Diecezje

10 maja 2014 | 20:21

Bp Pindel: do modlitwy o powołania zachęca nas przede wszystkim Jezus

„Do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, żeby Pan posłał robotników na żniwo swoje, zachęca przede wszystkim Jezus” – zauważa ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel. W kontekście rozpoczynającego się w niedzielę 11 maja 51. Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania, duchowny przypomina, że Tym, który daje powołania jest Pan Bóg.

10 maja 2014 | 19:29

Pułtusk: 23 Sacrosong Diecezji Płockiej

Około 550 osób prezentowało swoje muzyczne talenty podczas 23 Sacrosongu Diecezji Płockiej, który odbył się 10 maja w Pułtusku. Do Pułtuska przyjechały schole, chóry parafialne i muzyczne zespoły młodzieżowe. Organizacją przedsięwzięcia zajął się wydział duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej i parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach.

10 maja 2014 | 19:27

Kalisz: Ogólnopolskie Sympozjum Józefologiczne

Prelegenci z Polski i z zagranicy wzięli udział w 45. Sympozjum Józefologicznym w Kaliszu, które odbywało się pod hasłem: „Święty Józef – Opiekun Zbawiciela”. Wykłady poprzedziła Msza św. w kaplicy cudownego obrazu św. Józefa w kaliskiej bazylice sprawowana przez ordynariusza kaliskiego bpa Edwarda Janiaka. Kustosz bazyliki ks. prał. Jacek Plota wskazał, że rocznie do św. Józefa przybywa ok. 250 tys. pielgrzymów z Polski i zagranicy.

10 maja 2014 | 16:13

Warszawa: II Diecezjalny Zlot Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

Pokaz Iluzjonisty, miasteczko ruchu drogowego oraz gry i zabawy o świętym Janie Pawle II to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na uczniów w Ostrówku. W Domu Świętej Faustyny odbył się Drugi Diecezjalny Zlot Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas diecezji warszawsko-praskiej. Mimo deszczowej pogody w zlocie wzięło
udział około pół tysiąca dzieci i młodzieży.

10 maja 2014 | 16:08

Białystok: konferencja z okazji jubileuszu abp. Edwarda Ozorowskiego

Spotkaniem duszpasterzy i katechetów, w Białymstoku zainaugurowano dziś obchody jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich i 35-lecia sakry biskupiej abp. Edwarda Ozorowskiego. Z wykładami wystąpili o. prof. Jacek Salij oraz ks. prof. Waldemar Chrostowski. Podczas spotkania zaprezentowano wywiad-rzekę z metropolitą białostockim pt.: „Skarb na wysokiej górze”.

10 maja 2014 | 15:55

Beskidy: pielgrzymi „Ognia Lolek” dziękują za kanonizację Jana Pawła II

Za kanonizację Jana Pawła II dziękują uczestnicy pieszej pielgrzymki „Ogień Lolek”, która wyruszyła dziś spod Krzyża Trzeciego Tysiąclecia w Bielsku-Białej na Matyskę w Beskidzie Żywieckim. 33-kilometrową trasę pokonują całe rodziny, niepełnosprawni, dzieci i młodzież szkolna, kapłani, wychowawcy i opiekunowie.

10 maja 2014 | 14:48

Sromowce: flisacy modlili się o dobry sezon

Flisacy, ich rodziny i turyści modlili się dziś w intencji bezpiecznego nowego sezonu. Mszy św. w Sromowcach – Kątach przewodniczył biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Stanisław Salaterski. W homilii prosił flisaków, aby swoją pracą i radością głosili też Ewangelię. Spływ Przełomem Dunajca to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce.

10 maja 2014 | 14:44

Łódź: pielgrzymka trzeźwościowa do Łagiewnik

Około 300 osób pielgrzymowało z łódzkiej katedry do grobu bł. ojca Rafała Chylińskiego w Łagiewnikach. Piesza pielgrzymka w intencji trzeźwości i trudnych problemów Łodzi i regionu odbywała się w tym roku pod hasłem „Kochająca matka zawsze trzeźwa”.Pielgrzymka rozpoczęła się w łódzkiej katedrze. Pątników, wśród których znajdowało się wiele dzieci, pożegnał metropolita łódzki, abp Marek Jędraszewski.

10 maja 2014 | 14:40

Papież Franciszek pozdrawia uczestników Marszu dla Życia w Poznaniu

„Jego Świątobliwość Franciszek poinformowany o Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania w niedzielę 11 maja br., serdecznie pozdrawia jego organizatorów i wszystkich uczestników” – czytamy w liście, który dotarł do abp. Stanisława Gądeckiego z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Papież udzielił Apostolskiego Błogosławieństwa uczestnikom marszu.

10 maja 2014 | 14:38

Częstochowa: Floribeth Mora Diaz spotkała się z mieszkańcami miasta

Floribeth Mora Diaz, prawniczka z Kostaryki uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II spotkała się dziś z mieszkańcami Częstochowy w kinie Ciemna City. Spotkanie połączone było z projekcją filmu „Jan Paweł II – Santo subito. Świadectwa świętości”. – Chcieliśmy cuda za wstawiennictwem Jana Pawła II pokazać w konkretnym kontekście – mówił Piotr Dziubak reżyser filmu. Dodał, że także na rańcach świata można przekonać się, jak bardzo Jan Paweł II jest aktualny.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.