Diecezje

03 maja 2014 | 09:21

Msza św. w wigilię uroczystości NMP Królowej Polski

Biskup polowy WP Józef Guzdek przewodniczył w piątek wieczorem w katedrze polowej Mszy św. z okazji Dnia Flagi Państwowej i przypadającej 3 maja uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, patronki katedry.

02 maja 2014 | 21:53

Floribeth Mora Diaz: to wielki zaszczyt być w kraju, w którym urodził się Jan Paweł II

Floribeth Mora Diaz wraz z mężem Edwinem i dwoma synami przyleciała do Polski. – To wielki zaszczyt być tutaj, w kraju, w którym urodził się Jan Paweł II – mówiła dziennikarzom chwilę po wylądowaniu na warszawskim lotnisku Chopina. Rodzina Diaz będzie w Polsce do 17 czerwca. W rozmowie z KAI Floribeth mówi o swojej misji w kościele, kobietach w Kostaryce i o najskuteczniejszym jej zdaniem sposobie na ewangelizację.

02 maja 2014 | 17:18

3 maja na Polach Lednickich – o. Góra zaprasza na modlitwę za Ojczyznę

Wspólna modlitwa za Ojczyznę będzie zanoszona jutro na Polach Lednickich. Dominikanin o. Jan Góra zaprasza młodych, by w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i 223. rocznicę ogłoszenia Konstytucji 3 maja przyjechali do znajdującego się tam Ośrodka św. Jana Pawła II.

02 maja 2014 | 17:07

Filmowa relacja dk. Sadowskiego z kanonizacji w LumenTV

Specjalną filmową relację z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w Watykanie przygotował na stronach internetowych Telewizji Lumen diakon Bogdan Sadowski. Znany widzom telewizyjnym całej Polski publicysta był jednym z 2259 dziennikarzy z 64 krajów akredytowanych się do obsługi medialnej uroczystości kanonizacyjnych w dniu 27 kwietnia.

02 maja 2014 | 16:45

Gdańsk: abp Głódź wspominał świętych Jana XXIII i Jana Pawła II

Abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański 1 maja w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi na gdańskim Krakowcu, przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. W homilii podzielił się z wiernymi swoimi wspomnieniami o świętych papieżach.

02 maja 2014 | 15:25

Bielsko-Biała: modlitwa wolontariuszy Caritas w Tygodniu Miłosierdzia

„Udzielana ludziom w potrzebie pomoc materialna powinna być manifestacją miłosierdzia Boga” – wskazywał bp Roman Pindel, który 2 maja spotkał się z wolontariuszami parafialnych zespołów Caritas z okazji 70. Tygodnia Miłosierdzia. W asyście kilkunastu kapłanów biskup bielsko-żywiecki sprawował Eucharystię w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

02 maja 2014 | 15:16

Seminarzyści powrócili do Lublina po spotkaniu z Franciszkiem

95 alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego wraz z wychowawcami powróciło dziś do Lublina z autokarowej pielgrzymki na kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Była to także okazja do podziękowania Bogu za 300 lat istnienia seminarium, założonego 8 października 1714 roku.

02 maja 2014 | 15:03

Gostynin: całe rodziny na rajdzie im. św. Jana Pawła II

„Dotychczas jeździliśmy z błogosławionym, a teraz już ze świętym” – komentował na zakończenie IV Rajdu Rodzinnego im. św. Jana Pawła II ks. Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie koło Płocka. W rajdzie wzięło udział około 300 rowerzystów, wielu jechało całymi rodzinami. Na trasie wzięli udział w uroczystości poświęcenia figury Matki Bożej przy gostynińskim szpitalu.

02 maja 2014 | 11:59

Jasna Góra: „Wdzięczność i zawierzenie” – jutro obchody uroczystości Królowej Polski

„Wdzięczność i zawierzenie” – takie słowa towarzyszyć będą tegorocznym uroczystościom 3 Maja na Jasnej Górze. Święto Królowej Polski połączone będzie z narodowym dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II, wielkiego jasnogórskiego pielgrzyma i człowieka zawierzenia. Oddania Matce Bożej dokona archidiecezja częstochowska, która już od prawie roku do tego wydarzenia się przygotowuje.

02 maja 2014 | 11:40

Abp Skworc: Radość z kanonizacji Jana Pawła II trzeba wyśpiewać, wytańczyć! (poprawiona)

Magda Anioł, Viola Brzezińska, New Life’M, Beata Bednarz, Martin Smith, Deus Meus, to tylko niektóre z gwiazd piątego koncertu ekumenicznego pod nazwą „Bądź jak Jezus!”, który miał miejsce 1 maja br. w Mysłowicach Słupnej. W tym roku odbył się on pod hasłem „Jan Paweł II – duma Polaków”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.