Diecezje
Msza św. w wigilię uroczystości NMP Królowej Polski
Biskup polowy WP Józef Guzdek przewodniczył w piątek wieczorem w katedrze polowej Mszy św. z okazji Dnia Flagi Państwowej i przypadającej 3 maja uroczystości Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, patronki katedry.
Floribeth Mora Diaz: to wielki zaszczyt być w kraju, w którym urodził się Jan Paweł II
Floribeth Mora Diaz wraz z mężem Edwinem i dwoma synami przyleciała do Polski. – To wielki zaszczyt być tutaj, w kraju, w którym urodził się Jan Paweł II – mówiła dziennikarzom chwilę po wylądowaniu na warszawskim lotnisku Chopina. Rodzina Diaz będzie w Polsce do 17 czerwca. W rozmowie z KAI Floribeth mówi o swojej misji w kościele, kobietach w Kostaryce i o najskuteczniejszym jej zdaniem sposobie na ewangelizację.
3 maja na Polach Lednickich – o. Góra zaprasza na modlitwę za Ojczyznę
Wspólna modlitwa za Ojczyznę będzie zanoszona jutro na Polach Lednickich. Dominikanin o. Jan Góra zaprasza młodych, by w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i 223. rocznicę ogłoszenia Konstytucji 3 maja przyjechali do znajdującego się tam Ośrodka św. Jana Pawła II.
Filmowa relacja dk. Sadowskiego z kanonizacji w LumenTV
Specjalną filmową relację z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w Watykanie przygotował na stronach internetowych Telewizji Lumen diakon Bogdan Sadowski. Znany widzom telewizyjnym całej Polski publicysta był jednym z 2259 dziennikarzy z 64 krajów akredytowanych się do obsługi medialnej uroczystości kanonizacyjnych w dniu 27 kwietnia.
Gdańsk: abp Głódź wspominał świętych Jana XXIII i Jana Pawła II
Abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański 1 maja w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi na gdańskim Krakowcu, przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. W homilii podzielił się z wiernymi swoimi wspomnieniami o świętych papieżach.
Bielsko-Biała: modlitwa wolontariuszy Caritas w Tygodniu Miłosierdzia
„Udzielana ludziom w potrzebie pomoc materialna powinna być manifestacją miłosierdzia Boga” – wskazywał bp Roman Pindel, który 2 maja spotkał się z wolontariuszami parafialnych zespołów Caritas z okazji 70. Tygodnia Miłosierdzia. W asyście kilkunastu kapłanów biskup bielsko-żywiecki sprawował Eucharystię w bielskim kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Seminarzyści powrócili do Lublina po spotkaniu z Franciszkiem
95 alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego wraz z wychowawcami powróciło dziś do Lublina z autokarowej pielgrzymki na kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Była to także okazja do podziękowania Bogu za 300 lat istnienia seminarium, założonego 8 października 1714 roku.
Gostynin: całe rodziny na rajdzie im. św. Jana Pawła II
„Dotychczas jeździliśmy z błogosławionym, a teraz już ze świętym” – komentował na zakończenie IV Rajdu Rodzinnego im. św. Jana Pawła II ks. Sławomir Wiśniewski, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie koło Płocka. W rajdzie wzięło udział około 300 rowerzystów, wielu jechało całymi rodzinami. Na trasie wzięli udział w uroczystości poświęcenia figury Matki Bożej przy gostynińskim szpitalu.
Jasna Góra: „Wdzięczność i zawierzenie” – jutro obchody uroczystości Królowej Polski
„Wdzięczność i zawierzenie” – takie słowa towarzyszyć będą tegorocznym uroczystościom 3 Maja na Jasnej Górze. Święto Królowej Polski połączone będzie z narodowym dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II, wielkiego jasnogórskiego pielgrzyma i człowieka zawierzenia. Oddania Matce Bożej dokona archidiecezja częstochowska, która już od prawie roku do tego wydarzenia się przygotowuje.
Abp Skworc: Radość z kanonizacji Jana Pawła II trzeba wyśpiewać, wytańczyć! (poprawiona)
Magda Anioł, Viola Brzezińska, New Life’M, Beata Bednarz, Martin Smith, Deus Meus, to tylko niektóre z gwiazd piątego koncertu ekumenicznego pod nazwą „Bądź jak Jezus!”, który miał miejsce 1 maja br. w Mysłowicach Słupnej. W tym roku odbył się on pod hasłem „Jan Paweł II – duma Polaków”.


