Diecezje

08 maja 2014 | 19:29

Świdnica: odpust diecezjalny

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk przewodniczył Mszy świętej w katedrze w Świdnicy z okazji uroczystości św. Stanisława, patrona diecezji świdnickiej. Było to też diecezjalne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.

08 maja 2014 | 19:23

Bp Mazur do diakonów: trzeba być szaleńcem zakochanym w Bogu, by iść za Jego głosem

W uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika święcenia diakonatu z rąk bp Jerzego Mazura przyjęło 8 alumnów ełckiego Wyższego Seminarium Duchownego. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Rucianem Nidzie. W homilii bp Mazur wskazał na najważniejsze zadania i cele diakona.

08 maja 2014 | 17:19

Katowice: zakończyło się XX spotkanie grupy kontaktowej episkopatów Polski i Niemiec

„My Niemcy cieszymy się bardzo z kanonizacji papieża Jana Pawła II. Dziękujemy Polsce za wielkiego papieża, który dla XXI wieku i trzeciego tysiąclecia był i jest tak ważnym” – powiedział abp Ludwig Schick w katowickiej archikatedrze podczas Mszy św. na zakończenie trwającego trzy dni dwudziestego już spotkania przedstawicieli episkopatów Polski i Niemiec. Biskupi obydwu krajów odprawili Mszę św. w intencji pokoju na świecie. Przewodniczył jej metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, a kazanie wygłosił arcybiskup Ludwig Schick z Bambergu.

08 maja 2014 | 17:00

Poznań: pierwsza w Polsce Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu

Działająca w Poznaniu Piątkowska Szkoła Społeczna im. dr Wandy Błeńskiej jako pierwsza w Polsce wypełniła kryterium przyznania tytułu Szkoły Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu. Placówce tej, w trakcie odbywających się w niej Dni Ekologii i Sprawiedliwego Handlu, uroczycie wręczono certyfikat.

08 maja 2014 | 16:50

Abp Hoser: lasy są szkołą mądrości życiowej dla człowieka

O tym, że lasy mogą być szkołą mądrości dla człowieka przekonywał w Siedlcach abp Henryk Hoser. Biskup diecezji warszawsko–praskiej przewodniczył 8 maja w katedrze siedleckiej uroczystej Mszy św. odprawionej w ramach regionalnych obchodów jubileuszu 90–lecia Lasów Państwowych.

08 maja 2014 | 16:42

Bp Pindel do diakonów: dorastajcie do Jezusowej miary poświęcenia dla innych

„Bądźcie wrażliwi na każdego człowieka, by ludzie, patrząc na was, widzieli troskę Jezusa” – mówił biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, który udzielił 8 maja w katedrze w Bielsku-Białej święceń diakonatu czternastu alumnom, kończącym V rok studiów w krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Hierarcha był w latach 2004-2011 ojcem duchownym w seminarium, a od 2011 do czasu wyboru na biskupa diecezji obejmował urząd rektora tej placówki. Były to pierwsze święcenia kleryków, jakich ordynariusz udzielił w swej kilkumiesięcznej posłudze pasterskiej.

08 maja 2014 | 15:44

Wrocław: pierwsza grupa z tysiąca seniorów zakończyła wczasy z Caritasem

Do Wrocławia wróciła dziś z Łeby pierwsza grupa seniorów, którzy skorzystali z oferty Caritas i 10 dni spędzili nad Bałtykiem. W sumie do końca października br. z tego rodzaju wczasów skorzysta ponad tysiąc osób.

08 maja 2014 | 15:37

Bp Jeż: Kościół będzie mówić „nie wolno” każdej władzy, która próbuje stanowić prawa niezgodne z prawem Bożym

Kościół w Polsce wpatrzony w postać św. Stanisława biskupa i męczennika, nie zważając na konsekwencje, mówi i mówić będzie „nie wolno” każdej władzy, która próbuje stanowić prawa niezgodne z prawem Bożym – powiedział w Szczepanowie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Kolejny dzień tygodniowego odpustu zgromadził kapłanów, siostry zakonne i świeckich, którzy modlili się w miejscu narodzenia patrona Polski w dniu uroczystości ku czci św. Stanisława.

08 maja 2014 | 14:07

Diecezja radomska: powiększa się akcja „Pola Nadziei” na rzecz chorych na raka

Powiększa się akcja „Pola Nadziei” w diecezji radomskiej, której celem jest pomoc osobom chorym na raka. Akcja, która jest koordynowana przez diecezjalną Caritas, została po raz pierwszy zainaugurowana jesienią ubiegłego roku. Przy szkołach i parafiach zostało posadzonych kilka tysięcy cebulek. Ze sprzedaży kwiatów zostaną pozyskane środki na zakup sprzętu i medykamentów niezbędnych do leczenia osób zmagających się z chorobami.

08 maja 2014 | 13:58

Nie miejmy zbyt wygórowanych oczekiwań wobec europosłów – debata w Warszawie

Parlament Europejski nie jest główną instytucją, przez którą dokonuje się rewolucja obyczajowa. Tak brzmiał jeden z wniosków debaty Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl pt. „Parlament Europejski – areopag wartości wspólnych czy egoizmu”, która odbyła się 7 maja na 1. Piętrze Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. W gronie panelistów zasiedli: prof. Jadwiga Staniszkis, ks. Paweł Powierza, duszpasterz parlamentarzystów i Marek Magierowski, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.