Diecezje
Lublin: konkurs na 300-lecie Seminarium
– Nie chcemy tej radości zatrzymać tylko dla siebie, chcemy dzielić się nią z naszymi przyjaciółmi – mówił ks. Grzegorz Bogdański, prefekt Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, w którym odbył się finał konkursów zorganizowanych z okazji 300-lecia istnienia placówki. Do udziału w konkursowych zmaganiach zaproszono dzieci i młodzież, uczniów wszystkich szkół z terenu archidiecezji lubelskiej. Lubelskie seminarium zalicza się do najstarszych w Polsce instytucji kształcących przyszłych księży.
Poznań: Fundacja „Redemptoris Missio” wspiera mieszkańców Bałkanów dotkniętych powodzią
Pomoc dla mieszkańców Bałkanów dotkniętych największą od 120 lat powodzią organizuje poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Apeluje ona o przekazywanie do jej siedziby puszkowanej żywności, pieluch, mleka dla dzieci, środków higienicznych oraz kołder i poduszek.
Ordo Iuris: Konwencja o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet jest ideologiczna
Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej jest dokumentem ideologicznym, który nie wprowadza do polskiego prawa żadnych nowych rozwiązań pozwalających skutecznie chronić ofiary. Ponadto w wielu punktach jest sprzeczny z Konstytucją RP i jako taki nie powinien być przez polskie władze ratyfikowany – orzekli eksperci Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Prawnicy zaprezentowali raport będący prześwietleniem Konwencji pod względem jej zgodności z polskim prawem a w szczególności z ustawą zasadniczą.
XXI Łódzkie Dni Rodziny: „Mama i tata – najbardziej twórczy duet świata” (zapowiedź)
Przez 10 dni, od piątku 23 maja, trwać będą Łódzkie Dni Rodziny. XXI edycja imprezy towarzyszy hasło "Mama i tata – najbardziej twórczy duet świat".
W niedzielę ingres nowego biskupa drohiczyńskiego (zapowiedź)
W najbliższą niedzielę 25 maja, odbędzie się ingres biskupa Tadeusza Pikusa, nowego ordynariusza diecezji drohiczyńskiej. Uroczystość poprzedzi Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów i kanoniczne objęcie diecezji.
Radom: Czy placówki oświatowe będą szkołami przyjaznymi rodzinie?
Czy radomskie placówki oświatowe będą szkołami przyjaznymi rodzinie? Takie życzenie wyrazili uczestnicy konferencji „Nasza przyszłość – twoja tożsamość”, która odbyła się 20 maja w Radomiu. Przyznawanie certyfikatów szkół przyjaznych rodzinie promuje Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. To odpowiedź na „indoktrynację i seksualizację dzieci, którą programowo chce przeprowadzić Ministerstwo Edukacji Narodowej” – podkreślali organizatorzy konferencji.
Bp Bryl: miejcie odwagę i wrażliwe serce dla Polaków na obczyźnie
Miejcie odwagę składać ofiarę Chrystusową, otwarty umysł i wrażliwe serca dla Polaków rozrzuconych po całym świecie, zgodnie z charyzmatem waszego zgromadzenia – mówił w bazylice archikatedralnej 20 maja bp Damian Bryl do diakonów i neoprezbiterów Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej przewodniczył uroczystej Mszy św., połączonej z udzieleniem święceń diakonatu dwóm alumnom i święceń prezbiteratu trzem diakonom Towarzystwa Chrystusowego.
Poznań: ks. Tykfer nowym redaktorem naczelnym „Przewodnika Katolickiego”
Ks. dr Mirosław Tykfer będzie nowym redaktorem naczelnym „Przewodnika Katolickiego”. Wydawca tygodnika, Drukarnia i Księgarnia Świętego Wojciecha, zmieni też wkrótce swego dyrektora.
W Wieluniu ułożą największy na świecie żywy różaniec (zapowiedź)
”Różaniec- moja drabina do Nieba” – to hasło spotkania modlitewnego, które odbędzie się w Wieluniu 25 maja o godz. 19 na placu targowym przy ul Zielonej. – Podczas tego spotkania wierni ustawią z siebie największy na świecie żywy różaniec – poinformował KAI ks. Jacek Michalewski, jeden z organizatorów tego spotkania.
Dawaj siebie samego, póki cię jeszcze trochę jest – 10 lat Akademickiego Punktu Wolontariatu na KUL
Konferencją pt. „Dawaj siebie samego, póki cię jeszcze trochę jest" uczczono 10. rocznicę działalności Akademickiego Punktu Wolontariatu przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Była to też okazja do spotkania byłych i obecnych wolontariusz, a także zachęcania nowych osób do aktywności na rzecz pomocy innym.


