Diecezje

05 maja 2014 | 10:02

Abp Migliore wręczył krzyże misyjne

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore pobłogosławił w niedzielę w Gnieźnie i nałożył krzyże misyjne duchownym i świeckim, którzy już niebawem wyjadą do pracy misyjnej.

04 maja 2014 | 19:29

Lubań: dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II

W Lubaniu koło Kościerzyny 4 maja odbyło się dziękczynienie Kaszubów za kanonizację św. Jana Pawła II, który jest patronem miejscowego kościoła. W homilii biskup Wiesław Śmigiel mówił, że „papież był człowiekiem nowoczesnym”, ale ta nowoczesność „to nie fascynacja wszystkimi dewiacjami współczesności, lecz wierność swoim przekonaniom i otwarcie na poglądy innych”.

04 maja 2014 | 19:09

Buczkowice: relikwie św. Jana Pawła II w rodzinnej parafii bp Jana Pietraszki

W beskidzkiej parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach, skąd pochodził sługa Boży bp Jan Pietraszko, wprowadzono 4 maja relikwie krwi św. Jan Pawła. To jedna z pierwszych wspólnot parafialnych w diecezji bielsko-żywieckiej, której udało się uzyskać relikwie świętego papieża po jego kanonizacji 27 kwietnia.

04 maja 2014 | 18:00

Licheń: koncerty wokalno-organowe na majówkę

Trzech koncertów wokalno-organowych mogli wysłuchać wierni w licheńskim Sanktuarium podczas trzech pierwszych majowych dni. Okazją do ich zorganizowania była 150. rocznica powstanie The Royal College of Organists, organizacji zrzeszającej organistów z całego świata, do której od ubiegłego roku należy Michał Szostak, organista pracujący w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

04 maja 2014 | 17:53

Szczyrk: modlitwa i niezapominajki na 10-lecie w Unii Europejskiej

Modlitwą i zasianiem niezapominajek w Ogrodzie Reformacji uczczono w ewangelickiej parafii w Szczyrku Salmopolu 10. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Nabożeństwu ekumenicznemu z tej okazji przewodniczył 4 maja ks. Jan Byrt. Udział w modlitwie wziął także były przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek oraz przedstawiciele samorządu.

04 maja 2014 | 17:10

Ostrowiec Świętokrzyski: dziękczynienie za kanonizację św. Jana Pawła II

Liczni mieszkańcy ostrowieckich parafii wzięli udział w uroczystości dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II, która odbyła się 4 maja br. na miejskim Rynku. Przewodniczył jej biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który w kazaniu wskazał na potrzebę podjęcia, poznania i realizowania w życiu spuścizny duchowej św. Jana Pawła II.

04 maja 2014 | 17:02

Bp Solarczyk: Bóg nieustannie objawia się człowiekowi

W trzecią niedzielę wielkanocną bp Marek Solarczyk przewodniczył uroczystej Mszy św. w parafii św. Faustyny na stołecznym Bródnie, gdzie zakończyło się trwające przez tydzień Jerycho Różańcowe. – Bóg nieustannie objawia się człowiekowi. Pytanie tylko czy my Go spotykamy – mówił w kazaniu warszawsko-praski bp pomocniczy.

04 maja 2014 | 14:03

Abp Gądecki na Jasnej Górze: Kościół i państwo to dusza i ciało (dokumentacja)

Państwo i Kościół nie są tylko dwoma instytucjami żyjącymi obok siebie autonomicznym życiem. To są dwie instytucje zdane na siebie, i to zdane na podobieństwo związku ciała z duszą – mówił przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki na Jasnej Górze podczas głównych uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 3 maja.

04 maja 2014 | 12:48

Odpust św. Wojciecha w Gnieźnie: biskupi i wierni dziękowali za kanonizację Jana Pawła II (opis)

„Polsko św. Wojciecha, Polsko św. Stanisława, Polsko św. Jana Pawła II – nie rezygnuj ze swej chrześcijańskiej tożsamości!” – wołał w niedzielę 4 maja w Gnieźnie kard. Stanisław Dziwisz, przywołując nauczanie i przestrogi św. Jana Pawła II, za którego kanonizację polscy biskupi i wierni dziękowali w czasie świętowojciechowych uroczystości odpustowych.

04 maja 2014 | 12:20

Nowa katolicka rozgłośnia już nadaje

W majowy weekend rozpoczęła nadawanie nowa katolicka rozgłośnia diecezjalna: Radio eM Kielce, która od 1 maja zastąpiła Radio Plus Kielce. Rozgłośnia ma zasięg lokalny, a program całkowicie przygotowywany w Kielcach.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.