i ruchach kościelnych, formacja w rodzinach, duszpasterska troska o rodzinę oraz rozwój działalności charytatywnej – to propozycje jakie przedstawia kapłanom i wiernym świeckim biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Dzień po uroczystym ingresie do katedry siedleckiej w kościołach diecezji czytane jest „Słowo Biskupa Siedleckiego na rozpoczęcie posługi pasterskiej w diecezji”.


