Diecezje
Dąbrowa Olbięcka: poświęcenie świątyni wznoszonej przez 30 lat
W parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Dąbrowie Olbięckiej podczas uroczystej Mszy św. bp Krzysztof Nitkiewicz dokonał 18 maja br. poświęcenia świątyni. Wierni wznosili ją przez 30 lat. Ordynariusz sandomierski życzył zgromadzonym, aby tworzona przez nich wspólnota parafialna była równie trwała jak świątynia, którą wybudowali.
Święty Krzyż: atrakcje regionalne na Świętokrzyskim Jarmarku
Ponad 300 artystów z regionu zaprezentowało się podczas IX Świętokrzyskiego Jarmarku, który odbył się w niedzielę na Świętym Krzyżu. W programie znalazły się m.in.: spektakle plenerowe, pokazy taneczne, występy zespołów ludowych oraz kiermasze wyrobów i potraw regionalnych.
KUL: dziękczynny koncert w dzień urodzin św. Jana Pawła II
To dobra okazja, by za sprawą pięknej muzyki wrócić do osoby Jana Pawła II. Był i jest wielkim darem dla naszego Kościoła, Ojczyzny, a zwłaszcza dla naszego uniwersytetu – powiedział ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL podczas dziękczynnego koncertu za kanonizację św. Jana Pawła II. Wydarzenie odbyło się w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w ramach cyklu koncertów „Opus Magnum – KULowskie wieczory z muzyką”. Po koncercie otwarto wystawę z okazji 300-lecia Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
Licheń: 27 czerwca Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji kapłanów
Piąta Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji kapłanów odbędzie się 27 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, które po raz czwarty włącza się w inicjatywę. W Licheniu wierni modlić się będą za swoich duszpasterzy o godz. 11.30.
Oświęcim: Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie w sobotę ulicami miasta
III Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie w sobotę 24 maja ulicami Oświęcimia. Manifestacja pod hasłem „Rodzina obywatelska – rodzina, wspólnota, samorząd” będzie jednocześnie dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II.
Kazimierza Wielka: Droga Światła dla św. Jana Pawła II
W niedzielę 18 maja ulicami Kazimierzy Wielkiej po raz pierwszy przeszła Droga Światła, podczas której mieszkańcy dziękowali za dar św. Jana Pawła II, uczestnicząc w rozważaniach biblijnych i we wspólnym śpiewie.
Nowy Targ: wernisaż wystawy rzeźb papieskich prof. Czesława Dźwigaja
Dziewięć rzeźb papieża Jana Pawła II można stanęło na płycie nowotarskiego Rynku, gdzie w niedzielę 18 maja odbył się wernisaż wystawy z udziałem autora prac prof. Czesława Dźwigaja. W Nowym Targu trwają obchody 35-lecia pobytu Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku w 1979 r.
Przemyśl: zakończyły się XIII Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel
Koncert finałowy przy pomniku św. Jana Pawła II zakończył w niedzielę wieczorem XIII Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Gospel. Był on jednocześnie ostatnim punktem trzydniowych uroczystości jubileuszowych 50-lecia kapłaństwa abp. Józefa Michalika. – Ta forma spotkania wyzwala przejawy szczególnego zjednoczenia przez muzykę i śpiew. To dar Boży, który łączy ludzi – powiedział metropolita przemyski.
Zwoleń: relikwie św. Jana Pawła II w krypcie rodziny Kochanowskich
Relikwie św. Jana Pawła II wprowadzono do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Będą przechowywane w Kaplicy Kochanowskich. Uroczystościom, które odbyły się 18 maja przewodniczył bp Adam Odzimek. W programie była Msza święta i wieczorny Apel Papieski. Wierni podczas nabożeństw dziękowali za dar kanonizacji papieża Polaka.
Mława: wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do parafii św. Stanisława BM
Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do parafii św. Stanisława BM, połączone z dekanalnym dziękczynieniem za jego kanonizację, odbyło się 18 maja w Mławie w diecezji płockiej. Mszy św. na Starym Rynku z licznym udziałem wiernych i gości przewodniczył ks. inf. Aleksander Pasternakiewicz. W organizację uroczystości włączyła się cała społeczność lokalna.


