Diecezje
Archidiecezja przemyska: ponad 4,5 tys. uczestników Konkursu Biblijnego
122 uczniów szkół podstawowych zgromadził w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu finał Konkursu Biblijnego „Wierzę w Jezusa Chrystusa – Syna Bożego” na podstawie Ewangelii wg św. Marka i Męki Pańskiej u synoptyków. Ogółem wzięło w nim udział ponad 4,5 tys. osób z całej archidiecezji przemyskiej.
Nowogard: recytowali poezję świętego i o świętym
Ponad 30 uczniów szkół podstawowych z całej gminy Nowogard wzięło udział w konkursie „Wypłyń na głębię…” poświęconym patronowi nowogardzkiej Szkoły Podstawowej nr 4 Janowi Pawłowi II.
Bp Tomasik: materializm nie sprzyja powołaniom
Duch materializmu we współczesnym świecie nie sprzyja powołaniom – powiedział bp Henryk Tomasik z okazji trwającego 51. Tygodnia Modlitw o Powołania. Jednocześnie zwrócił uwagę, że "dobry chrześcijan myśli o całym Kościele i modli się o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne".
Pszczyna: bierzmowanie w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich
„Módlcie się gdy ogarnie was mrok i zwątpienie” – zachęcał ks. dr Łukasz Gaweł 22 młodych mężczyzn na zakończenie liturgii bierzmowania w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie. We wczorajszej uroczystości, której przewodniczył delegat abp. Wiktor Skworca, uczestniczyły rodziny bierzmowanych oraz dyrekcja ośrodka wraz z pracownikami pedagogicznymi i niepedagogicznymi.
Wrocław: pielgrzymka do Lourdes w dziękczynieniu za kanonizację Jana Pawła II
W najbliższą sobotą wyruszy archidiecezjalna pielgrzymka do Lourdes, której główną intencją jest dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II. Pątnikom będzie przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.
Święty Krzyż: IX Jarmark Świętokrzyski (zapowiedź)
Spektakle plenerowe, pokazy taneczne, występy zespołów ludowych oraz kiermasze wyrobów i potraw regionalnych – to najważniejsze atrakcje IX Jarmarku Świętokrzyskiego, który odbędzie się 18 maja na Świętym Krzyżu. Na scenie zaprezentuje się ponad 300 artystów z regionu świętokrzyskiego.
Wambierzyce: I Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych
Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie uczestniczyli 13 maja w I Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych Diecezji Świdnickiej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach.
Kielce: amerykański teatr wystawi spektakl o Janie Karskim
Spektakl oparty na biografii Jana Karskiego pt. „Przyjechałem do ciotki Zofii” zaprezentuje 15 maja Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Sztukę zaprezentuje amerykański Teatr Crossroads Uniwersytety Stanu Indiana z okazji obchodów obchodzonego Roku Jana Karskiego – kuriera władz Polskiego Państwa Podziemnego i świadka Holokaustu.
Ks. Oder: życie św. Jana Pawła II było pielgrzymowaniem każdego dnia
Ks. prałat dr Sławomir Oder uroczyście wprowadził 13 maja relikwie św. Jana Pawła II do kościoła św. Kazimierza w Kartuzach. Postulator procesu kanonizacyjnego polskiego papieża powiedział, że życie polskiego papieża było „niczym innym, jak pielgrzymowaniem każdego dnia od tabernakulum do człowieka”.
Bp Mazur: być świadkiem życia i posługi człowieka świętego to wielki dar
Przebywający z wizytą w Ełku abp Mieczysław Mokrzycki dokonał intronizacji relikwii św. Jana Pawła II do tamtejszej parafii św. Tomasza Apostoła. Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita lwowski, a koncelebrowali: bp Jerzy Mazur wraz z kapłanami ełckimi oraz gośćmi z diecezji lwowskiej. „Być świadkiem życia, działania i posługi człowieka świętego to wieki dar. Dziękujemy ci za przybycie do diecezji ełckiej i danie świadectwa o świętości Jana Pawła II” – mówił bp Mazur, zwracając się do abp. Mokrzyckiego.


