Diecezje
Siedlce: bp Sawczuk zachęca do udziału w ingresie bp. Gurdy
W sobotę 24 maja o godz. 11.00 odbędzie się ingres do katedry siedleckiej nowego biskupa diecezjalnego Kazimierza Gurdy. W uroczystości wezmą udział m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore i metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. W związku z ingresem specjalny komunikat wystosował do wiernych bp Piotr Sawczuk. Administrator apostolski diecezji siedleckiej zachęca do udziału w uroczystości oraz do modlitwy za nowego biskupa siedleckiego.
Łódź: zbierają kaszki dla Domu Samotnej Matki
Kaszki, mleko w proszku i pieluchy zbiera Fundacja Służby Rodzinie "Nadzieja" dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Łodzi. Akcja "Pakiet dla malucha – kaszka i pielucha" organizowana jest już po raz drugi.
Prezydent odsłonił tablicę upamiętniającą ofiary Informacji Wojsk Lotniczych
Prezydent RP Bronisław Komorowski odsłonił w Warszawie tablicę poświęconą pamięci żołnierzy Sił Powietrznych, którzy w czasach komunizmu byli więzieni i represjonowani przez służby Informacji Wojsk Lotniczych. Tablicę poświęcił bp polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.
Duszpasterz sportowców w Łagiewnikach: Jezus najlepszym zawodnikiem Boga
Dołączmy do drużyny Jezusa, w której gra się w koszulkach z krzyżem i w ochraniaczach z prawdy – zachęcał ks. Andrzej Jeleń w czasie VII Pielgrzymki Sportowców i Kibiców Małopolski, która 14 maja wieczorem przybyła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.
Kraków: dr Półtawska zachęca lekarzy do udziału w Pielgrzymce Służby Zdrowia
O liczny udział w 90. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 23–25 maja oraz o przyłączenie się do votum wdzięczności medyków za kanonizację Jana Pawła II zaapelowała dr Wanda Półtawska. Jak wiadomo, od 28 kwietnia w wyniku oparzenia przebywa ona w jednym z krakowskich szpitali.
Płock: Pola Nadziei 2014 – zbiórka na hospicjum 18 maja
Ogólnopolska Kampania „Pola Nadziei 2014”, czyli kwesta na wsparcie działalności Hospicjum Płockiego, odbędzie się na ulicach i przed kościołami Płocka w dniu 18 maja. Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie „Hospicjum Płockie” pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej. W ubiegłym roku podczas kwesty udało się zebrać 36 tys. zł.
Którzy kandydaci do Parlamentu Europejskiego są pro-life?
Fundacja „Jeden z nas” zwróciła się do kandydatów do Parlamentu Europejskiego wszystkich komitetów wyborczych z listą pytań na temat kluczowych zagadnień składających się na postawę określaną mianem pro-life.
Warszawa: jutro uroczystości ku czci św. Andrzeja Boboli
Kard. Kazimierz Nycz wraz z biskupami metropolii warszawskiej przewodniczyć będzie w piątek 16 maja uroczystej Mszy św. ku czci św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Uroczystości, jak co roku, odbędą się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie, gdzie spoczywają relikwie świętego.
Elbląg: ingres bp. Jacka Jezierskiego – 8 czerwca
Uroczysty ingres biskupa Jacka Jezierskiego do katedry Św. Mikołaja w Elblągu odbędzie 8 czerwca o godz. 17.00. Wcześniej, 28 maja, obejmie on kanonicznie urząd biskupa elbląskiego.
III Świdnicki Maraton Biblijny
Świdniczanie na czele z biskupem Ignacym Decem 14 maja czytali Pismo Święte podczas III Świdnickiego Maratonu Biblijnego, który odbył się w kościele pw. św. Józefa.


